Johnson: Britové budou potřebovat 3 dávky vakcíny, aby byli považováni jako „plně očkovaní“

Johnson: Britové budou potřebovat 3 dávky vakcíny, aby byli považováni jako „plně očkovaní“

Lidé budou muset podstoupit přeočkování proti COVIDu-19 k původním dvěma dávkám, aby byli ve Spojeném království považováni za „plně očkované“, uvedl britský premiér Boris Johnson.

Na tiskovém brífinku v Downing Street Johnson řekl, že bude třeba upravit koncept toho, co znamená „plné očkování“.

„Pokud jde o přeočkování, je naprosto jasné, že dostat tři injekce – dostat přeočkování – se stane důležitým faktem a usnadní vám to život všemi možnými způsoby, a my budeme muset upravit náš koncept toho, co znamená plné očkování, abychom to zohlednili,“ řekl.

„Jak vidíme z toho, co se děje, obě dávky bohužel začínají slábnout, takže musíme být zodpovědní a musíme tuto skutečnost reflektovat způsobem, jakým měříme, co představuje plné očkování.“Johnson řekl, že vláda bude dělat plány na přidání posilovače do digitálního pasu COVID-19 vydaného Národní zdravotní službou.

Premiér nabádal lidi, aby si píchli posilující dávku, jakmile to bude možné.

„Byla by to naprostá tragédie, kdyby po tom všem, čím jsme si prošli, lidé, kteří udělali správnou věc, když se nechali dvakrát očkovat, vážně onemocněli nebo dokonce přišli o život, protože dovolili, aby jejich imunita ochabla,“ řekl.

Již v pondělí přijala vláda Spojeného království doporučení Smíšeného výboru pro očkování a imunizaci (JCVI) rozšířit program posilovacích vakcín na osoby ve věku 40 až 49 let.

Ministr zdravotnictví Sajid Javid řekl:

„Víme, že imunita vůči COVIDu-19 začíná po šesti měsících slábnout a dnes zveřejněná nová data ukazují, že třetí dávka zvyšuje ochranu proti symptomatické infekci na více než 90 procent – to jen podtrhuje, jak je důležité, aby každý způsobilý dostal co nejdříve své přídavné injekce.“

Johnson řekl na tiskové konferenci v Downing Street, že se nad částmi Evropy stahují „bouřková mračna“, přičemž „nová vlna“ viru se prohání střední Evropou a nyní postihuje západní Evropu.

„Zatím nevíme, do jaké míry se tato nová vlna přežene k našim břehům, ale historie ukazuje, že si nemůžeme dovolit být spokojení,“ řekl.

Johnson však řekl, že v údajích není nic, co by naznačovalo, že země potřebuje přejít na takzvaný plán B, záložní strategii, která zahrnuje opatření jako vakcinační pasy a povinné zakrývání obličeje na veřejných místech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Johnson: Britové budou potřebovat 3 dávky vakcíny, aby byli považováni jako „plně očkovaní“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*