Je možná na čase uvažovat o všeobecném seznámení lidí s principy islámu

Je možná na čase uvažovat o všeobecném seznámení lidí s principy islámu

Jestli mají všichni obhájci islámu stejné povědomí o něm, jako má „zpe“ v Novinkách, tak už se nedivím, že je tolik nedorozumění mezi lidmi.

Závěr článku o problémech Jitky Chalánkové a její obhajobě ke skutečnosti, že podepsala petici IČVRN proti kvótám, zní: Iniciativa (IČVRN), která odmítá islám, na svých webových stránkách například píše, že „islám prokazatelně ve svých základních textech nectí rovná práva lidí, omezuje jmenovitě ženy či nemuslimy takovým způsobem, že tolerance a svoboda pro islám znamená konec pro svobodu a toleranci jako takovou”.

no democracy we wont just islam

Ráda bych si nechala od „zpe“ vyvrátit tento výše citovaný text. Protože:

islám prokazatelně ve svých základních textech je správně, viz korán, hadísy …

nectí rovná práva lidí je správně, viz verše o nadřazenosti muslimů jak vůči lidem Knihy (Bible), ti ale mohou muslimům otročit, tak vůči ostatním lidem. Všem bezvěrcům, kdo se neobrátí na islám, patří smrt

omezuje jmenovitě ženy, viz korán:  její svědectví má polovinu hodnoty mužova svědectví, nesmí se rozhodovat dle vlastní vůle, může být bita …

omezuje nemuslimy, vše co není muslimské je rouhačské. Budování minaretů v nemuslimských zemích, nepořádek, hluk, extrabuřty v pracovní době, ve studijním procesu mládeže, no-go zóny, vysoká kriminalita … to snad není omezování nemuslimů?

tolerance a svoboda pro islám znamená konec pro svobodu a toleranci jako takovou – to zcela zřetelně z výše uvedeného vyplývá.

Obávám se, že tak jako „zpe“ nemá zjevně o fundamentech islámu tucha, tak je nedovzdělaná většina hodných sluníček. Mnozí z nich se domnívají, že když se dokázali křesťané odpoutat od starozákonního principu „oko za oko, zub za zub“, je tomu tak i u muslimů, resp., sluníčka je to naučí.

Problematikou se zabývají nejen vyhranění popírači islámu, ale i mnozí skuteční znalci muslimského prostředí a z jejich příspěvků vyplývá mimo jiné, že islám je hluboká rýha v duši toho, kdo v něm byl vychován, byť je často naprosto nevzdělaný a netuší, co memoruje.

Islám je zkrátka dril, a kdo má k takovému průběhu života vztah, tomu vyhovuje. Většina muslimů však netuší, že vedle drilu existuje svoboda a když se s ní setkají, děsí se ji a snaží se získat rovnováhu tím, že se zuby nehty drží svého drilu. Každý psycholog ví, že co se malý Mauglí v dětství naučí, to ho bude provázet celý život, i když výjimky potvrzují pravidlo.

Soucítím se všemi muslimy, kteří netuší, co je to skutečná svoboda, včetně té duchovní. Oni však o můj soucit nestojí, oni si vesměs přejí, aby jejich Alláh pohltil svět. A to je zásadní překážka pro to, abych si přála soužití s nimi.

Ale na rozdíl od mnoha popíračů islámu jsem přesvědčena, že i muslimové se jednou doberou duchovní svobody a svého Alláha oprostí od vší zákeřnosti a zloby, kterou mu krutí lidé přisoudili.

 

 

Olga Pavlíková

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Je možná na čase uvažovat o všeobecném seznámení lidí s principy islámu

  • Islám ? Ale tohle přece není vůbec o islámu. To je to samé jak kdyby po vás někdo střelil brokovnicí a řekli jste, že za to může brokovnice. Ideologie je vždy jen nástroj nic víc. Jádro zla jsou lidé, kteří pomocí ideologie zabíjejí a manipulují, ty je třeba odstranit. Je třeba odstranit ty, kteří pomocí islámu chtějí ničit, ne islám. Chytrý člověk vždy odstraní mozek nepřítele, ne jeho zbraň, to nepomůže protože si najde jinou.
    Kdo je tedy nepřítel ? Všichni politici a spekulanti, kteří chtějí aby Evropa přestala být Evropou a přetváří ji v jakési nové USA, ty je třeba odstranit, protože islám je jen jejich nástroj, ne příčina problému. ˇ

  • To je jednoduchý,už asi 2 týdny nemám puštěnou Telku,ani by jste nevěřili co to se mnou udělalo!Když telku tak jenom national geografic a podobné pořady,to věčný oblbování v tv.už jim může žrát jen naprostý idiot!!!Vše potřebné si najdu na netu.Takže milá Novo!Primo! a další masmédia!!!Jděte do pí.i!!!

  • dobré a výstižné. Tato myšlenka mimo jiné dokazuje mimo jiné i účel utajování všech zvěrstev páchaných nelegály.

  • Když si pustíte ČT, je tam vždy něco pěkného o islámu/Cestománie islámem, s kuchařem po islámu, hovory Chytrých o životě v islámu atd./. Jěště jsem zapoměl a také dávají v ČT všechny možné války, kde vyhrávají jen američané, angličané a Stalinova armáda byla lůza a všechno vyplenila.Ve sportu většina ruských sportovců dopuje a co ti ostatní, o těch se nesmí v ČT mluvit. Nato se už nedá dívat, to není česká televize, to je antičeská bruselskoamerická despotická televize, zato já už platit nebudu, at‘ mě raději zavřou, doufejme že tam nemají televizi a jen DVD. Televize NOVA, PRIMA, ten stejný problém, možná tak Barrandov, ale s přivřenýma očima!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*