Jihoafričané tvrdí, že Trump má pravdu: Bílí zemědělci jsou masakrováni

Jihoafričané tvrdí, že Trump má pravdu: Bílí zemědělci jsou masakrováni

„Jako jihoafrický sedlák vám mohu říct, že je to 100% pravda, co řekl pan Trump na Twitteru.“              

Obyvatelé Jižní Afriky vytvářejí videozáznamy, které podporují tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že v jižní Africe jsou vražděni bílí zemědělci.Ve strhujícím svědectví z vlastního podnikání, které bylo zveřejněno na Twitteru, několik Jihoafričanů odsoudilo mainstreamová média a svědčilo o tom, že násilí vůči bílým roste.

Danie Barnard (32), občan z Jihoafrické republiky v pondělí poděkoval prezidentovi Trumpovi za to, že upozornil na tuto otázku a uvedl, že čelí stálému násilí v regionu.

 

„Jak všichni víte, prezident Trump minulý týden ve středu napsal na Twitteru o tom, co se děje v Jižní Africe a následovalo hodně reakcí od mainstreamových médií šířících falešné zprávy, zejména ve Spojených státech,“ řekl Barnard s tím, že jeho dědeček byl na farmě zavražděn.

„Jako jihoafrický sedlák vám mohu říci, že je to 100% pravda, co řekl pan Trump na svém Twitteru.“

„Nesnažíme se šířit žádné falešné informace, ani nejsme pravicoví extremisté, ani nacisté, jak nás označují. Jsme občané, kteří se bojí o své životy, protože žijeme ve velmi násilné společnosti v Jihoafrické republice. A je to pravda. Nejsou to jen bílí Jihoafričané, ale také černí Jihoafričané, ale velký rozdíl je ten, že naše vláda skutečně podporuje násilí vůči bílým a schvaluje ho.“

Zde je videozáznam z jednoho povyku zmíněného Barnardem, v němž Jihoafričané vyzývají k zabíjení bílých:

Zpráva od Bernardova bratra Jacquesa také podpořila tvrzení Trumpa, přičemž ve zprávě uvedl, že byl obětí domácího vpádu a že jeho majetek byl ukraden.

„Chci je říct falešným médiím: Promiňte, ale toto se děje denně.“

„Jediné, o co žádáme, je, abyste provedli bádání. Zjistěte si to sami. Nevěřte médiím. Oni lžou. Snaží se to utajit, ale bohužel je to pravda. Lidé v Jižní Africe umírají každý den kvůli rasové nenávisti vůči bílým lidem,“ uvedl Jacques.

V dalším videu žena děkuje Trumpovi za to, že upozornil na tuto zoufalou situaci, že byla obětí ozbrojené loupeže a že si nosí nůž jako obranný prostředek.

„Mainstreamová média, neodvažujte se mě v tom citovat,“ dodala.

Prezident Trump čelil kritice poté, co minulý týden napsal na Twitteru, že požádal ministra zahraničí Mike Pompea, aby se podíval na záležitost „hromadného zabíjené zemědělců“.

„Jihoafrická vláda nyní zabavuje půdu bílým farmářům,“ píše prezident na Twitteru.

Po jeho komentáři na Twitteru jihoafrická vláda vydala prohlášení, že Trumpovo vnímání tohoto problému není „založeno na pravdivých informacích“.

„Jihoafrická republika zcela odmítá toto úzkoprsé vnímání, které se snaží pouze rozdělit náš národ a připomíná naši koloniální minulost,“ píše vláda na Twitteru. „Jižní Afrika urychlí tempo pozemkové reformy opatrným a inkluzivním způsobem, který nerozděluje náš národ.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*