Je Evropská unie nová Čtvrtá říše ?

Je Evropská unie nová Čtvrtá říše ?

Již vícekrát jsem v článcích vysvětloval, že Evropská Unie je pokračováním Třetí říše, ale za pomocí jiných prostředků. Po skončení Druhé světové války nezmizeli nacisti z povrchu zemského, ale jednoduše se zamaskovali a svou ideologii uskutečnili a stále uskutečňují, ale v úplně jiném obalu, pod jiným názvem, ale se stejným obsahem. Skuteční fašisté se díky Operace Paperclip dostali na ty nejvyšší místa politiky, hospodářství, průmyslu a finančnictví. Jak definoval Mussolini fašizmus? Je to spojení korporací se státní mocí. Musel to vědět nejlépe, jelikož to byl právě on, kdo fašizmus v letech 1920 založil a nacisti později tuto totalitní ideologii převzali. Co je prvním přikázáním, kterým se řídí ve všech svých činnostech? Je to volný pohyb zboží, společný trh pro zboží bez hranic. K tomu se přidává volný pohyb osob bez překážek, který vláčí levné pracovní síly po celé Evropské unii a demontuje tím sociální výdobytky. To znamená, že Evropská unie slouží výhradně korporacím a ne ve prospěch lidí. Je to fašizmus v té nejčistší formě, občanům EU je ale podsouván, jako božský pokrok.

1280px-Project_Paperclip_Team_at_Fort_Bliss

Tým Paperclip v Fort Bliss, Texas  Foto : http://cs.wikipedia.org

Hnací silou pro nacistickou ideologii evropské říše byly původně velké německé korporace a průmyslníci, kteří hledali nové trhy pro své výrobky a úzce spolupracovali s nacisty. Tuto expanzi na evropském kontinentu prodávali pod heslem „ jeden národ, jedna říše, jeden vůdce“. Tím ale nebyl myšlen německý národ, ale všechny evropské národy, které byly nejprve dobyté vojenskou silou a svázané do jednoty. EU není nic jiného, než uskutečnění této myšlenky za pomocí jiných prostředků. Místo armády dobyli země hospodářstvím, respektive „společným trhem“. Namísto vůdců máme vedení a to Evropskou komisi, plus předsedu Evropské rady, výbor, který nemůže nikdo volit a ani odvolat. Evropský parlament nemá dle Lisabonské smlouvy o ničem rozhodovat, nesmí dokonce ani navrhovat zákony. Podle toho je diktatura EU, která je jen fasádou demokracie. Tvrdí, že se nacisti poučili ze svých chyb.

Lépe řečeno, z EU se stala diktatura korporací, v které je celá politika nastavena jen v jejich prospěch, nejvíce však v prospěch velikých bank. Občanům EU to samozřejmě podsouvají úplně jinak. Pokud si přečteme dokumenty EU, dočteme se v nich „ společný trh zjednodušuje koupi a prodej výrobků v 28 členských státech, s celkovým obyvatelstvem více než 500 miliónů. Poskytuje spotřebitelům bohatý výběr zboží a umožňuje jim získat ten nejlepší a cenově nejvýhodnější výrobek,“ To znamená, občané EU nejsou považováni za občany s právy, ale za bezprávné konzumenty, za spotřebitelé zboží, které tyto koncerny vyrábějí. Proto i to zjednodušení standartu na nejnižší úroveň, aby koncerny mohly vyrábět své výrobky a prodávat je v Unii bez hranic. Rozšířením tohoto nápadu je TTIP, takzvaná Transatlantické obchodní a investiční partnerství, aneb Transatlantická dohoda o volném obchodě, která trh bez překážek rozšíří ještě mnohem více.

Občanům se tvrdí, že toto rozšíření trhu pro celou Evropu a prostřednictvím TTIP i pro celou Severní Ameriku, má jen výhody, že je neodmyslitelným předpokladem pro současné a budoucí blaho EU v globalizovaném hospodářství. Zatímco za posledních 20 let, jsme byli svědky trvalého poklesu blahobytu  a úbytek práv. Odbourávání sociálních práv, demontáž práv odborů, ustavičné porušování ústavních práv a vůbec oklešťování všech práv. Zákony a příkazy produkuje tato nikým nevolená kabala v Bruselu a parlamenty členských zemí EU mají už jen jeden úkol, zavést je do místní praxe. Zástupci lidu podle nich už nemají co rozhodovat, podepíšou vše, co se jim dá na stůl. Tvrdit, že Evropská unie přinesla více demokracie je úplný nesmysl. Opak je pravdou. Ještě nikdy neměli obyvatelé EU tak málo pravomocí, jako mají dnes.


Ptal se vůbec někdo občanů, jestli si přejí rozpuštění vlastní státnosti do superunie, která bude diktátorsky vládnout nikým nevoleným režimem v Bruselu? Nebo jestli se chtějí vzdát své vlastní měny a tím i svrchovanosti nad finanční politikou a převzít společnou měnu centrálním řízením ECB z Frankfurtu? NE. To se dohodlo za zády občanů v EU. Přitom tyto instituce nejvíce ovlivňují každodenní život občanů EU. Přitom nám tvrdí, že všechna moc vychází od lidí. Opět nesmysl a výsměch. O tom kolik budete mít blahobytu rozhoduje trojka z Komise, EU, ECB a MMF.

