Je obrovskou ostudou České republiky, pokud jeden, jediný občan, zemře opuštěn pod mostem.

Je obrovskou ostudou České republiky, pokud jeden, jediný občan, zemře opuštěn pod mostem.

Není možné, aby v civilizované společnosti v zimě umrzali lidé! U nás lidé však pod mosty umírají běžně. Tudíž, my nejsme civilizovaná země! Politikové se hádají o koryta a na své spoluobčany z vysoka kašlou! Píše se rok 2017!

Sheldon Wolin upozorňoval na to, že kapitalismus může pohltit samotnou lidskou duši a oslabovat a usměrňovat demokracii a politiku k obrazu svému.

Kapitalismus podle Wolina: když ho nesvážeš, sežere tě

„Demokracie a kapitalismus vstupovaly do soukolí moderního světa bok po boku. Ve svém boji proti politickým řádům aristokracie, monarchie a církve si byly dokonce příležitostnými spojenci. Jejich spolupráce ale postupně odhalovala hodnotové kontrasty a nemožnost rovnoprávného partnerství bez hledání kompromisu mezi oběma systémy. Rozpínavostí kapitalismu se ve svém díle zabýval americký politický teoretik Sheldon Wolin, jehož úvahy o americkém kapitalismu a demokracii stojí v době nadvlády globálního korporátního kapitalismu rozhodně za zmínku, neboť vysvětlují podstatu demokraticko-kapitalistických systémů a mohou nám toho hodně říct o současném světě a jeho možném směřování.

Touha osvobodit ekonomii

Když v druhé polovině 18. století autoři ekonomie poprvé představovali kapitalismus jako intelektuální konstrukt, oslavovali ho jako dokonale decentralizovanou moc – systém, který na rozdíl od absolutního monarchy nebo vládního úřadu nebude moci nikdo řídit. Podle Wolina ale přehlíželi skutečnost, že se za obecným nárůstem blahobytu, který kapitalismus přinášel, skrývá proces rychlého bohatnutí úzké vrstvy společnosti, jež ve svých rukou koncentruje stále více ekonomické moci, a když potřebuje, nebojí se podplácet moc politickou.“Tento úryvek by vám mohl i něco připomínat…Psal se rok 1989, byli jsme natěšeni, že konečně budeme patřit do tzv. Západní civilizace, kde je přeci vše tak správné a proto tak blahobytné! Ve skutečnosti jsme padli do pasti, kdy nám byla spousta důležitých faktů z toho „ráje“ záměrně tajena. Pan Klaus nechal zhasnout, prý vše vyřeší ruka trhu. Dnes již víme, že ta ruka je chamtivá, nenasytná a že se chová neurvale ve smyslu, „trhni, co můžeš“, vůbec se nežinýruj a na ostatní nehleď! Že po nás potopa?! Koho to zajímá?! My máme své pozice, svou moc, nadřazenost nad těmi obyčejnými….Ti ať se také starají jak umí! A že to neumí, nebo pro morálku umět nechtějí? Pcha! Jejich problém!

Takto uvažují minulí a současní parazité, parazitujíc bez jakékoliv přidané hodnoty na všech těch, co jim jsou živnou půdou pro jejich rozmary, aroganci bezcitnost…

„ZA KAŽDÝM VELKÝM BOHATSTVÍM LEŽÍ VELKÝ ZLOČIN“
(Honoré de Balzac)

„Stát i kapitál útočí na obecně sdílené statky již po celá staletí. Zdroje, které nikdo nevynalezl ani nevytvořil, nebo je ohromná množství lidí vytvořila společně, jsou zcizovány těmi, kdo v nich vycítí příležitost k zisku. Rčení, přisuzované Balzacovi, že „za každým velkým bohatstvím leží velký zločin“, je převážně platné. Opěvovaná podnikatelská vynalézavost často spočívá prostě v nalezení dosud netušeného způsobu, jak si přivlastnit práci a jmění jiných lidí.
Krádeži cizích hodnot lidmi či společnostmi, které je nevytvořily, se v angličtině říká enclosure, ohrazování. Původně se jím mínilo násilné zabírání obecní půdy velkostatkáři. Tato praxe se vyvinula v raně novověké Anglii, odkud se rozšířila do Skotska, Irska, kolonií a následně do zbytku světa. A pokračuje – velké korporace kradou v zemích globálního Jihu lidem půdu dodnes.
Privatizace obecních statků vytváří nerovnost. Ti, kteří se zmocnili základních potřeb, nutí ostatní, aby za ně platili, a sami žijí z renty, kterou jim vlastnictví přináší. Důsledkem je rozklad společenské solidarity a odcizení člověka jeho práci i okolí. Ekosystémy, které občiny udržovaly, jsou ničeny pro zisk. Nerovnost, renta, atomizace společnosti, odcizení člověka, ekologická destrukce: zkáza občin zavinila či prohloubila mnohé z našich dnešních trápení.“

