Je dobré, že se Miloš Zeman odpoutal od Trumpa…

Je dobré, že se Miloš Zeman odpoutal od Trumpa…

Ignorovat Trumpa asi úplně nelze, podat mu ruku, když se to tak má dít, ale to je asi tak všechno.

Mnoho lidí možná statisíce či milióny na celém světě vítali vítězství Donalada Trumpa jako prezidenta. Trvale a konsekventně v rámci kampaně horoval pro mír, horoval pro to, že Amerika už nikdy nebude někomu vnucovat svůj způsob života, nebude svrhávat vlády a soustředí se výhradě na sebe samu.

Ti, kteří si přáli, aby Amerika naopak byla agresivní a vyvolala další války tu proti Rusku, tu jinde byli zoufalí. A nejen to. Snad nikdy nevznikl takový odpor amerických médií i zákonodárců od republikánů po demokraty proti vlastnímu prezidentovi.

Možná chvíli mnozí z těch, kdož ho podporovali ke zvolení jeho chování omlouvali. Ale potom někde přišel zlom.

Je nesporné, že Trump, byť jiným způsobem plní svůj slib po izolaci USA, jak přislíbil.

Dnes si Merkelová či Macron  spíše rozumí s Putinem ohledně řešení severokorejského problému, nebo udržení dohody o jaderném programu s Iránem než s ním…

Trump si už může hulákat co chce, ale je větším křupanem než byl Bush jr.Miloš Zeman se dlouho chtěl s Trumpem oficiálně setkat.

A je dobré, že se tak nestalo. To podání ruky pro foto se prostě nepočítá.

Trump nesporně zahájil proces  destrukce Ameriky a opozice politická i mediální  svými reakcemi to jen prohlubují.

Svět potřebuje rovnováhu, vyváženost a k ní patří, že se bude prohlubovat aktivní multipolární uspořádání.

Je dobré, že se Trump chová jako šílenec. A je dobré, že na to Miloš Zeman odmítnutím jeho projevu velmi kultivovaně reagoval.

Svět tvoří trojlístek světových velmocí, kam sice stále ještě USA patří, ale kde stále slábne a samozřejmě vzrůstá úloha Ruska a Číny.

Rozplizává se také pojem spojenců a nespojenců.

Junckera žádný Čech nemusí, ale pravil, že si bez Ruska bezpečnost Evropy nelze představit.

Merkelová a ostatní se začínají jasně stavě pro spolupráci s Ruskem a tato žena, která o víkendu bude zřejmě vítězem německých voleb prohlásila, že by si rozhodně nepřála válku NATO s Ruskem.

Trump je politikem na odpis. Americe se vede zdá se lépe, ale zahraniční politika je katastrofická.

Doufám, že Miloš Zeman jednou pro vždy opustil myšlenku se s tímto politickým neandrtálcem setkat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Je dobré, že se Miloš Zeman odpoutal od Trumpa…

  • · Edit

    Náš premier je slabá osobnost, která chce aby za něj president vyhazoval ministry, pak zase neví zda odstoupí celá vláda nebo jen ON. Ale ne my se patláme v tom zda pan president se má, či nemá potkat s presidentem spojených států. To se pak nedivte že jsme 50 let za opicemi.

  • Trump dela uz jenom to, co od neho Deep State jako od kazdeho prezidenta pred nim vyzaduje. Jinak ho odstrani a to on vi. Vzdyt tohle vsechno tenhle lisak uz musel dlouho pred zvolenim vedet! Ted chce uz jenom tohle dobrodruzstvi prezit. Ma ale atomovy kufrik a to je asi lepsi, nez kdyby ho mela Killary. Je nadeji lidstva, ze ho nepouzije k utoku jako prvni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*