Josef Kopecký z iDnes napsal článek o Šabatové plný nesrovnalostí

Josef Kopecký z iDnes napsal článek o Šabatové plný nesrovnalostí

Josef Kopecký, autor článku na iDnes.cz, který byl nazván: „Poslankyně ODS sepsula Šabatovou za to, že hájila muslimské šátky“, mě zarazil. Ten článek mi zvedl mandle a jsem tak nucený na něj reagovat.

Zaprvé, autor článku nadpisem pohřbil podstatu. Dnes opozici neprošel návrh na zrušení zákona o zvýšení pravomocí ombudsmana. Což je vlastně demagogie v přímém přenosu, kdy sice může pan Kopecký tvrdit, že o tomto iDnes.cz informoval, nicméně kritika ze strany poslankyně polomrtvé strany ODS směrem k Šabatové rozhodně zajímá méně lidí než tento zákon, který rozhoduje o životech mnoha z nás.

Shrňme si rychle ten zákon. Ten navrhl Jiří Dienstbier mladší coby něco, co má zabránit diskriminaci. Jenže údajný diskriminovaný může zažalovat třeba firmu proto, že ho nezaměstnala či majitele nemovitosti, který mu nepronajme byt. A právě na obviněných je tíha dokazování neviny. Člen jakékoliv menšiny tak může kdykoliv kohokoliv zažalovat, a níž by měl starosti s dokazováním. Může tak kohokoliv šikanovat taháním po soudech. Navíc bude mít podporu Anny Šabatové a jejích kvalitních právníků placených státem, tedy i našimi daněmi.

Anna Šabatová Foto : Hans Štembera/ Parlamentnilisty.cz
Anna Šabatová Foto : Hans Štembera/ Parlamentnilisty.cz

Tohle autor článku, pan Josef Kopecký měl zmínit také. To se ale nestalo. Rychlá obhajoba Šabatové, která tvrdí, že jí nejde o moc, nedá neznalému čtenáři sebemenší obraz o situaci. Mnohým jde o svobodu rozhodování a slova, díky takovým redaktorům se to však nedozvědí.

Lež, která mě doslova vyvedla z míry, je o somálských žákyních. Ty neopustily zdravotnickou školu kvůli zákazu šátků. Ředitelka dotyčné školy požadovala doklady o pobytu po žákyních, které je přes opakovanou výzvu a přes to, že jsou to doklady potřebné ke studiu, nedodaly. Místo toho opustily dobrovolně školu a vydali se za Annou Šabatovou stěžovat si na údajnou diskriminaci.

Redaktoři iDnes.cz někdy záměrně používají demagogické informace, nadpisy, zkreslují různě citace lidí, včetně třeba toho, co řekl či udělal Miloš Zeman nebo jakýkoliv veřejný odpůrce islámu. Osobně to nepovažuji za náhodu.

Více informací o novele zákona o zvýšení pravomocí ombudsmana zde.
Více o možnostech aktivit proti schválení zákona zde

 

Blog autora http://kubasek.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Josef Kopecký z iDnes napsal článek o Šabatové plný nesrovnalostí

  • · Edit

    Jestliže „Redaktoři iDnes.cz někdy záměrně používají demagogické informace, nadpisy, zkreslují různě citace lidí, včetně třeba toho, co řekl či udělal Miloš Zeman nebo jakýkoliv veřejný odpůrce islámu“,jak se píše v tomto článku,tak by mě zajímalo,kdy to tedy nedělají a kdy se jim dá věřit????? :-O Toto by mě opravdu zajímalo,kdy lžou a kdy ne…Pro mě iDnes naprosto nedůvěryhodný zdroj,na který radši ani nechodím,to přenechám havlistům a pravdoláskařům,ti jsou na to blbí dost,aby se od nich nechali zpracovávat…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*