Stačí se zeptat lidí na Kypru, v Řecku, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Irsku, nebo ve Francii, jak si ti užívají v porovnání s minulostí. Jako nezaměstnanost a ztráta perspektivy nabyla dnešní extrémní formy. Jak jsou lidé ze zoufalství a bídy donuceni utéct, opouštějí svoji vlast, nebo si v zoufalé situaci sáhnou na život.

Jsem na světě dost dlouho, abych dokázal porovnat, jak to bylo před 50,40,30 a 20 lety. Byla tu doba, ve které průměrný otec rodiny dokázal měsíční výplatou uživit svoji rodinu, dokonce si mohl dovolit domeček, auto, dovolenou. To je dnes prakticky nemožné. Drastický pokles příjmů při současném zvýšení nákladů na život, daně a odvody, nutí mnohé rodiny k tomu, že musí pracovat muž i žena a často musí mít i více zaměstnání. Ne proto, aby žili v luxusu, ale jen proto, aby vůbec přežili. Z této zvrácené „ moderní konzumní společnosti“ mají přínos jen korporace a jejich majitelé. Extrémní zvýšení chudoby a další bohatnutí těch nejbohatších je zkrátka realita. V Evropě i ve Spojených státech systematicky ničí střední třídu, množství chudobných masivně vzrostlo a jedno procento „vyvolených“ hromadí obrovské bohatství.

Z takzvané globalizace a volného obchodu profitovaly pouze korporace. Určitě z nich neprofitoval žáden řemeslník, malý, nebo střední podnikatel. Pouze korporace dokážou umístit svůj holding do daňového ráje, výrobu přesunout do země s levnou pracovní silou a optimalizovat tím svůj zisk. Platí minimální daně, zaměstnávají minimální počet lidí, stát je ale upřednostňuje, kde jen může. Smí být také stále větší a tím i mocnější, dorostly do příšery, která překoná mnohé státy. Co je to vlastně za volné tržní hospodářství, když ztráty nese daňový poplatník, ale zisky si můžou rozdělit akcionáři? Kde se ztráty socializují a zisky privatizují? To je korporativismus v ryzí podobě, nebo jak to napsal Mussolini, fašizmus!

Fašizmus je totální moc korporací, které zneužívají státní aparát pro své účely. Ve své nové podobě po Druhé světové válce už nemá nic společného s pochody, se vztyčenou pravicí a hnědou či černou uniformou. To byly jen vnější přípravy na unifikaci lidí a sjednocení jejich myšlení. Nemá to nic společného ani s nacionalizmem, nebo socializmem. Dnes se to dělá jinak. Ideologii opovrhující člověkem, kontrolou, manipulaci názoru, dirigováním, vytvářením zdánlivých nepřátel, agresi a válkou. Současní nacisti jsou mistři v maskování, navenek se prezentují jako antifašisti, demokrati, andělé míru, ochránci lidských práv, přitom jsou to uvnitř stejní zločinci a masoví vrazi, jako předtím.

Dokáží sami sebe prezentovat jako ti „dobří,“ své dobyvačné úspěchy a války předat jako něco dobrého. Bohužel jim na to většina naivních a důvěřivých lidí skočí. Řeknou ano intervencím v jiných zemích, považují bombardování civilního obyvatelstva za správné, domnívají se, že omezení vlastních práv, kontrola a špehování je v pořádku. Vždyť „bezpečnost a ochrana“ stojí přece za to, abychom odevzdali naše vlastní svobody. O čem potom můžou občané ještě svobodně rozhodovat? O ničem, jen pouze o tom, jaké výrobky budou konzumovat, přitom se i toto rozhodnutí kompletně ovlivňuje vtíravou reklamou a výplachem mozku. Z lidstva se stalo manipulovatelné stádo, které uvěří všemu, co se mu předloží, které každého, kdo tuto hru odmítá hrát kritizují a označí jej za konspiračního blázna, nebo dokonce za teroristu.

Ti, kteří se pokoušejí pravdivě informovat a probouzet, jsou nepřátelé společnosti. Na zástupcích nacistické ideologie je ďábelské to, že disidenty, ty kteří prozřeli jejich machinace a kladou odpor, dokázali prezentovat jako pravicové extrémisty. Kdo usiluje o mír a je proti válce, tak je za pomocí médií označen jako nacista. Vše staví na hlavu, překrucují fakta, lžou a podvádějí, jak se jen dá. Aktuálním příkladem jsou události na Ukrajině. USA a EU přivedly násilným pučem k moci fašistický režim. Západní politici a média označují tyto nacistické zaprodance Pravého sektoru za „klidné aktivisty, kteří si přejí demokratickou změnu režimu na Ukrajině“. Ti kteří se stavějí proti těmto fašistům, jsou zase zlí „separatisti“ a „proruské milice,“ nebo dokonce teroristi, proti kterým je třeba nasadit vojáky a tanky a které je třeba pozabíjet.

A bude hůř. Bůh nám pomáhej !

Celý článek v Němčině zde

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*