Jiří Drahoš a Organizace islámské spolupráce

Jiří Drahoš a Organizace islámské spolupráce

Znepokojujícím faktem je, že se pan Drahoš angažoval v islámských konferencích pro prominenty z arabských zemí (OIC – Organizace islámské spolupráce – Organization od Islamic Cooperation ).
OIC, neboli Organizace islámské spolupráce sdružuje cca pětačtyřicet muslimských zemí. její snahou je být kolektivním hlasem islámského světa, chránit zájmy muslimů a zajistit jejich rozvoj. Jedná se o největší mezinárodní organizaci mimo Organizaci spojených národů. Roku 2005 si tato organizace vytyčila za cíl dosáhnout kriminalizace „urážek“ islámu. A de facto k tomuto prosazení plánu se využívají i různé formy protestů. Mimochodem, členem této organizace je například Saudská Arábie, která neustále porušuje základní lidská práva.

OIC – Organizace islámské spolupráce se bohužel nevzdala myšlenek práva šaría.

Jiří Drahoš podpořil konferenci s názvem Překonávání globálních hrozeb: Posilování interkulturního dialogu, stability a míru. Onu konferenci s Akademiíí věd pořádala zmíněná Organizace islámské spolupráce. Na této konferenci seděl pan Drahoš vedle velvyslance Turecka Bigaliho. Ahmet Bigali měl roku 2016 velký zájem na tom, aby byla známá česká právnička vyšetřována příslušnými úřady za slova o islámu, který na sněmovním semináři přirovnala i k nacismu.

Takže Ahmet Bigali vyzýval k vyštřování člověka, který zcela demokraticky vyjádřil svůj názor na islám a Jiří Drahoš se tímto člověkem asi přátelsky bavil na konferenci, kterou pořádala Organizace islámské spolupráce. Panu Drahošovi asi evidentně nevadí, že v Turecku byli a jsou stále pronásledovaní lidé i z akademické půdy kvůli svým názorům. Proč pan Drahoš, který neustále mluví o demokracii, podpořil konferenci, kterou pořádala OIC? Proč se pan Drahoš ochotně stýká s lidmi z islámského světa? Zmínil se J. Drahoš na této konferenci o lidských právech? Proč se Jiří Drahoš stýká s politikem, který je ze země, kde se zavírají desítky lidí kvůli svým názorům?

Pokud má J. Drahoš přátelské kontakty na různé lidi z Organizace islámské spolupráce, tak bychom si měli položit otázku,proč tomu tak je. A hlavně, zda-li toto pro nás znamená nějaké nebezpečí. Ať si každý odpoví sám.

Já za sebe říkám, že „tato země je naše“.

Mimochodem, Výroční zpráva o islamofobii Organizace Islámské Spolupráce z roku 2015 , uvádí na prvním místě mezi nějvětšími problémy pro Islámský svět výroky a postoj prezidenta ČR Miloše Zemana . Na druhém místě uskutečnění a následky události v redakci Charlie Hebdo.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Jiří Drahoš a Organizace islámské spolupráce

  • Drahoš je nastrčená figurka těch, kteří nás dlouhodobě chtějí likvidovat podobně, jako Merkelová Německo. Volíme buď suverenitu nebo protektorát. Zachraňme se tím, že zvolíme Zemana a v příštích pěti letech prosadíme suverenitu tak, aby jí další prezident nemohl ohrozit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*