Jen takové zamyšlení

Jen takové zamyšlení

Co takhle regulace výše platů a mezd? Co takhle nespokojenost a zárodky občanské neposlušnosti?

Napadlo vás někdy, kolik peněz si vyděláte v Praze a kolik za stejnou práci a úvazek v Jeseníku, Karviné, Jihlavě, Přerově, Šumperku, či na jiném místě kromě naší stověžaté?

Ne? Tak si to trošku srovnáme. Vzhledem, k tomu, že blíže než do Prahy mám do Karviné, zvolila jsem tato dvě města.

Mzdy a platy jsou po zdanění, po zaplacení sociálního a zdravotního pojištění = uvedeny v čistém a v Kč a za plný, nezkrácený pracovní úvazek.

Povolání Praha Karviná Rozdíl (v mínusu pro Karvinou)
Prodavač 15 200 10 120 -5 080
Řezník 25 000 12 500 -12 500
Horník 21 000
Řidič autobusu 21 000 17 600 -3 400
Učitel na ZŠ 27 820 23 000 -3 800
Úředník na Úřadu práce 29 800 27 000 -2 800
Úředník na Městském úřadě 30 400 28 600 -1 600
Zámečník 28 000 21 000 -7 000
Vrátný/strážný 27 000 10 100 -16 900
Uklízeč/ka 12 300 do 6 800 -5 800
       

Pro toho, kdo nesouhlasí, zdrojem jsou veřejně přístupné internetové stránky, stránky MPSV a moji kolegové, přátelé, rodina a známí, kteří v uvedených profesích pracují nebo pracovali v obou uvedených městech.

Netvrdím, že platy a mzdy jsou pro každého v Praze nebo Karviné stejné, ale je tzv. průměr, stejně tak, jako ČT a tisk jednu dobu (asi 2-3 roky zpět) uváděli čistou průměrnou mzdu horníka v Karviné      35 tisíc, nad čímž horníci kroutili hlavou, před dvěma lety byla totiž čistá průměrná mzda horníka    24 tisíc, dnes je už jen 21 tisíc. Asi tehdy počítali i mzdy Bakaly a jeho ředitelů, náměstků a nenanažerů – pardon, manažerů.

Napadlo vás někdy, kolik peněz si vyděláte v ČR a kolik za stejnou práci za stejný úvazek v Německu, Anglii, Rakousku?

Povolání   Německo Anglie Rakousko
Prodavač 1 280 €
Řezník 1 900 €
Horník 4 200 €
Řidič nákladní dopravy 2 400 €
Zámečník-soustružník-elektrikář 1 800 €
Zdravotní sestra (bez diplomu) 1 250 € 1282 GPB
Lékárník ve výrobě léků (Farmaceutická firma) 3 100 €
IT specialista (pro Švýcarskou firmu v Německu) 3 200 €
Kuchař* 1 900 €
Uklízečka 1 100 €  

 

         

Tuto tabulku jsem sestavila z informací mých rodinných příslušníků a přátel, pracujících v cizině. Kuchař s hvězdičkou znamená, že nepracuje v uvedených zemích, ale pracuje už 10 let v Irsku.

Dámy a pánové, jedna ne nezajímavá a u nás již běžná informace:

http://domaci.eurozpravy.cz/verejna-sprava/147465-platy-na-ministerstvech-urednici-dostavaji-i-milionove-odmeny/

No, a když se to vezme kolem a kolem, vyžírkové si vždy v poslanecké sněmovně zvýší platy, dokonce spolu všichni souhlasí a ani jedna ruka se, div se světe, naprosto nečekaně nezvedne proti návrhu. Ale jak se jedná o výši minimální mzdy nebo přidání důchodcům, to se jim kroutí nejen ksichty, ale i ruce dozadu jako tuleňům.

Jak se to říká – co není zákonem zakázáno, je povoleno? Co my dovolíme politikům, to si dovolí – ne?

Je mi úplně jedno, že bývalé státní firmy a fabriky vlastní cizinci. Teď už s tím zřejmě nic neuděláme, když se to po revoluci zvrhlo.

