Je správné, že nikdo z V4 nejel na minisummit o migraci, stejně jako Dubček nejel na varšavský „kobereček“ v červenci 1968

Je správné, že nikdo z V4 nejel na minisummit o migraci, stejně jako Dubček nejel na varšavský „kobereček“ v červenci 1968

Jeví se mi to tak, že Merkelová a Macron jednají se zeměmi Visegrádské čtyřky velmi podobně jako Brežněv, Gomulka a Ulbricht řekněme mezi dubnem a 21. Srpnem 1968.

Stále se opakují řeči o sankcích pro země, které nebudou přijímat migranty. Tuším, že v roce 1968 nám zase Sověti pod různými záminkami odříkali, resp. Zdržovali, žádanou a potřebnou půjčku…, tolik k ekonomickému nátlaku.

V západních médiích jsme spolu se Slovenskem, Polskem a Maďarskem vykreslováni jako „rasisté“ a „nenávistní xenofobové“, podobně tak v sovětském tisku bylo Československo roku 1968 tvrdě kritizováno a špiněno, mluvilo se o „kontrarevolučních živlech“, „aktivizaci západoněmeckých revanšistů“ na našem území, a snad nejvíc špíny se na ČSSR házelo po vydání manifestu Dva tisíce slov.

Tuším v červnu a červenci se v Československu konalo cvičení Varšavské smlouvy, kdy se vojákům SSSR nějak nechtělo domů, zřejmě měli skluz s přípravami srpnové intervence, s čímž souvisí kauza generála Prchlíka, který za svou upřímnost zaplatil tím, že byl Dubčekem vyhozen ještě před samotnou okupací, samozřejmě na nátlak z Moskvy. Dovolil si totiž prohlásit, že současná struktura Varšavské smlouvy je již překonaná a že by bylo záhodno uvažovat o vlastní československé obranné doktríně.V současnosti se zase podezřele množí různé průjezdy amerických konvojů přes naše území, vojáci se chovají arogantně, zakazují našim reportérům na veřejných místech natáčet jejich „manévry“, jako by jim naše země patřila, a když na ně Martin Zapletal vystrčil holý zadek, byl tahán po soudech a nechybělo mnoho k jeho uvěznění. A když si někdo dovolí veřejně se vyslovit pro naše vystoupení z NATO, okamžitě je špiněn a cejchován jako „hrozba“, „nepřítel“ či rovnou „ruský agent“. Piráti kvůli něčemu podobnému ze svého předsednictva vyhodili jistého Ivo Vašíčka.

A teď k samotnému varšavskému socialistickému „minisummitu“. Počátkem července bylo československé vedení vyzváno, aby se jelo do Varšavy zodpovídat za „kontrarevoluční“ politický vývoj v naší zemi. Bylo jasné, že nepůjde o jednání, ale že představitelé ČSSR by se ocitli v roli jakýchsi „obžalovaných“, proto kritiku pozdějších okupantských zemí odmítlo jako nekompetentní a do Varšavy se nedostavilo.

Pokud jde o dnešní minisummit o řešení migrace, tak opět: politický nátlak ze západu nepolevuje, Macron opět nedávno volal po sankcích vůči zemím, které odmítají imigranty, proti Polsku rozjela Evropská komise pokrytecké disciplinární řízení kvůli jeho soudní reformě, po níž je stále polské soudnictví nezávislejší na politicích než to naše, hrozí mu odebrání hlasovacího práva, a aby toho nebylo málo, Merkelová prohlásila, nedlouho po výročí vypálení Lidic, že „pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění“.

Navíc, jednání o řešení migrační krize z pravidla probíhá tak, že Merkelová se domluví s Macronem… a výsledek se pak předloží ostatním. Reálná možnost naší země a zemí V4 obecně na příslušných návrzích něco radikálněji ovlivnit je velmi malá, limitně se blížící nule. Proto není divu, a já s tím naprosto souhlasím, že premiéři zemí V4ky se rozhodli na minisummit nejet s tím, že jejich postoj bude tlumočit rakouský premiér Sebastian Kurz.

Vždyť i zakládající člen EU, Itálie, se původně odmítla zúčastnit, pak si to rozmyslela, ale Salvini prohlásil, že si nenechá od tandemu Německo+Francie stále poručníkovat. Nechme se tedy překvapit, čím zásadním nás hodlají Macron s Merkelovou ohromit.

Ovšem, stejně jako jsme bojovali v roce 1968 za socializmus bez cenzury, bez politických vězňů a s větším dílem demokracie, měli bychom dnes bojovat za skutečné západní hodnoty, bez radikální levicí vymyšlené tzv. politické korektnosti, bez politického pronásledování lidí jako Tommy Robinson a další kritici islamizace ne jen v Británii, např. Michael Stürzenberger v Německu…, bez cenzury internetu, bez propagandy médií hlavního proudu…, zkrátka, měli bychom dát jasně najevo, že jsme pevně rozhodnuti jít svou vlastní cestou a že nás neodradí ani případné uskutečnění jakýchkoli sankcí ze strany Evropské unie, že budeme raději chudí, ale svobodni!

(Juncker, Macron a Merkelová Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Je správné, že nikdo z V4 nejel na minisummit o migraci, stejně jako Dubček nejel na varšavský „kobereček“ v červenci 1968

  • Ta paralela je velmi aktuální. I v roce 1968 si mysleli někteří politici, že je socialismus reformovatelný. Není. Není ani ten současný, který se nazývá EU. Kdo věří v reformovatelnost Evropské unie, je stejně naivní jako Ota Šik a další.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*