Johnson, Dulles a Mossad stáli za zavražděním prezidenta Johna F. Kennedyho, odhaluje americký vědec

Johnson, Dulles a Mossad stáli za zavražděním prezidenta Johna F. Kennedyho, odhaluje americký vědec

Podle amerického vědce a badatele, bývalý americký prezident Lyndon B. Johnson a bývalý šéf CIA Allen Dulles, spolu s izraelskou rozvědkou Mossad a členy vojensko-průmyslového komplexu, jsou odpovědni za zavraždění prezidenta Johna F. Kennedyho.

Editor deníku Veterans Today Dr. Kevin Barrett, zakládající člen Vědecké komise pro vyšetřování 11. září, učinil tyto poznámky v telefonickém rozhovoru s deníkem Press TV, když komentoval článek Dr. Paula Craig Robertse s názvem „Když zabili JFK, zabili Ameriku“, publikovaném v sobotu.

Podle Dr. Robertse, který pracoval jako mladík v Bílém domě za vlády JFK, byl Kennedy zavražděn ďábelskými lidmi, kteří bydlí ve Washingtonu, protože nesouhlasil s vietnamskou válkou a vojensko-průmyslovým komplexem.

„Dr. Roberts soudí, že prezident Kennedy byl v podstatě zavražděn vojensko-průmyslovým komplexem. A já si myslím, že má pravdu, v hrubých obrysech,“ uvedl Dr. Barrett.

„Prezident Kennedy se ve své době pustil proti nejmocnějším zvláštním zájmům. A to byl opravdu vojensko-průmyslový komplex, před kterým varoval USA prezident Eisenhower, když odešel z funkce (v roce 1961). Kennedy šel zejména po CIA. Kennedy vyhodil Allena Dullese, šéfa CIA, po neúspěšné invazi v Zátoce sviní,“ dodal Barrett.

„Mezi Dullesem a Kennedym byl zřejmý komunikační problém. Když se Kennedy ujmul úřadu, Dullea lhal a řekl Kennedymu, že pokud vyšlou několik CIA vycvičených Kubánců na Kubu, kubánský lid povstane a svrhne prezidenta (Fidela Castra),“ uvedl Barrett.

„A samozřejmě, to bylo skutečně navrženo, jako omluva pro americkou intervenci, vojenskou invazi na Kubu. Kennedy si uvědomil, že byl obelhán, odmítl to, vzal na sebe vinu a jeho popularita prudce vzrostla. To Dullese velice rozzuřilo,“ podotkl Barrett.

„A tak Allen Dulles, bývalý šéf CIA, se stal vedoucím hráčem atentátního spiknutí na zavraždění Kennedyho. A to už není tajemstvím. Dokonce i některé mainstreamové zdroje o tom dnes otevřeně diskutují,“ pokračoval analytik.

„Prezident Johnson byl také zapojen do zabití prezidenta Kennedyho. James Jesus Angleton z izraelské rozvědky Mossad, úzce spolupracující se CIA, byl také klíčovým hráčem v atentátu na Kennedyho,“ uvedl výzkumník.

Dr. Barrett uvedl, že Izrael měl motiv zabít Kennedyho, protože ten byl proti izraelskému jadernému programu a věřil, že by mohl odstartovat nukleární zbrojení na Středním východě.

Kennedy se setkal s odporem bývalého izraelského premiéra Davida Ben-Guriona, který chtěl vyvinout nukleární zbraně,“ dodal Barrett.

„Zdá se velmi pravděpodobné, že Izraelci vskutku sehráli významnou roli při atentátu, jak je uvedeno v knize Michaela Collinse Pipera „Final Judgment: The Missing Link in the JFK Assassination Conspiracy,“ poznamenal badatel.

 

(PressTV/ Ilustrační obrázek Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*