Jižní Korea rozšiřuje vzdušné obranné pásmo proti Číně a Japonsku

Jižní Korea rozšiřuje vzdušné obranné pásmo proti Číně a Japonsku

korea

Jižní Korea prohlásila, že rozšířila své obranné pásmo nad Čínským mořem, aby se částečně překrývalo s nedávno vyhlášenou podobnou zónou Číny.

Jihokorejské ministerstvo obrany řeklo v neděli, že jeho nová zóna bude zahrnovat ponořený skalní útes mimo jihokorejské pobřeží, které se v Číně říká Suyan.

Vedoucí politik ministerstva obrany Jang Hyuk řekl: „ Vysvětlili jsme náš krok příbuzným zemím a celkově je ve smlouvě, že tento krok je v souladu s mezinárodními pravidly a není to bráno jako přehnané opatření.“

„Věříme, že to nebude mít žádný významný dopad na naše vztahy s Čínou a Japonskem, tak jako se snažíme pracovat na míru a spolupráci v severovýchodní Asii „ dodalo oficiální jihokorejské ministerstvo obrany, s odvoláním na politiky, že nová oblast nebude porušovat suverenitu sousedních zemích.

Jihokorejská nová zóna vstoupí v platnost 15. Prosince.

Vzdušný prostor nad kontrolovaným útesem se rovněž vztahuje, na nové vyhlášení vzdušné obranné identifikační zóny v Číně (ADIZ).

Dne 23. Listopadu, Čína vyhlásila námořní pásmo vzdušné obrany nad mořem východní Číny, v oblasti, která zahrnuje ostrovy v centru územních sporů s Koreou a Japonskem.

http://www.youtube.com/watch?v=S3XoKalQmcU

Peking pohrozil „mimořádným opatřením“ proti jakémukoliv letadlu, které ignoruje předpisy a nedokáže poskytnout letové plány a identifikační údaje.

Mezitím japonský ministr obrany Itsunori Onodera vyzval mezinárodní společenství proti Číně.

Spojené státy, Austrálie a další země také vyjádřily znepokojení nad novou zónou Číny.

http://www.youtube.com/watch?v=jP5FcP7lTIA

zdroj : presstv.ir   překlad pro svobodnenoviny.eu : Dodan  video : youtube.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*