Jemen: 200 000 případů nakažení cholerou

Jemen: 200 000 případů nakažení cholerou

Dne 14. června jsem napsal článek s názvem „Jemen: Cholera přesáhla 100 000 případů“. O dvanáct dní později bylo toto číslo 200 000, což je nejhorší epidemie cholery na světě. Příčina? Konflikt. Zeptejte se Saúdské Arábie a jejich vražedných podporovatelů.

Kdo prodává zbraně Saúdské Arábii, která nahodile bombarduje Jemen? Proč nejsou obviněni kriminálními asociacemi?

Více než 200 ticích případů cholery, 1 300 úmrtí, z nichž polovina jsou děti, asi 5 000 nových případů denně, zdravotní systém je blízko kolapsu kvůli satanskému bombardování Saúdskou Arábií a jejich podporovatelů (hádejte, kdo). Představitelé UNO kategoricky prohlásili, že „tato smrtelná epidemie cholery je přímým důsledkem dvouletého těžkého konfliktu (výkonný ředitel UNICEF Anthony Lake a generální ředitelka WHO Margaret Chan)

Podvýživa způsobená bezohledným bombardováním ze strany Saúdské Arábie oslabila imunitu obyvatelstva, zejména u dětí, varuje UNO.

WHO a Unicef potřebují více finančních prostředků k dokončení svého úkolu přivést čistou a sterilizovanou vodu populaci, obnovit čistírny vod a zdrojů vody, poskytnout podporu zdravotnickým střediskům, založit ústřední střediska a rehydratační a průjmové léčby a zahájit programy k veřejnému povědomí.  Jejich úsilí je zpomalováno špatným přístupem do oblastí v důsledku konfliktu.

Příznaky cholery se objeví mezi 12 hodinami až 5 dny po pití infikované vody. Většina lidí nakažených cholerou nemají vůbec žádné příznaky, přestože mohou infekci přenést na druhé. Ti, kteří mají příznaky, dostanou silný vodnatý průjem a úmrtí může následovat během několika hodin, pokud není nemoc léčena.

Léčba je přitom jednoduchá a účinná a cholera je snadno léčitelná. Většina lidí reaguje na orální rehydratační roztok (ORS), který je dodávám ve formě sáčků rozpuštěných v jednom litru vody. Pacienti mohou potřebovat až šest litrů roztoku v první den. Pokud jsou pacienti vážně dehydratováni a v šoku, mohou potřebovat intravenózní tekutiny ( 7 litrů tekutiny plus ORS pro dospělé).

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: PressTV)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jemen: 200 000 případů nakažení cholerou

  • USA maji patent na vyrobu patogenu cholery. Ve valce s Jemenem jsou na strane Saudu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*