Je evropská komise neomylné božstvo?

Je evropská komise neomylné božstvo?

Jistě je, vždyť je to komise složená z lidí tak nesmírně moudrých a nadaných rozumem tak bezchybným a neselhávajícím, že jakýkoli omyl či chybný úsudek kteréhokoli z jeho 28 členů je naprosto vyloučen.A je vynikající okolností, že míru této nadlidské duševní dokonalosti celé komise jako celku i každého z jejích členů zvlášť, jsme si mohli my Češi v minulosti (a můžeme tak činit i v přítomnosti), tak říkajíc osahat na jednom z členů této komise, jímž je naše krajanka a komisařka Věra Jourová.

Nuže a teď si představme, že duchem stejně ryzím, úsudkem stejně svrchovaným a rozvahou stejně nadlidskou, jakými vládne ona, vládne ve stejné míře všech 28 členů evropské komise.

Takže tady už, moji milí, zapomeňme na pozemská měřítka, zde už míříme – co se ducha týká – k transcendentnu, čili k čemusi, co se vymyká běžným lidským měřítkům.

A ptáte-li se v tomto už jakémsi mimosvětě na to, co je pravda a co je lež, či co je správné a co nesprávné, počínáte si stejně rouhačsky a nepatřičně, jako kdybyste v chrámu páně za zvuků té nejryčnější dechovky otevírali hanbinec.

Takže evropská komise rozhodla – a to jak rozhodla, se už netýká našich úsudků, je to svaté a jako svaté je to tedy nutno i přijmout. A nechytračit, nešvejkovat, nekombinovat, že všechno může snad být i tak, že evropská komise může jet proti Babišovi, protože on jede proti řízené evropské imigraci, kterou evropská komise naopak tvrdě prosazuje. Že se o něm v evropských městech a hlavně pak v Bruselu mluví jako o balvanu, který v zemích visegradské čtyřky stojí této řízené imigraci v cestě, a že kdyby se odvalil on, odvalí se pak už z téže trajektorie pohodlněji i Maďar Orbán, po něm Polák Duda a nakonec i Slovák Pellegrini.

Jsou to sprosté pomluvy, protože evropská komise je stejně vysoko morálně, jak je vysoko i svým rozumem. Takže spěte klidně, nalézáte se v těch nejspolehlivějších a nejspravedlivějších rukách, co ve světě jsou.

Dobrou noc.

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Je evropská komise neomylné božstvo?

  • Jak chutná moc? Někteří to věděli před mnoha lety, jiní to zjišťují až nyní. Čím víc pravomocí na sebe stáhne Brusel, tím více se budou úředníci opíjet mocí. Nikdo je nevolí, nikdo jim nevěří, jsou draze přeplacení a žijí se ve svém virtuálním světě, který jim garantuje život v bavlnce. Je to novodobá šlechta, která vrací ekonomiku členských zemí do feudálních modelů.
    Jedinou cestou je cesta ven z byrokratické unie. Už to dávno není to, v co doufali při založení EHS. Už to není unie svobodných členských zemí, které společně hospodaří. Už je z toho diktatura, která se dramaticky upevňuje.
    Přerozdělování přes evropské fondy je jen nástroj moci. Jiný důvod pro přerozdělování nikdy neexistoval. Pouze je třeba ekonomicky tlačit na politiky členských zemí, aby dělali, co se po nich chce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*