Jeden den (a jeden dopis) Julie Biľakovny Tymošenkové

Jeden den (a jeden dopis) Julie Biľakovny Tymošenkové

Jakoby ke jménu bylo co dodávat…Je to mnou vytvořené otěčestvo, kterým jsem se ovšem nikterak nechtěl dotknout Vasiľa Biľaka, kapesního zrádce a zvatele internacionální pomoci do ČSSR v roce 1968. Století střídá století, jen způsoby jsou stejné, a tak stěží překvapí, že zvatelem, tentokrát amerických vojsk (proč ta nedůvěra k vojskům aliančním?) je Julia Tymošenková.

Ta dokonce uvádí, že v OSN má vláda současné Ukrajiny svoji “sotňu”. Možná lze Tymošenkovou pochopit. Měla by snad žádat o pomoc Anderse Fogh Rasmussena? Šéf NATO ztratil paměť, když nechal svého tajemníka vyřídit světu, že Vladimír Putin je lhář.

Prezident RF V. Putin totiž tento týden Rusku sdělil, že se nemůže RF domlouvat s NATO a panem Rasmussenem, protože na jednání Putin-Rasmussen si vzal druhý jmenovaný policejní nahrávací aparát pod sako, a rozhovor s Putinem si nahrál a publikoval, i když Putin jednal přesvědčen o tom, že hovoří důvěrně, tedy tak, že jsou možné i jisté, jinak nesdělitelné detaily. Koho kompromitující, zůstává otázkou.


Rozhovor probíhal v roce 2002, týkal se mj. Kaliningradu a potvrdil ho režisér Guldbrandsen, který nahrávací zařízení na tělo Rasmussena umisťoval, a to proto, že o tomto pánovi točil film. Tento film

trvající 53 minut byl promítán švédskou televizí přesně před jedenácti lety. Pan Rasmussen odposlouchával všechny, a vznikl dokument, ukazující nejen EU za fasádami, ale zejména morální rozměr dnešního šéfa NATO.

Divme se proto prezidentu Putinovi, že s tímto pánem nechce, na rozdíl od jiných, již jednat. Situace se tedy i po Ženevě tříbí.

Tymošenková, jejíž legitimita k výkonu prezidentské funkce je sporná s ohledem na její obecnou kriminální minulost, dodala staronový prvek, spočívající v tom, že člen NATO zasáhne bez NATO, a jako obvykle v nečlenské zemi NATO, v níž nepokoje a nepořádky víceméně sám inicioval. Pravda, v protiputinovském tažení má Julie Tymošenková “mocné” názorové stoupence: ukrajinské striptérky z hnutí FEMEN, které se ovšem při posuzování dějů ve vlastní zemi “odmlčely”, a samičky (ženy a matky to nejsou, ač obě mají děti) Aljochinu a Tolokonnikovou z Pussy Riot. Tymošenková si s nimi v ničem nezadá, je jim rovna, ostatně sama o RIOTS neustále usiluje. Riots jsou, jak se zdá, problémem malého i neuspokojeného sebevědomí, ovšem nikoli pouze Ukrajinců.

zdroj : http://janica9.wordpress.com

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*