Joe Biden odklání peníze ze zdravotní péče, aby pomohl nelegálním migrantům

Joe Biden odklání peníze ze zdravotní péče, aby pomohl nelegálním migrantům

Prezident Joe Biden vybral z amerických zdravotnických programů dvě miliardy dolarů, aby pomohl dopravit mladistvé migranty a děti k jejich rodičům, kteří jsou ilegálními migranty, po celých Spojených státech, uvádí tiskové zprávy.

„Ministerstvo zdravotnictví a lidských služeb (HHS) odklonilo více než dvě miliardy dolarů určených na jiné zdravotnické iniciativy na pokrytí nákladů na péči o děti imigrantů bez doprovodu,“ uvedl Politico 15. května. Článek pokračuje:

Přesměrované prostředky zahrnují 850 milionů dolarů, které Kongres původně vyčlenil na obnovu národní strategické rezervy, nouzové lékařské rezervy napjaté reakcí Covid-19. Dalších 850 milionů dolarů je čerpáno z hrnce, který má pomoci rozšířit testování kvůli koronaviru, tvrdí tři lidé, kteří o této věci vědí.Kromě převodu peněz ze strategických národních zásob a testování Covid-19 HHS také vybral zhruba 436 milionů dolarů z řady stávajících zdravotnických iniciativ napříč celým oddělením.

Podle uniklé zprávy v New York Times by náklady na program měly do října dosáhnout téměř 9 miliard dolarů.

Přesun financí na rostoucí populaci více než 50 tisíc zahraničních dětí a mládeže znamená méně prostředků pro méně nápadné americké děti, zatímco jejich rozmanité americké rodiče poškozuje čínský virus, levná pracovní migrace, ztráta pracovních míst, náklady na bydlení, drogy či bezdomovectví.

Zpráva listu Politico následuje po úniku vládní zprávy do New York Times z 10. května. Uniklá zpráva ukázala, jak agentura HHS očekává, že do října utratí téměř devět miliard dolarů, aby realizovala Bidenovo rozhodnutí dovážet mladíky a děti nelegálních migrantů do Spojených států.

„Podle současných předpokladů činí předběžný odhad rozpočtu pro FY21 8,6 miliard dolarů,“ stálo na brífinku pro úředníky HHS.

Se stávajícími zdroji dojde v květnu k výpadku (366 milionů) a v průběhu července rychle vzroste s celkovým výpadkem projektu přesahujícím 4 miliardy dolarů.

OMB schválila další převod ze zdrojů HHS na UC [UAC], který tento týden naprogramoval částku 850 milionů dolarů. Toto financování se neodráží v ranní bilanci – bude doplněno, jakmile bude dokončen proces provádění. V příštích týdnech může být k dispozici dalších 846,5 milionu dolarů. To zmírní, ale ne zcela vyřeší rozpočtový výpadek projektu.

Výdaje HHS nezahrnují výdaje – nebo přesměrované zdroje – v jiných agenturách, jako je ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS).

Od ledna bylo na hranicích vládou řízeným programem přijato zhruba 50 000 mladíků a dětí, což nahradilo politiku prezidenta Donalda Trumpa, který dopravoval mladíky a děti zpět do jejich domovů ve Střední Americe.

Biden odmítl využít soudcem schválenou možnost dopravit přilétající mladíky a děti zpět do jejich vzdálených domovů. Silná většina váhajících voličů z neoblíbené migrační krize neobviňuje Trumpa, ale Bidena.

„2,13 miliardy dolarů v odkloněných penězích převyšuje roční vládní rozpočet na program pro děti bez doprovodu v každém ze dvou posledních fiskálních roků,“ uvedl Politico.

Celková migrace je však ekonomickým stimulem pro Bidenovy podnikatelské dárce, protože migranti nafukují nájmy a stimulují federální, státní a místní výdaje.

Většina z 50 tisíc „dětí“ jsou ve skutečnosti starší dospívající chlapci, z nichž mnozí vezmou práci za nízké mzdy, aby splatili své dluhy pašerákům a podpořili příbuzné ve středoamerických zemích.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Joe Biden odklání peníze ze zdravotní péče, aby pomohl nelegálním migrantům

  • · Edit

    Biden a jeho myšlení se stale kloní k definovanému evropskounijnimu, však az se prokáže ze tam byl neprávem zvolen, skončí.

  • USA neberou další migranty. BLM rozpoutá občanskou válku. Aby se zabránilo zhroucení USA, nezbyde nic jiného, než rozpoutat velkou válku s Čínou a Ruskem. Pak do té války vyženou všechny, kteří by jinak válčili doma. Nejsou to dobré vyhlídky. Lepší by bylo, kdyby byla občanská válka v USA tak rychlá a silná, že by nebyl čas a síla na válčení jinde ve světě.
    Biden je případ pro Chocholouška, když chce po Číně „reparace“ za covid, který roznesli Američané po celém světě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*