Jeden ze tří Severoafričanů se chce přesídlit natrvalo a jejich počet nadále stoupá

Jeden ze tří Severoafričanů se chce přesídlit natrvalo a jejich počet nadále stoupá

Podíl Severoafričanů, kteří chtějí migrovat natrvalo, dosáhl rekordní výše, přičemž téměř polovina mladých lidí se chce přesunout ze země, pokud dostanou šanci.    

Téměř jedna třetina (32 procent) respondentů ze severní Afriky uvedla v průzkumu Gallup World v roce 2017, že se chce přesunout do zahraničí  – z 28 procent z předchozího roku.

Touha migrovat je nejsilnější mezi mladšími Severoafričany, přičemž podíl lidí ve věku 15 až 29 let skočil ze 40 procent v roce 2016 na 46 procent v následujícím roce.

Téměř třetina (30 procent) lidí ve věkové skupině 30 až 49 let uvedla, že by chtěla migrovat natrvalo, což byl nárůst z 24 procent dotazovaných v roce 2016, kteří pocházeli z Alžírska, Egypta, Libye, Maroka a Tuniska.

Nejoblíbenější destinací pro Severoafričany, do které se chtěli natrvalo přestěhovat, byla Francie, přičemž tento počet vzrostl na 19 procent z 13 procent z předchozího roku.

Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se nacházejí na druhém a třetím místě žádaných destinací, ale průzkum Gallup poznamenal, že obě země „jsou více populární mezi potenciálními migranty z Egypta, než mezi těmi z jiných států severní Afriky, kteří se více zaměřují na Evropu.“

Počátkem roku 2018 Institut Open Society pro evropskou politiku (podporovaný Georgem Sorosem) předpověděl, že v letošním roce dojde v severní Africe k řadě geopolitických změn, které umožní migrantům cestovat do Evropy.
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Jeden ze tří Severoafričanů se chce přesídlit natrvalo a jejich počet nadále stoupá

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*