Již byl stanoven den pro první festival „bez mužů“ ve Švédsku

Již byl stanoven den pro první festival „bez mužů“ ve Švédsku

První hudební festival „bez mužů“, organizován v návaznosti na sexuální útoky na koncertech ve Švédsku, se bude konat koncem léta 2018. Vstupenky budou k dispozici za pouhé dva týdny, podle oznámení ironicky zveřejněného na Mezinárodní den mužů.

Švédská komička Emma Knyckare přišla s myšlenkou hudebního festivalu „bez mužů“ v červenci po zrušení festivalu Bravalla kvůli četným zprávám o sexuálních útocích a obviněních ze znásilnění. V té době komička navrhla uspořádat „opravdu skvělý festival kde nebudou muži vítáni,“ ale neuměla si představit, jakou by to mělo podporu a kdo by to financoval.

Kromě žen, událost nazvaná Statement Festival bude také vítat nebinární a transsexuální lidi a bude se konat od 31. srpna do 1. září v Göteborgu. Datum a místo konání akce byly zveřejněny na Mezinárodní den mužů – 19. listopadu.

Při oznámení události na svých účtech na sociálních sítích, organizátoři uvedli, že představují „důležitější“ data, než je Mezinárodní den mužů.Některé podrobnosti o organizaci je třeba ještě zjistit, jako například, jak bude zabráněno vstupu mužům. Zakladatelé se však domnívají, že je důležité, aby festival mohli navštívit transsexuální muži, jelikož jsou údajně „vystavováni násilí, nenávisti a hrozbám založených na převažujícím množství normálních v naší společnosti.“

„My netvrdíme, že tento festival je řešením problémů se sexuálním násilím – ale je to reakce na něj,“ stojí na internetových stránkách události s tím, že jejich tým doufá, že událost „nebude nutná“ v budoucnosti.

Švédsko čelí vlně sexuálních útoků na populárních hudebních akcích. V červenci byl každoroční festival Bravalla zrušen kvůli nahlášení čtyřech případů znásilnění a 22 případů obtěžování. V srpnu švédská policie potvrdila, že čtyři dospívající dívky potvrdily znásilnění a dalších 11 žen sexuální obtěžování na festivalu ve městě Emmaboda.

 

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Musicfeeds.com.au)
Loading...

Podobné články

Komentář “Již byl stanoven den pro první festival „bez mužů“ ve Švédsku

  • EU by měla zasáhnout a stanovit kvóty na počty mužů na ženském festivalu. Kdyby byl festival bez žen, určitě by to eurobyrokrati zakázali. Znásilňují přivandrovalci se středověkým myšlením, proto se zakáže účast na festivalu všem, kdo mají penis. Evropa se řítí do záhuby. Přiznejme si konečně, že to Merkelová přehnala a pošleme přivandrovalce zpět, odkud přišli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*