Je zpět: Greta Thunbergová naléhá na svět, aby se současně zabýval koronavirem i „klimatickou krizí“

Je zpět: Greta Thunbergová naléhá na svět, aby se současně zabýval koronavirem i „klimatickou krizí“

Globální pandemie koronaviru a „klimatická krize“ by se měly řešit společně, řekla švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová na akci Den Země.

„Dnes je Den Země a to nám připomíná, že klimatická a ekologická nouzová situace stále probíhají, a musíme se zabývat pandemií koronaviru … současně s řešením klimatických a environmentálních nouzových situací, protože musíme řešit obě krize najednou,“ řekla 17letá klimatická aktivistka  podle agentury Reuters.Když se připojila k živému vysílání akce ke Dni Země, která byla zahájena před 50 lety s cílem zdůraznit environmentální výzvy, Thunbergová řekla, že propuknutí koronaviru znamená, že je čas naslouchat odborníkům.

„Platí to pro všechny krize, ať už jde o koronovou krizi nebo o klimatickou krizi, které stále přetrvávají a nezpomalují se, a to ani v takových časech,“ řekla.

Thunbergová mlčela od té doby, co minulý měsíc odhalila, že je „velmi pravděpodobné“, že se nakazila čínským koronavirem a „v podstatě se z něj zotavila“, jak uvádí zpráva deníku Breitbart News.

„Poslední dva týdny jsem zůstala uvnitř. Když jsem se vrátila z cesty kolem střední Evropy, izolovala jsem se (v zapůjčeném bytě od mé matky a sestry), protože počet případů COVID-19 (například v Německu) byl na začátku podobný Itálii, “vysvětlila Thunbergová v příspěvku na Instagramu.

„Asi před deseti dny jsem začala pociťovat některé příznaky, přesně ve stejnou dobu jako můj otec – který cestoval se mnou z Bruselu. Cítila jsem se unavená, třásla se, bolelo mě v krku a kašlala jsem. Můj táta měl stejné příznaky, ale mnohem intenzivnější a s horečkou.“

View this post on Instagram

The last two weeks I’ve stayed inside. When I returned from my trip around Central Europe I isolated myself (in a borrowed apartment away from my mother and sister) since the number of cases of COVID-19 (in Germany for instance) were similar to Italy in the beginning. Around ten days ago I started feeling some symptoms, exactly the same time as my father – who traveled with me from Brussels. I was feeling tired, had shivers, a sore throat and coughed. My dad experienced the same symptoms, but much more intense and with a fever. In Sweden you can not test yourself for COVID-19 unless you’re in need of emergent medical treatment. Everyone feeling ill are told to stay at home and isolate themselves. I have therefore not been tested for COVID-19, but it’s extremely likely that I’ve had it, given the combined symptoms and circumstances. Now I’ve basically recovered, but – AND THIS IS THE BOTTOM LINE: I almost didn’t feel ill. My last cold was much worse than this! Had it not been for someone else having the virus simultainously I might not even have suspected anything. Then I would just have thought I was feeling unusually tired with a bit of a cough. And this it what makes it so much more dangerous. Many (especially young people) might not notice any symptoms at all, or very mild symptoms. Then they don’t know they have the virus and can pass it on to people in risk groups. We who don’t belong to a risk group have an enormous responsibility, our actions can be the difference between life and death for many others. Please keep that in mind, follow the advice from experts and your local authorities and #StayAtHome to slow the spread of the virus. And remember to always take care of each other and help those in need. #COVID #flattenthecurve

A post shared by Greta Thunberg (@gretathunberg) on

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Je zpět: Greta Thunbergová naléhá na svět, aby se současně zabýval koronavirem i „klimatickou krizí“

  • Odmítám se jakkoliv přizpůsobovat nesmyslným názorům šílenců, kteří ke své propagandě zneužívají autistické dítě.
    Svět je i bez toho dost šílený. Ignorujme tyto fanatiky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*