Ale vadí mi, že naše zákony nás mají chránit nejen momentálně tragicky zaostalými a také dokur…enými zákoníky – zákoník práce, občanský zákoník, zákon o úřednících… a prostě a jednoduše nás nechrání. Ba naopak, dělají z nás blbce a podřadnou lůzu a nemakačenka, jak se o většině občanů rádi někteří mlaďoši, (pro mě sopláci, protože když jim bylo v 89 od 0 do 12 let, tak nemají kecat, o čem nerozumí a nikdy nezažili a mají šoupat nohama, když dospělí mluví) a politici vyjadřují. A nějaká spravedlnost se na nás tak maximálně vykálí jako zrovna napapaná holubička. K čemu je ústavní soud, k čemu je úřad ombudsmana. A mimochodem, k čemu máme senát? 81 zbytečných lidí. A platů.

Pak lidé nemají nadávat na životní úroveň, na nenažrané, drzé a arogantní politiky a úředníky, vyčůrané podnikatele ve stylu Bakala & spol., Sebök, Roith, kamarádíček Marka Bendy Roman Zubík a podobně. Pak nemají nadávat na kvalitu školství a jejich leckdy hodně pominuté učitele – viz. Máte slovo s Jílkovou 25. 2. 2015, na zdražování vody a elektřiny, na uprchlíky, na hnusné počasí a vůbec.

Na severní Moravě to začíná vřít. A nemá to nic dělat s plánovaným propouštěním horníků, vře to už delší dobu. Stahují se sem bezdomovci ze všech krajů – nikdo nechápe proč. Od roku 2009 RPG byty ruku v ruce se souhlasem starostů v temné noci přiváželi do Havířova-Šumbarku, Orlové, Ostravy a Karviné autobusy plné Rómských rozvětvených rodin. V temné noci není přeblept. Je to fakt. Ono opravdu přestalo na pár hodin svítit pouliční osvětlení. Noviny RPG a Moravskoslezský deník sice tuto záležitost popřely, ale očití svědci existují.

http://zprávy.idnes.cz/karvina-podala-trestni-oznameni-na-autora-zpravy-o-nocnim-stehovani-romu-1rc-/krimi.aspx?c=A120404_124300_ostrava-zpravy_jog

http://www.denik.cz/z_domova/stehovani-romu-do-kravine-je-fama-tvrdi20090929.html

No jo, ale někteří lidé chodí i v noci do práce a z práce a nejen kur.. a policajti, jak to před pár lety prohlásil poslanec ČSSD: http://zpravy.idnes.cz/v-noci-pracuji-jen-ku-a-zlodeji-protestoval-marne-poslanec-cssd-pvq-/domaci.aspx?c=A110920_152211_domaci_kop

K danému je zde písemná zpráva od Kocába: file:///C:/Users/pavlapc/Downloads/Popis_SVRL_Ostravsko_2010.pdf Takže oni Karviňáci, Orlováci, Ostraváci a Havířováci lžou, že? Anebo lžou do televize, tisku a lidem jako obvykle řiťolezec Kocáb a starostové měst, hlavně karvinský primátor Hanzel a Bakala – všimněte si, kolik bytů poskytl. Zpráva Kocába je dnes těžce změněna. Na konci roku 2015 se počet Rómů ve všech uvedených lokalitách více než 3x zvýšil oproti roku 2009. Například na takovou Karvinskou „Osmistovku“ – u Finančního úřadu (Karviná-Nové Město) – nebo kolem azylového domu v Karviné-Staré Město si netroufnete jít ani ve dne, natožpak v noci. Přepadnou vás tam školou povinní fracci i dopoledne i v noci.

A to ještě není vše.

Máme momentálně Islámský příliv, v Havířově dostali rovněž byty RPG a v Ostravě, Karviné, Orlové a Havířově disponuje RPG s tisícovkami prázdných bytů, které jim chtějí poskytnout. Islámského odlivu se asi jen tak nedočkáme, když je tu vítá s roztaženýma rukama (a nejen těma) Islámskými samci už skoro obohacená mamá Žilková, Šabatová a jím podobné milovnice a milovníci zakuklenců.

Nespokojení lidé jsou celkem nebezpeční. Nic se nesmí přehánět, všeho je jen do času.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*