Jen se nevzdávat Hrozby rozpuštění Poslanecké sněmovny…

Jen se nevzdávat Hrozby rozpuštění Poslanecké sněmovny…

Zcela nesporně udělal Miloš Zeman chybu, když prohlásil, že by Andreje Babiše nechal vládnout bez důvěry i po třetím neúspěšném pokusu…

Mezi námi, už dnes po 14 dnech začíná mít člověk té opozice plné zuby. Počínaje Fialou, přes Okamuru a Bartoše, konče Kalouskem všichni vyhlašují destrukci a odmítají, byť i umožnit existenci Babišovy vlády například odchodem ze Sněmovny. Výjimkou je státotvorný postoj komunistů, ale jejich hlasy na to nestačí.

70 % lidí je s výsledkem voleb nespokojeno, ale zároveň v povolebních průzkumech nadpoloviční většina z nich se vyslovovala pro podporu vlády vedené Andrejem Babišem.

Počty jsou jednoduché. Každý chápe, že bez Babiše při známém nenávistném rozdělení opozice má jedině Babiš jakousi naději vládu vytvořit.

Samozřejmě menšinovou, ale proč ne. U nás je dost obyklá.

Když si představíme, že podobné řeči, jako jsme dnes například slyšeli na Primě při rozhovoru s Fialou a Bartošem, bychom měli poslouchat další ho půl roku nebo více, zdá se to neudržitelné.

Když to nejde, tak to nejde.

Tak jako v sousedním Německu se už dnes uvažuje o předčasných volbách, protože koalice zvaná Jamjka drhna, není důvod, proč bychom o nich nemohli uvažovat i my sami.

Jistě. Ať se Babiš pokusí o sestavení vlády, ale když to i na třetí pokus nevyjde, hurá k novým volbám.

To by mimochodem už byl čert, aby přece jenom TOP 09 a Stan nevypadly.

A nejen to, uvidíme, jak si voliči vyhodnotí strany, které vytvoření vlády v době, kdy Česko jednoznačně může excelovat v Evropě, zabránily.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Jen se nevzdávat Hrozby rozpuštění Poslanecké sněmovny…

  • · Edit

    Jsem rozhodnutá, že pokud budou nové volby, SPD končí, takových jako já, kteří se rozhodovali pro SPD nebo ANO, je hodně. Teď vidím, že byla chyba jít do nejisté budoucnosti s SPD. Ani Piráti už nebudou mít tolik hlasů. Ty ostatní strany nemohou dostat více, než dostaly, spíš se zvednou hlasy pro KSČM a hodně lidí zamhouří oko nad Gazdíkem a podpoří STAN. Kdyby se STAN rozhodlo vyšachovat Gazdíka, mělo by hlasů mnohem, mnohem víc, o tom jsem přesvědčena. Starosta Kolína má obrovskou podporu místních lidí a i těch, kteří se o něm dozvěděli od přátel. Jediná vada na kráse – Gazdík!!! Stálo by to za úvahu?

  • Dříve Zeman vyžadoval 101 podpisů předem. Nyní dal Babišovi jasně najevo, že ho bude držet u koryta, dokud to bude možné. Babiš si tedy může dovolit na důležité posty instalovat „čističe“, kteří vymění šéfy Policie, udělají na všech důležitých postech personální průvan. Pak se snadno zastaví trestní stíhání Babiše a jeho loutek. Zanikne důvod, proč některé strany s Babišem nechtějí do vlády a v dalším pokusu už důvěru získá. Toto Zemanovo počínání mu doufám voliči u voleb nezapomenou.

  • Nepisete o tom, ze volby byly zfalsovane. Ma se to zacit vysetrovat, ale skoda casu. Meli by zajistit, ze vsechny urny po uzavreni volebnich lokalu budou vzdy zapecetene a scitani hlasu bude pod kontrolou, znemoznujici falsovani volebnich listku.
    Dale – volici nejsou schopni si uvedomit, ze honitba politickych stran na ANO pokracuje a kdyz ho nebylo mozne ve volbach porazit, bude se neutralizovat obstrukcemi, odmitanim spoluprace. To vse proti zajmum teto zeme.
    Na zaklade povolebnich problemu, kde pokrytci se semkli a budou v opozici budou treba nove volby. V nich musi Ano dostat k 50 %. Jenom tak bude moci protlacit svuj program efektivne, rychle, coz je v zajmu nas vsech. Dejme mu jim mandat, prestanme byt rukojmim grazlu, kteri na rozdil od Babise hraji druhou ligu. Dejme mu tu sanci!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*