Jemenští Hútíové odmítli zapojení do raketového útoku na americké válečné lodě

Jemenští Hútíové odmítli zapojení do raketového útoku na americké válečné lodě

V neděli došlo k prvnímu raketovému útoku na americký torpédoborec Mason a válečnou loď Ponce z Jemenu. Americká média ve středu uvedla, že se loď Mason dostala pod druhý raketový útok a musela použít protiopatření k obraně.   Podle mluvčího amerického ministerstva obrany, útoky byly provedeny z oblastí pod kontrolou Hútíů.

„Tato obvinění jsou nepodložená a armáda i lidové síly nemají nic společného s touto akcí. Americké obvinění jen vytváří falešné odůvodnění pro přípravu cesty pro Saúdy vedenou koalici, aby stupňovala své agresivní útoky proti Jemenu a na zakrytí zločinů páchaných neustálou agresí koalice proti jemenskému lidu,“ řekl úředník tiskové agentuře Saba.

Americká armáda ve čtvrtek zasáhla tři radarové základy na území pod kontrolou Hútíů na pobřeží Jemenu.

Jemen je zachvácen vojenským krvavým konfliktem mezi vládou vedenou Abd Rabú Mansúr Hádím a rebely Hútíů, hlavní opoziční silou v zemi. Od března 2015 Sáudy vedená koalice převážně ze zemí Perského zálivu provádí proti Hútíům nálety na žádost Hadiho a to navzdory příměří, které bylo krátce předtím odsouhlaseno.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Wikimedia.org.)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Jemenští Hútíové odmítli zapojení do raketového útoku na americké válečné lodě

  • Uz je to tady. Opet americka lez jako vez, ktera ma ospravedlnit americke zabijeni a niceni vsude ve svete od vzniku USA dodnes. Incident v Tonkinskem zalivu se nekonal, presto vpadli do Vietnamu a znicili ho, totez v Libyi, Iraku, Syrii a jinde. Lzi, podvrhy miliony mrtvych bez potrestani, bez kompenzaci skod. Zatim….

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*