Je paranoia nakažlivá? Polský generál očekává bleskový útok z Ruska.

Je paranoia nakažlivá? Polský generál očekává bleskový útok z Ruska.

Polský generál Roman Polko, bývalý šéf vojenské jednotky GROM a bývalý zástupce vedoucího Národního bezpečnostního úřadu, hovořil o nevyhnutelné „ruské invazi“ do Pobaltí „v blízké budoucnosti“.        

Existuje spousta provokací, takže Rusko může v některých měsících zaútočit na základě uměle vytvořené záminky, uvedl Polko.

Generál je přesvědčen, že „obrana zájmů ruské menšiny“ v Litvě nebo Estonsku může být právě takovou záminkou. Stejně jako obrana ruských památníků v Polsku.

To je důvod, proč podle Polka, Polsko by se mělo zaměřit na obnovu systému velení. „Měli bychom v této oblasti pracovat mnohokrát účinněji,“ dodal generál.

Začátkem října, polský ministr obrany Antoni Macierewicz vyjádřil znepokojení nad rozmístěním ruských vojsk na své západní hranici. Polský ministr obrany také v létě ujišťoval, že „ruská agrese“ může být „potlačena poměrně snadno: jeden prapor NATO je dostatečná síla na to, aby se ubránil a nechal Alianci zorganizovat protiútok.“

Protiruská hysterie a podněcování paniky kolem údajné ruské agrese je důsledkem touhy vojenských a průmyslových představitelů, kteří chtějí vydělat obrovské sumy. Vojensko-průmyslový komplex západních zemí používá lobbisty v hromadných sdělovacích prostředcích a politice, takže snížení vojenských výdajů nepřipadá v úvahu pro místní orgány.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Polský generál Roman Polko Foto:Natemat.pl)




Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Je paranoia nakažlivá? Polský generál očekává bleskový útok z Ruska.

  • Ono, když se to vezme, tak obyčejní Poláci mají jiný názor na Rusko než politická /J/elita. Na diskuzích mají na věci stejný náhled jako tady a tedy paušalizovat Poláky kvůli debilnímu politikovi je zavádějící. Tady jsou názory poláků na dění ve světě:
    http://www.wiadomosci.onet.pl

  • · Edit

    Tak mám v Polsku příbuzné a je třeba říct, že oni dostávají z mainstreamu stejné informace o nás, např. válečný štváš Petr Pavel. Zelení paňácové pouze papouškují stejné zadání z Pentagonu. Jednoduše se kdosi nejmenovaný pokouší rozeštvat Slovany a daří se to. Pokud nepobereme rozum do hrsti, tak se pobijem sami a o to jde.

  • Poláci si Iskandery svojí válečnou paranoiou vůči Rusku vlastně vynutili !

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*