Je třeba jednat. Válka skutečně hrozí…

Je třeba jednat. Válka skutečně hrozí…

Šílenství Poláků stoupá den za dnem. Freneticky přílévají olej do konfliktu s Ruskem. Každý den pronesou nějaké útočné prohlášení a s dychtivostí dítěte čekají, že už se snad Putin chytí a konečně vojensky zareaguje. Kdyby to nebylo tak vážné, řekl bych že dostali vzeklinu, či propadli davovému šílenství.

Tusk z čela Evropy lámanou angličtinou bubnuje za posílení sankcí, Lech Walesa prohlašuje, že pokud ruská bota vtrhne na polské území, je připraven se zbraní v ruce v prvních řadách bránit vlast a prezident Komorowski vtipně dodává, že Rusko není z pancíře, ani politicky, ani ekonomicky není odolné.

Když slyším tyto hlasy, nevím, zda bychom urychleně neměli začí posilovat obranu našeho území na severních hranicích s Polskem.

Jestli totiž něco ohrožuje Evropu, ale i nás,  pak je to onen válečný prstenec  zemí přiléhávajících k Rusku:  Pobaltí, Polsko a Ukrajina a dále Gruzie či Moldavsko, které hnány mnohaletými nevyřešenými midráky, nestrávenou nenávistí a vypjatým nacionalismem, dělají vše proto, aby Evropu a ještě lépe zejména USA zatáhly do války s Ruskem…

Nejnebezpečnější je samozřejmě Polsko. Poláci zuří…Jakým právem si Rusko po roce sankcí a diplomatického nátlaku dovoluje nebýt na kolenou. Jakým právem akce majdan, do které investovali tolik politického kapitálu, financí i žoldněřů, kde jejich emisar Sikorský významným způsobem příspěl k úspěšnému státnímu převratu na Ukrajině, nevyšla a Ukrajina se potácí před rozvalem.

Tusk i Komorowski se drželi za pacinky s Porošenkem na pochodu k výročí majdanu a dělali, ze je vše barzo dobrze…

Petro Porošenko a Donald Tusk
Petro Porošenko a Donald Tusk

Nic nední dobře, ale Poláci jsou nebezpeční svým haurovstvím. Tak jako za války byla zcela zbytečně vyvražděna Varšava, tak zcela nepochybně jsou nyní připraveni pod jakoukoliv záminkou zaútočit na Rusko, ať to stojí cokoliv i třeba desetitisíce životů.

Chtějí válku…

Modlí se k válce…

Vzývají válku.

Jak dál?

Evropské instituce, jejich nástupníkem je dnešní Evropská unie byly mimo jiné vytvořeny proto, aby zabránily vzniku války, zejména v těch hrůzných podobách jakými byly obě světové.

Ukázalo se, že to nepomohlo…

Evropa znovu směřuje k válce, ale dnes to není Německo či Francie, stejně jako země bývalého Rakouska-Uherska : Rakousko či Maďarsko, Česko či Slovensko…které odstartovali tu první. A není to ani Německo, které zahájilo tu ještě horší druhou.

Teď je to onen zmíněný východoevropský válečnický prstenec od Pobaltí, přes Polsko, Ukrajinu až po Gruzii, které dělají vše pro vypuknutí války.

To už není k smíchu.

Co teď?

Česká zahraniční politika se zatím moc nepředvedla.

Ale díky zdrženlivosti Ruska ještě válka nevypukla, takže není vše ztraceno.

Zcela na rovinu: V této části Evropy je čtyřlístek bývalých zemí Rakouska – Uherska tím nejrozumnějším co existuje.

Sejděte se a jednejte… a zkuste se domluvit s Německem a Francií

Rusko nevyvolá válku. Naopak dělá vše, aby k ní nebylo donuceno.

Je třeba, pane předsedo  vlády a pane ministře zahraničních věcí pozvednout hlas proti  touhám onoho válečnického prstence.

Dokud je čas.

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Je třeba jednat. Válka skutečně hrozí…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*