Jeden měsíc od nástupu do úřadu Biden bombarduje Sýrii

Jeden měsíc od nástupu do úřadu Biden bombarduje Sýrii

Trvalo to jen něco málo přes měsíc prezidentování Joea Bidena, než se USA vrátily k válečné mašinérii a začaly na Sýrii znovu pršet rakety.

Agentura Reuters uvádí, že Biden nařídil vojenské letecké údery ve východní Sýrii proti zařízením, o nichž tvrdí, že je využívají milice podporované Íránem.

USA údajně shodily sedm pětisetlibrových bomb během leteckého útoku v Al Bukamalu a údajně zabily 17 bojovníků podporovaných Íránem.Pentagon tvrdí, že údery byly reakcí na „raketové útoky“ z 15. února proti americkým „cílům“ v Iráku.

Íránské milice popřely, že by byly zapojeny do útoků proti americkým zařízením či vojákům.

Americké síly udeřily na Íránem podporované milice v Sýrii, které zahájily raketové útoky proti americkým základnám v Iráku, řekl novinářům tiskový mluvčí Pentagonu John F. Kirby. Prezident Joe Biden útok nařídil.

„Na Bidenův pokyn americké vojenské síly dnes večer provedly letecké údery proti infrastruktuře využívané militantními skupinami podporovanými Íránem ve východní Sýrii,“ stálo v prohlášení Pentagonu.

„Prezident Biden bude jednat na ochranu amerického a koaličního personálu. Zároveň jsme jednali promyšleným způsobem, jehož cílem je zmírnit celkovou situaci ve východní Sýrii i Iráku,“ uvedl mluvčí John Kirby.

Shazování bomb nyní zjevně představuje „deeskalaci“.

Jedna věc, kterou lidé nechápou, je, jak je Bidenův Bílý dům zaměřený na Sýrii. Chtějí Asada a jeho generály pryč. Zabírá jim to mnohem více času, než dávají veřejně najevo.

Republikáni podporující establishment jsou s touto akcí srozuměni, přičemž poslanec Michael McCaul z Výboru pro zahraniční věci Sněmovny reprezentantů komentuje: „Reakce jako tato jsou nezbytným odstrašujícím prostředkem a připomínají Íránu, jeho zástupcům a našim protivníkům po celém světě, že útoky na americké zájmy nebudou tolerovány.“

Tato akce přichází poté, co Biden nařídil vojákům, aby se vrátili do Sýrie, čímž zvrátil snahu prezidenta Trumpa zlikvidovat americkou válečnou mašinérii na Blízkém východě.

Jak jsme již dříve varovali, Bidenův zahraničněpolitický tým vehementně podporoval každou katastrofální vojenskou intervenci za poslední dvě desetiletí.

Vojensko-průmyslový komplex je zpět.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Jeden měsíc od nástupu do úřadu Biden bombarduje Sýrii

  • Je jen otázka času, kdy si USA ukousnou větší sousto, než dokážou strávit. Pak to půjde rychle.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*