„Jsem i jejich kancléřka“: Merkelová naléhá na Turecko, aby se zavázalo a podpořilo systém uprchlických kvót v EU

„Jsem i jejich kancléřka“: Merkelová naléhá na Turecko, aby se zavázalo a podpořilo systém uprchlických kvót v EU

V nedělním rozhovoru, Angela Merkelová varovala německé Turky před vtažením vnitřních záležitostí Turecka do německé politiky, a zároveň opět prosila, aby byli loajální vůči Německu.       

Německá kancléřka také zopakovala svůj postoj k nakládání s uprchlickou krizí v Evropě, a vyzvala všechny státy EU, aby dodržovaly povinné kvóty, které vyžadují přijmout určitý počet žadatelů o azyl stanovených Bruselem.

V rozhovoru pro ARD v televizním vysílání, Merkelová znovu naléhala na německé občany tureckého původu, aby přispěli k rozvoji Německa spíše, než importovali napětí z post-převratového Turecka.

„Pořád říkám, že jsem i jejich kancléřka, a taky myslím, že je důležité, aby to vyjadřovali, a je dobré, pokud budou na oplátku zavázáni naší zemi, a ne tím, že přinesou konflikty z Turecka do Německa,“ uvedla kancléřka v reakci na kritiku, které čelila v důsledku připomínek, které učinila v úterý.

V rozhovoru pro Passauer Neue Presse, kancléřka uvedla, že očekává „vysoký stupeň loajality vůči Německu“ od německých Turků, kteří trvale pobývají v Německu.

Při zvažování evropských palčivých otázek dneška- uprchlická krize, která trápí Evropu již druhým rokem-  se kancléřka opět vyjádřila k podpoře kontroverzního migračního redistribučního systému, který ukládá povinné kvóty pro jednotlivé členské státy EU a zdůraznila, že „každý člen musí přispět svým dílem“, aby se dalo vypořádat se záplavou převážně muslimských uprchlíků.

Merkelová uvedla, že země EU, které odmítají brát žadatele o azyl, působí „nepřijatelným“ způsobem.

„To vůbec není v pořádku, že některé země říkají: „Obecně řečeno, nechceme mít muslimy v naší zemi,“ řekla ARD.

Pět evropských zemí- Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko- jsou proti systému kvót EU, které hodlají distribuovat asi 120.000 uprchlíků z Itálie a Řecka po celém zbytku Evropy. Nicméně, tento systém byl v Bruselu přijat i před námitky těchto zemí.

Především maďarský premiér Viktor Orbán byl otevřený, a uvedl, že jeho země „nepotřebuje jediného migranta“ a „každý migrant představuje ohrožení bezpečnosti a teroristické riziko.“

Šéf polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost a bývalý polský premiér Jaroslaw Kaczyński sdílí názor Orbána s tím, že by neměli být přijati žádní uprchlíci.

Kancléřka odmítla útoky na svůj neslavný výrok „Zvládneme to“ k vítání a integraci stovek tisíc muslimských uprchlíků, kteří zaplavili Německo, zatímco vychvalovala řadu nových opatření zaměřených na omezení jejich počtu, včetně některých zákonů zaměřených na obchodování s lidmi.  Pracuje se také na iniciativě k lepšímu integrování uprchlíků, kteří jsou způsobilí dostat azyl.

Ve svém rozhovoru, Merkelová ujistila hostitele, že Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který oznámil, že očekává odhadem 300.000 nových uprchlíků v Německu jen v letošním roce je připraven se s přílivem vyrovnat.

„Jsme úplně v jiné pozici od loňského roku,“ řekla Merkelová a zdůraznila značný pokrok.

Nicméne, polovina občanů Německa zjevně nesouhlasí. Podle nejnovějšího průzkumu zveřejněném agenturou Emnid, 50 procent by bylo proti znovuzvolení kancléřky, a pouze 42 procent by nemělo námitky proti její funkci.

Průzkum provedený DW dne 18. srpna ukázal, že 58 procent respondentů věří, že „bude více teroristických útoků v Německu,“ kvůli imigrační politice Merkelové.

Angela Merkelová je v Evropě nejdéle sloužící hlava státu a učinila hodně obtížná rozhodnutí, které měly velký vliv na evropskou politiku obecně.

Nicméně, když byla v rozhovoru tázána, zda by v některém případě zvažovala rezignaci, kancléřka se vyhnula otázce a slíbila, že oznámí své rozhodnutí, zda se bude znovu ucházet o post kancléřky ve vhodnou dobu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “„Jsem i jejich kancléřka“: Merkelová naléhá na Turecko, aby se zavázalo a podpořilo systém uprchlických kvót v EU

  • Skáče tak jak jí velí zámoří je možno se domnívat, že jí někdo drží v hrsti a něco na ní má. Jestliže to tak není, tak je to ještě horší a je postižena duševní chorobou . Ale co ostatní lidé proč si to taková masa nechá líbit od nikým nevolené a za nic dosud neodpovědné samovládkyně nad Evropou. Zatvrzelá, zabetonovaná a hloupá politička, která si neuvědomuje, že za všechno se musí platit. Nechtěla bych být v budoucnu v její kůži.

  • Kanclerka zemekoule a cele galaxie. Jak je mozne, ze tahle teflonova dederonska aktivistka a prostoducha zena je oznacovana tak mocnou? Je to dukaz ubohosti politicke sceny v Nemecku a v Evrope. Evropu nezastupuje EK, ani jeji ministri, ale tato zena!!! I tu smlouvu s Tureckem o migrantech dohodla a EU postavila pred hotovou vec bez moznosti se vyjadrit. A vsichni drzi pritom zobak!! Neskutecne, kam nas EU a Merkelova zavlekla. I ta absolutni cenzura v Nemecku tykajici se zlocinnosti migrantu v mediich ukazuje, kam smerujeme. K diktature multikulti Islammutti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*