Jen 12 procent Britů by zrušilo Brexit

Jen 12 procent Britů by zrušilo Brexit

Pouze 12 procent britských voličů chce, aby vláda zcela zrušila Brexit a udržela Spojené království v Evropské unii, odhalil nový průzkum veřejného mínění.

Dokonce i mezi těmi, kteří se rozhodli zůstat v bloku, poměr oddaný k zablokování Brexitu je v menšině, přičemž jen 29% si přeje Brexit zrušit, podle průzkumu u 1 680 dospělých, který byl proveden od 10. do 11. 12 v tomto měsíci společností YouGov.   

Ve skutečnosti, žádné z demografických či politických seskupení, kterých se to týkalo, nemá většinu pro „úplné zrušení“ Brexitu.

Skupina, která byla nejvíce oddaná Brexitu, byla ta, kdo hlasoval v poměru pouhých 2%, aby byl Brexit odvrácen. Nejvíce proti tomu byli lidé, kteří hodlají volit liberální demokraty, 37% z nich chtělo udržet Británii v Evropské unii.

Pouze čtyři procenta konzervativních příznivců a 24 procent těch, kteří podporují Labouristickou stranu, chtějí zrušit Brexit.

Ve Skotsku, které hlasovalo proti Brexitu, 23 procent respondentů chtělo, aby byl národní hlas ignorován a mezi střední a vyšší třídou to bylo jen 19 procent.

Mezi mladými lidmi – kteří jsou obecně pro setrvání v EU – jen 21% 18-24letých a 18% 25-49letých chtělo, aby se zrušila vůle lidu.

Jen 11 procent u 50-64letých a více než 65letých chtělo zrušit Brexit. 17 procent respondentů nedokázalo na otázku odpovědět.

Bývalý vůdce UKIP a poslanec Evropského parlamentu Nigel Farage ironicky vyzval oponenty Brexitu, aby se „otočili na druhou stranu“, když sdílel tyto výsledky na sociální síti.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*