Je větším „řezníkem“ Bašár Assad nebo David Cameron?

Je větším „řezníkem“ Bašár Assad nebo David Cameron?

Britský premiér David Cameron se nechal slyšet, že Rusové podporují řezníka Assada. Jak ovšem víme, tak D. Cameron byl jedním z hlavních strůjců vojenského napadení Libye.

Cituji: „Rusko ve středu zahájilo v Sýrii letecké útoky, jež jsou podle Kremlu namířené proti bojovníkům z radikálního hnutí Islámský stát (IS) i proti dalším teroristickým skupinám. Západ ovšem tvrdí, že Rusové útočí také na umírněnou protiasadovskou opozici. Podporují řezníka Asada, což je strašnou chybou… řekl Cameron zpravodajské stanici BBC.“ Článek je zde: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/cameron-rusove-podporuji-reznika-asada-akce-byla-chyba_357852.html

Je však křesťan David Cameron lepší než alavita ( druh šíitského islámu) Bašár Assad?

Cituji: „Britská tajná služba MI6 s posvěcením premiéra Davida Camerona zosnovala komplot, jehož cílem bylo destabilizovat a územně rozdělit Libyi, a to ještě v dobách, kdy jí vládl Muammar Kaddáfí“: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/cameron-rusove-podporuji-reznika-asada-akce-byla-chyba_357852.html .

Demonstrace na podporu syrského prezidenta Bašára Asada, která proběhla 20. listopadu 2011 Foto: AP
Demonstrace na podporu syrského prezidenta Bašára Asada, která proběhla 20. listopadu 2011 Foto: AP

Jak toto vojenské napadení Libye nazývané pokrytecky „Bezletová zóna“ dopadlo je všeobecně známé: desetitisíce (možná i sto tisíc) mrtvých, miliony uprchlíků, zcela rozvrácená země, bestiálně umučený prezident Kaddáfí… toto je výsledek „politiky“ Davida Camerona.

A Bašár Assad?

Pokud je známo, tak tento syrský prezident žádnou válku nezačal.

Konflikt začal 15. března 2011 demonstracemi v rámci tzv. arabského jara, rozvinul se do povstání významné části obyvatelstva, v roce 2012 eskaloval do občanské války a faktického roztříštění země“:https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_v%C3%A1lka_v_S%C3%BDrii

Cituji: „V roce 2012 nepokoje pokračují. Podle šéfa syrské diplomacie Valída Mualima vláda byla připravena dodržet podmínky mírového plánu Kofiho Annana. V zemi působí skupina pozorovatelů OSN, která má dohlížet na dodržování klidu zbraní, nicméně stále probíhají demonstrace, které mnohdy provází násilnosti, střelba a úmrtí demonstrantů i vojáků.

V parlamentních volbách (květen 2012) vyhlášených Asadovým režimem vyhrála přesvědčivě jeho Strana Baas. To však vyvolalo na Západě podezření, že výsledky voleb byly Asadem výrazně zmanipulovány. V polovině května připustil generální tajemník OSN Pan Ki-mun, že za nedávnými atentáty v Sýrii nejspíš stojí mezinárodní islámská teroristická síť Al-Káida. Na jedné straně stojí současná Syrská vláda v čele s prezidentem Bašárem Asadem. Ta je podporována stranickou milicí Šabíhá a libanonskou šíitskou milicí Hizballáh, která se snaží udržet u moci režim, jenž ji dlouhá léta podporoval ve střetech s Izraelem. Většina alavitů, ke kterým patří i Assad a jeho rodina, syrských křesťanů a drúzů podporuje syrskou vládu, protože se bojí represí proti menšinám v případě vítězství sunnitských islamistů. Assad má podporu i některých umírněných sunnitů, kteří se bojí přílivu džihádistů napojených na al-Kajdu. Syrští křesťané vytvořili milice bojující proti povstalcům.“

Z těchto údajů snad vyplývá, že Bašár Assad žádnou válku nejen nerozpoutal, ale naopak vzdoruje islámským radikálům a teroristům, ať z IS, Al Nusra či tzv. „umírněné opozice“ amerického senátora Mc Caina“ http://zpravy.idnes.cz/rusko-utoci-na-bojovniky-vycvicene-cia-dyh-/zahranicni.aspx?c=A151001_154523_zahranicni_mlb

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mccain-co-si-to-rusko-dovoluje-v-syrii-bombarduje-nase-teroristy/

Jak se říká, pro USA je nepřítelem každý, kdo se jim nepokoří a naprosto neodevzdá. V čemž se nakonec nijak neliší od islamistů, takže není divu, že se jich tak zastávají a dokonce jim pomáhají a zásobují je zbraněmi, vždyť vrána vráně oči nevyklove.

Z dosavadního vývoje situace v Sýrii totiž jednoznačně vyplývá, že pro USA a Západ je v Sýrii hlavním nepřítelem Rusko, které tam má vojenskou základnu a proto Západ podpoří každého, kdo bojuje proti Asadovi. Proto má nejen v Iráku, ale i v Sýrii IslámskýStát takové úspěchy, protože tímto způsobem USA a Západ de facto bez rozdílu podporují všechny islámské radikály bojující proti Assadovi. Až nyní zakročili Rusové způsobem, že vojensky napadli islámské radikály bez rozdílu.

Ale ouha! Potrefené husy z Washingtonu, Velké Británie a EU se ozvaly, že Rusko nebombarduje ty správné teroristy, ale zabíjí ženy a děti. Tato správa vyšla dokonce dříve, než Rusko podniklo první nálet, takže jejich prolhanost měl možnost poznat celý svět!!! http://cz.sputniknews.com/svet/20151001/1275595.html

Západní politikové místo, aby se připojili k Rusku v boji proti všem teroristům bez rozdílu, tak proti Rusku spustili lživou kampaň Goebelsovského stylu, protože hlavně USA vleklý konflikt v této oblasti velmi vyhovuje. Západní obchodníci se zbraněmi si mnou ruce a není nad kšeft s mírem (ve skutečnosti s válkou, ale s mírem to pro západní veřejnost s vymytými hlavami lépe zní).

Zajímalo by mne, jak by takový David Cameron dopadl před opravdu nezávislým soudem souzený podle londýnské charty vydané 8. srpna 1945 a uplatněné při Norimberském procesu v letech 1945-46, což byl proces s válečnými zločinci.

Obvinění byla tato:

  1. Účast na spiknutí nebo společném plánu ke spáchání zločinů proti míru,
  2. Plánování, příprava, rozpoutání a vedení útočných válek a dalších zločinů proti míru,
  3. Válečné zločiny,
  4. Zločiny proti lidskosti

Pokud víme, tak k vynesení rozsudku trestu smrti stačilo porušení jednoho bodu obvinění.

V případě Davida Camerona však mám dojem, že naplňuje všechna čtyři obvinění. Místo toho můžeme jen smutně konstatovat, že zákony platí pouze pro poražené a my můžeme D. Cameronovi maximálně doporučit, pokud chce vidět opravdového „ŘEZNÍKA“, ať se podívá do zrcadla. Cameron tak potvrzuje slova jiného zločince, který vyhlásil, že „dějiny píší vítězové“ a že mu tímto dává za pravdu. Ostatně, i zde platí to o té vráně.

Ale v žádném případě nemá křesťan David Cameron sebemenší morální právo takto se vyjadřovat o Bašáru Assadovi.

 

 

Jaromír Petřík

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*