Je „vítací politika“ Merkelové likvidační pro Evropu?

Je „vítací politika“ Merkelové likvidační pro Evropu?

Evropa se stala zónou, kde se teroristé chystají realizovat plnohodnotnou partyzánskou válku, a jako v každé partyzánské válce, radikálové mají oba zdroje, a co je důležitější, mají základ místní podpory.       

Podle zprávy zveřejněné deníkem Gazeta.ru, terorismus v Evropě se stal systémový problém s dobrým zdrojem vnitřního doplňování. Vypadá to, že tento problém nebude možné odstranit imigračním omezením, nemluvě o nepřetržité práci zvláštních služeb, nebo bombardování Sýrie, proto není tak důležité, kolik zemí vyslalo své vojáky do země.

„Není možné dobýt ideologii bombami. Jak bylo uvedeno v publikaci „terorismus je odvrácená strana Měsíce,“ jinými slovy, je to anti-systém.

Nedávné útoky v Evropě nejsou podobné útoku, jako byla exploze v Bostonu, kde dva odpadlíci vyrobili bombu z tlakového hrnce.

Březnový útok v Bruselu, který byl nazván útokem na srdce Evropy, byl známkou toho, že Evropa již není mimo území extremistů, na které mohou pravidelně útočit. Evropa se stala platformou pro jejich systematické útoky.

Vypadá to, že teroristé tvrdí, „že můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete zastavit vlnu teroru,“ tvrdí Gazeta.ru.

V neděli došlo ke dvěma útokům v Německu: výbuch v restauraci v německém městě Ansbach a k pobodání ve městě Reutlingen. V obou případech byly útoky provedeny ze strany syrských uprchlíků, oba jednali samostatně a byli v Německu více než dva roky.

Kritici kancléřky Merkelové tvrdí, že tento nárůst četnosti útoků je důsledek německé politiky otevřených dveří pro uprchlíky, zatímco německé orgány se domnívají, že tento problém by mohl být vyřešen silnější kontrolou útočných zbraní.

Jak vyšlo později najevo, obětí útočníka byla 45letá těhotná polská žena, která pracovala jako uklízečka v kavárně, kde vrah chodil na jídlo. Policejní mluvčí Bjorn Reusch řekl novinářům, že 21letý mladík se podle svědků se ženou pohádal, než ji napadl, takže není vyloučeno, že byla vražda spáchána ze žárlivosti.

Policie také uvedla, že incident nenese žádné známky teroristického činu a že pachatel jednal osamoceně. Přesný motiv útočníka zatím není znám.

Některé podrobnosti jeho životopisu naznačují, že jeho jméno bylo Mohammed a přicestoval do Německa asi před rokem a půl ze syrského města Aleppo a od té doby se snaží získat status uprchlíka.

Jeho přátelé jej popsali jako „hodného chlapce,“ ačkoli policejní údaje svědčí o něčem jiném, poukazujíc na skutečnost, že se Mohammed již zapletl s policií, byl zapojen do několika incidentů, při kterých způsobil ostatním zranění. Kromě toho vrah bral drogy a měl rád alkohol.

Ve stejný den, 27letý syrský přistěhovalec, jehož žádost o azyl byla před rokem zamítnuta, odpálit výbušninu v kavárně umístěné blízko hudebního festivalu pod širým nebem v bavorském městě Ansbach. Útočník, který strávil nějaký čas na psychiatrii při explozi zemřel a zranil 12 kolemjdoucích.

Regionální ministr vnitra Joachim Herrmann nazval incident pravděpodobným „reálným islamistickým sebevražedným útokem.“

V současné době je v Ansbachu asi 200 policistů ve službě a asi 350 záchranářů a hasičů bude do města povoláno.

Tyto útoky přinejmenším vyvolávají otázky týkající se migrační politiky otevřených dveří, kterou vyvolala kancléřka Merkelová.

Je možné, že tyto útoky zvýší obavy z teroristických útoků v Evropě a také zvýší politický tlak na německou kancléřku.

Takový je názor západních odborníků: „V myslích mnoha lidí, příchod člověka, který spáchal útok je přímo spojen s Merkelovou a její liberální politikou vůči uprchlíkům,“ citoval deník Daily Mail politického experta z University of Bonn Franka Deckera.

Ten také připomněl, že veřejná podpora Merkelové klesla v důsledku migrační krize, ale zvýšila se po 23. červnu, kdy se Britové v referendu rozhodli opustit Evropskou unii.

Nicméně, nedávné události v Německu můžou zničit všechno. „Tyto události podpoří ty, kteří nesouhlasí s politikou Merkelové. Merkelová bude obviňována,“ uvedl Decker.

Tato slova již byla potvrzena odpůrci Merkelové. Představitelé krajně pravicové strany Alternativa pro Německo již prohlásili, že Merkelová a její příznivci jsou na vině zhoršení bezpečnostní situace, protože jejich „vítací politika přivedla příliš mnoho mladých, nevzdělaných a radikálních muslimů do Německa.“

Siobhan McFadyen z deníku Daily Express oznámil, že Merkelová čelí „zuřivému odporu“ v návaznosti na tragédii v Mnichově.

Novinář upozorňuje na skutečnost, že vládnoucí strana Merkelové utrpěla vážné ztráty pravicové AFD v letošních komunálních volbách a dodal, že průzkumy veřejného mínění naznačují, že Merkelová může prohrát v národních federálních volbách v příštím roce.

Příbuzní znásilněných a zabitých by měli poděkovat Angele Merkelové za zničení Německa.

Co se týče oficiálních německých orgánů, ty vidí jako možné řešení posílení kontroly zbrojení. „Zbraňová kontrola je důležitý bod. Musíme i nadále dělat vše pro to, abychom omezili přístup ke zbraním a kontrolovali tuto oblast,“ uvedl spolkový vicekancléř Sigmar Gabriel, když hovořil pro berlínské noviny Morgenpost.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Je „vítací politika“ Merkelové likvidační pro Evropu?

  • Útoky muslimů na občany EU budou pokračovat a bude jich víc. Dokud je sem taháme, jsou relativně v klidu. Až zastavíme vítání, spustí válku. Logickou reakcí budou zradikalizovaní Němci, kteří budou naopak útočit na všechny přivandrovalce. Chaos pak nebude možné jednoduše zvládnout.
    Zatím je čas zavřít hranice s Tureckem a přivandrovalce poslat zpět. Stačilo by změnit sociální síť, aby se v ní nemohli houpat. Prací se neuživí a rádi se nechají vrátit odkud přišli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*