Tak i takové přivlastnění zdrojů by vám mohlo něco ze současného dění v naší domovině připomenout. Prodaná našimi politiky voda, což je velmi strategická surovina daná nám přírodou, do rukou kolonizátorů z Francie, kde opět Čech okradl Čecha! Poslední akce velkozlodějských parazitů lithium, také přírodní zdroj na našem vlastním společném území…Už jste doma? Ano, jsme doma, politici se stále po volbách handrkují o plná koryta, dokonce se chtějí podrážet obstrukcemi, místo aby spolupracovali na nápravě všeho toho, co zde za třicet let vlád bylo ukradeno. Nic se nikdy neřešilo, zákony jsou a byly vždy dělané na míru pro tyto parazity a hyeny, které se neštítí ničeho…

Pod mostem zemřela šedesátiletá paní…Je mi to moc líto…Je mi líto té paní, že takto prožila svůj život v beznaději a v neštěstí…

Odsuzuji tento stát!!! Odsuzuji všechny ty bezcitné hrabivé grázly, co prošli od roku 89 všemi vládami!! Kteří to jsou víme. Připomínají hororové odstrašující panoptikum voskových netečných figurín, které se šklebí stále stejnou grimasou. Jsou ohraní, jsou zbyteční a trapní. Co pro naši společnost udělali?! Zhola nic, pokud se v první řadě nezajímají o člověka a hlavně o ty bezbranné a ty, co se dostali prakticky jejich vinou, jejich nastavením neurvalého systému do neskutečného srabu, z kterého není pro jejich absolutní nezájem, úniku!!!

Letité sliby, výsměch občanům za jejich práci pro společnost…

Nízké příjmy, vysoké životní náklady na potraviny neúnosné na bydlení… Exekuce, bezdomovectví, lidská prohra celé společnosti. To je ČR kdy se píše rok 2017!!!

Píše se rok 2017 a v naší republice žijí lidé bez domova!!! Jsme prvobytně pospolná společnost. Nejsme rozvinutá vyspělá, spravedlivá země, jsme póvl!

…ještě nezačala ta pravá zima a už umírají bezdomovci…Ptám se, jak je možné, že v naší vlasti jsou v roce 2017!!!!!! lidé bez domova?!… §
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Je obrovskou ostudou České republiky, pokud jeden, jediný občan, zemře opuštěn pod mostem.

  • · Edit

    Anaj, děkuji Vám za názor, lépe bych to, zřejmě člověku bez empatií, jako je Dan, nevysvětlila. A svoboda? Myslíte si, že ta paní žila v nějaké svobodě? Pokud člověk strádá nedostatkem je dle vás svobodný?…A to nemluvím o svobodě slova. Například i tento článek mi admin na idnesu „schoval“ a není to jediný text, který nesmí být vidět, aby nějak neovlivnil čtenáře jiným způsobem, než je chtějí mít ovlivněné ti, co nám tu svobodu dnes a denně berou. Ale to vy nepochopíte.

  • Ten nadpis není nesmyslem, ale ukazuje naší společnost, která se už vyrovnala západním společnostem a USA, kde bezdomovectví je považováno za normalitu. Proč jsme dříve neměli bezdomovce, narkomany a exekutory. Protože společnost jako celek byla daleko lidštější a vychytrálci jak někoho napálit, okrást a podvést nebyli zdaleka v takové míře jako dnes. Dnes se uznává majetek a peníze a je jedno jak k němu dotyčný přišel, hlavně, že ho schopní právníci obhájí. Vytratila se zákonitě slušnost mladých ke starým neboť staří jsou často terčem zlodějů a vychytralců. Každý člověk touží po základní lidské potřebě, aby měl kde bydlet a ne aby žil na ulici. To je vizitka naší společnosti. Velká prohlubeň finanční mezi zbohatlíky, některými sportovci nebo umělci a lidmi, kteří se živí prací, která zajišťuje chod společnosti. je očividná.. Bezdomovců je mi líto, protože jsou to oběti drsného kapitalismu a ztráty empatie člověka ke člověku. To, že mnozí z nich zhrubli a nebo jsou alkoholici je důsledkem jejich beznaděje. Když na ulici bude močit opilý VIP tak to bude skoro roztomilé a když to samé učiní bezdomovec tak to bude pranýřováno. Co je dovolené Bohovi, není dovoleno volovi. Nejsem si tak zcela jista zda naše zem je skutečně svobodná.

  • Ten nadpis je nesmysl. Nikomu nemuzete ve svobodne zemi zakazat spat a umrit pod mostem. Je to jeho volba, ponejvice! A co je v clanku je pravda. Vsechna nerovnost vznikla pujcovanim penez na urok. Tak zacaly banky tvorit penize z niceho a ti co meli se stavaji stale bohatsimi. To je naprosto logicke a zakonite. Cela ekonomika je zalozena na dluzich, zmanipulovane burze. Hodnota akcii uz davno neodpovida hodnote podniku. Vsichni jsou zadluzeni a centralni banky liji do systemu stale nove penize, nicim nepodlozene, aby zachranily bankrotare novymi pujckami, o kterych vedi, ze je nikdy splatit nemohou. Jenom pro to, aby se system nezhroutil. Ale ten se brzy zhrouti, az skonci petrodolary a manipulace financnich instituci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*