Jeden ze tří lidí v Německu bude mít za pouhá 2 desetiletí migrační kořeny

Jeden ze tří lidí v Německu bude mít za pouhá 2 desetiletí migrační kořeny

Za pouhých 20 let bude mít více než 30 procent lidí žijících v Německu zahraniční původ, vypočítal odborník na migraci a odhadl, že by se toto číslo mohlo ve větších městech zdvojnásobit.



Herbert Bruecker, který vede oddělení výzkumu migrace ve Spolkovém institutu pro výzkum zaměstnanosti (IAB), řekl německému deníku Die Welt, že asi 35 procent populace bude mít do roku 2040 migrační pozadí nebo se bude jednat o samotné migranty. Toto číslo zahrnuje každého, kdo se nenarodil v Německu nebo má alespoň jednoho rodiče, který není německým občanem.

Výzkumník uvedl, že ve velkých městech, jako je Frankfurt, budou lidé s přistěhovaleckým původem tvořit 65–70 procent populace. Bruecker argumentoval, že ekonomická životaschopnost Německa bude záviset na přijímání migrantů, ale varoval, že by to měli být vysoce kvalifikovaní pracovníci.

Tato demografická předpověď se může zdát extrémní, ale ve skutečnosti není daleko od současných statistik.

Bruecker uvedl, že čtvrtina lidí v Německu již pochází z migrantského prostředí. V loňském roce „mikrocenzus“ zjistil, že mezi 19,3 milióny lidí s kořeny přistěhovalců bylo 51 procent německých občanů a 49 procent cizinců.

Německá kancléřka Angela Merkelová se potýká s velkou kritikou kvůli její politice otevřených hranic.  Během posledních pěti let se Německo stalo obětí řady teroristických útoků a jiných zločinů spáchaných migranty ze severní Afriky a Středního východu.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*