Jen ať to šponuje ČSSD na ostří nože aneb Mysleme na Miloše Kopeckého…

Jen ať to šponuje ČSSD na ostří nože aneb Mysleme na Miloše Kopeckého…

Jistě většina z nás měla pocit déja vu. Jan Hamáček se pustil do čehosi podobného, byť menšího a komičtějšího, než když Bohuslav Sobotka odvolával v té době naprosto bezkonkurenčně neskutečně nejoblíbenějšího politika Andreje Babiše. Mimochodem tehdy míval Babiš kolem 55 % podpory dotazovaných a výsledek nemohl být jiný, než že Sobotka zavedl stranu z dvaceti k tuším sedmi procentům.

Dnes je situace jiná co do kvantity, ale kvalita zůstává stejná. Ano má stále 27 % a vede a ČSSD klesá, má 7 % a je za KSČM.

ČSSD má ve svých řadách dva potenciální a zřejmě nejlepší možné ministry zahraničních věcí v celé České republice, velvyslance v USA Kmoníčka a bývalého ministra Jana Kavana. Kdyby kteréhokoliv navrhla, získala by potlesk na otevřené scéně, byť přirozeně vždy z jiné strany.

Hamáčkovi se ovšem zřejmě zalíbila Zemanova hůl, kterým vykazoval Sobotku, kterého předtím jasně varoval, ať neodvolává Andreje Babiše, ať to doklepe do voleb.Sobotka podlehl havlistickým médiím, věřil, že bude hrdina, a odvolal Babiše.

Hůře ČSSD nemohla dopadnout.

Nyní Jan Hamáček vsadil na pražského kmotra Pocheho a trvá na tom, že onen muž, kterýž není schopen s jistou elegancí, nebo alespoň nezadrhávanou rétorikou, a který se noří myšlenkově do doby temna před 30 lety, které už většinu z nás děsí, chce prosadit, že bude ministrem zahraničních věcí…

Skvělé.

ČSSD už fakt unavuje a všichni s ní ztrácejí trpělivost. Ne všichni… Jako předtím Sobotku Kalousek a všichni havlističtí novináři bubnují, že to musí vydržet. A tleskají a tleskají.

A já jim také tleskám. Ať, proboha, Hamáček trvá na Pochem.

A ať neustupuje… Ani o píď…

ČSSD už zde byla na rozdíl od sesterských stran v Polsku či Maďarsku a Francii příliš dlouho.

Bude dobré, když odpadnou TOP 09, KDU-ČSL a STAN.

A pro ČSSD platí něco specifické.

Miloš Kopecký v jednom a nesporně posledním projevu kdysi řekl papalášům KSČ: „Tvrdíte, že milujete tuto zem. Milujete- li ji skutečně, odejděte.“

Přeji těmto stranickým nedochůdčatům, aby se nad touto výzvou zamysleli.

Platila i pro Jakešovo vedení.

A platí stejně i pro toto Hamáčkovo.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Jen ať to šponuje ČSSD na ostří nože aneb Mysleme na Miloše Kopeckého…

  • Ano, jen at se CSSD nehyba, je to stejne banda neschopnych zoufalcu a vyzirku. Dovoluji si na rozdil od komentatora o jejich zpusobilosti pochybovat. Nic dobreho a rozumneho nelze od nich ocekavat. Jenom se divim trpelivosti ANO a prezidenta s temito vyderaci a smejdy.
    To muze mit ovsem i svuj duvod – vnest predcasne volby zase do hry. Nebo jako alternativa ve skonceni s CSSD a zacatkem jednani s SPD.
    T.zv. systemove strany stoji i nadale opodal a skripaji zuby a metaji hnuj. K nicemu jinemu nejsou jejich predstavitele schopni. A tak, aby se prece jenom slo dopredu ANO i vlada v demisi jedna i kdyz je za vse kritizovana.
    Zabomysi spory muze ukoncit jenom rozhodnuti v nekonecnem zkoumani a vysetrovani Capiho hnizdo a viny Babise. To si ale dava na cas a pralyzuje nas vyvoj. Bylo by zajimave zjistit, kdo stoji za zalobou na Capi hnizdo a proc tyto zaloby nepadaji na jine aktery, kteri prokazatelne okradli stat, tedy nas o miliardy. Zaloba Capi hnizdo ma takovy vliv na nasi zemi, ze se musi nestranne objasnit a i zalobce volat k odpovednosti, paklize je potvrdi, ze je vykonstruovana za ucelem odstranit politicke oponenty.
    Jinak budeme stale resit jenom zaloby na lidi, ktere narod chce, ale mensina grazlu ne.

  • ČSSD nemůže do opozice. Z opozice neudrží „na uzdě“ exekutory a půjde to rychle. Bude muset zaplatit dluhy, přijde o Lidový dům a krysy opustí „loď“ jako první. To, co zbude, už nebude schopno se dostat do PSP. ODS měla díky Topolánkovi podobný sešup, ale nebyla předlužená a udržela se v PSP. Nyní se vzpamatovává. ČSSD už se nikdy nevzpamatuje. Hamáček stranu znechutí voličům a v blížících se komunálních volbách přijde ČSSD o mnoho starostů. Pak budou následovat aféry na úrovni komunální politiky a ČSSD se úplně rozpadne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*