Jedná Donald Trump jako americký prezident nebo jako realitní agent?

Jedná Donald Trump jako americký prezident nebo jako realitní agent?

Samozřejmě. On nikdy nebyl realitním agentem, ale podnikatelem v oblasti realit. A před svým zvolením byl něčím jako „realitním magnátem“. A tento člověk si dlouhou, velmi dlouhou dobu rozmýšlel, a snil o tom stát se prezidentem.

Dokonce to jednou již zkusil a velmi rychle z té beznadějné party taky vycouval. Nebylo divu, šance na nejvyšší úřad tam byla nulová.

Až v roce 2015 se rozhodl, že svůj sen uskuteční a šel do toho naplno. Je o skoro dva roky starší, než já a jeho nasazení je skutečně velmi obdivuhodné. Češka Ivana mu asi dodala sil.

A jeho nasazení bylo obdivuhodné po celou dobu primárek a při volební kampani proti rychlokvašené Hillary Clinton. Vím, že Hillary je v politice daleko, daleko déle, než Donadl a přesto ji považuji za rychlokvašenou.

A to, ze zcela jednoduchého důvodu. Neuvažovala jako stratég, uvažovala jako úředník. Nechala si svými poradci nažvanit, že některé státy USA má „ložené“ a proto se o ně nestarala a místo toho lezla, omlouvám se, do prdele, levicové a komunistické Kalifornii, kterou ale měla stejně jistou.

Ostatně, Kalifornie je levicová již nejméně celé staletí. Protože filmový průmysl ovládá židovská lobby, která byla vždy, již od dob Karla Marxe, který se roku 1818 narodil do židovské rabínské rodiny. Jeho otec těsně před jeho narozením sice konvertoval, to ale mělo význam pouze úřední.

Takže, spoléhání se na Kalifornii a jiné „spolehlivé“ státy vyneslo Hillary krutou porážku. A to i když se může prsit tím, o kolik hlasů více dostala. Ale, za to by se měla spíš stydět, protože si ty hlasy špatně rozvrhla, počítají se totiž státy USA, ne hlasy.

Celou dobu od zvolení, až po dnešek, je Donald Trump pronásledován těmi levicovými debily. Já už bych ale poslal kamsi, to ale prezident USA prostě nemůže. A nyní došlo k té nesmírné tragédii v Sýrii. Civilní obyvatelstvo bylo obětováno na oltář války.

To se sice děle dnes a denně. Ale ne tak před zraky kamer. A hlavně ne chemickými zbraněmi. To je, a zcela oprávněně, červený hadr pro světové veřejné mínění, pro prestiž USA.

Může prezident USA dopustit, aby se říkalo, že podporuje ruskou verzi, jakkoli se ta verze zdá býti správnou? Syrský prezident přece není úplný jouda, aby nařídil chemický útok v situaci, kdy vyhrává. To by neudělal ani dement, jedině snad naprosto pitomý dement.

To, že to je dílo „mírné a nenásilné“ opozice v Sýrii, která místo zbraní hází na protivníka bochníky chleba, je každému, kdo nemá hlavu jen proto, aby mu nepršelo do krku, naprosto jasné.

A co v této situaci má udělat americký prezident? Má snad souhlasit s ruským stanoviskem a vše si nejen doma, ale i ve světe (opět se omlouvám) „posrat“? Dozajista ne. Na to je Donald Trump příliš chytrý.

Rozstřílet prezidentský palác v Damašku by bylo tak jednoduché, jako lusknout prstem. Jistě ne složitější, než rozbít nějakou „pitomou“ leteckou základnu. Ale, byl by to příliš závažný krok vzhledem k Rusům a vlastně vzhledem k celému světu.

Takže co? Ukáži rozhodnost a roztřískám tomu Asadovi jeho leteckou základnu Al Shayrat. To je dobré gesto. Dobré pro Asada, dobré pro svět. Pokud Asad dostal včas hlášku, že na základnu se chystá útok, tak odtamtud jistě uklidil všechna letadla.

Tryskové letadlo, stíhačka, stojí milióny USD. Beton vzletové a přistávací dráhy je proti tomu směšně levný. Kdysi, před 50 lety, zesměšnilo izraelské letectvo to egyptské, když jim na zemi „roztřískalo“ většinu letounů a makety nechali netknuté. Tak skvělá byla izraelská špionáž.

Takže, pokud ty Trumpovy rachejtle nic moc syrských letounů nezasáhly, tak mi to celé připadá jako vychytralé Trumpovo gesto, jehož jediným smyslem bylo, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

A aby se mohlo dál jednat, protože situace v Sýrii je skutečně neúnosná. A pokud do toho bude někdo zasahovat ideologicky a proti Rusku, neskončí to dobře. To garantuji.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*