Jaromír Jágr by byl skvělým prezidentem…

Jaromír Jágr by byl skvělým prezidentem…

Tak nám zase vylezli naši staří známí samozvanci a ztroskotanci a začali opět nestoudně útočit na Jaromíra Jágra.

Jakým že to právem se odvážil neodmítnout vyznamenání od prezidenta Zemana, když své vyznání dával najevo číslem 68 na zádech a teď podporuje komunisty a estébáky. Měl se přece proti tomu parchantovi postavit a hodit mu vyznamenání k nohoum.

Ano doslova jsem si ty Rejžky a nějakého toho exnovináře, případně šílence (on se skutečně chová jako šílenec) Fendrycha a samozřejmě extremisty z portálu Fórum 24 dalšího šílence Šafra užíval. A bylo jasné, že napíši tuto glosu.
Ne, že bych na to přišel až teď. Mezi námi našel jsem už dva své články stejného typu, takže rozhodně nejde o náhlý závan mysli.Česko před měsícem opustil Karel Gott, který svým působením byl národním pokladem, ke kterému se hlásila většina národa. Tím druhým je Jaromír Jágr. Je obdobně lidský, obdobně pozitivní, neskutečně tolerantní, chápavý, milující tuto zem i lidi. Sportovec a vlastenec, který nás proslavil ve světě. To není obyčejný hokejista. Těch i těch lepších jsou stovky počínaje Haškem, konče Plekancem. Jágr, tak jako byl Gott mezi zpěváky je jediný.Vím, že už teď pravicová a senátorská opozice přemýšlí o svých kandidátech. No co to může být. Zase jen ta nadávající a urážející jednostranná spodina typu Hilšera, Fischera, Horáčka či Drahoše…

Ale budiž, třeba to vidím jinak. Tak ať kandiduje novodobý chvilkař brankář Hašek. Další nenávistník . Ať se ukáže, kdo má v této zemi jakou  váhu.

Jaromír Jágr, právě proto jaký je, je doslova předurčen započíst novou dráhu nepolitických prezidentů.

Trio Havel –Klaus – Zeman, ať můžeme k nim mít rozličné pocity, kladné i záporné jsou nepochybně v jistém smyslu tři rozdílné, ale  společné nejvýznamnější politické tváře naší třicetileté novodobé historie. Měli bychom si to uvědomit. Je na čase zkusit experiment a postavit do čela tohoto státu nejvýznamnější osobu nepolitického původu.

Je známo, že prezident Zeman jako o svém nástupci uvažuje o Andreji Babišovi. Kdyby na to přišlo, klidně bych mu svůj hlas dal. Přesto jsou minimálně dvě věci k zvážení.

Dá se především očekávat, že Andrej Babiš znovu zvítězí v parlamentních volbách, byť očekávám, že Ústavní soud Pavla Rychetského provede ústavní puč a zruší k návrhu oněch stran, které prakticky nemají podporu ve veřejnosti tzv. napočítávací procentní klauzuli pro vytvoření koalice. Už si dovedu představit, jak bla, bla ,bla bude Ústavní soud ohánět demokracií a zcela pomine, že toto pravidlo zde existuje už přes dvacet let a nepochybně přispívalo k možnosti vytvořit silnou vládu, což Babišova určitě je.

Tím by samozřejmě nevypadla žádná z těch pravicových straniček, které donekonečna nám nyní otravují vzduch i život.

Přesto by mělo ANO zvítězit a naopak ta účelovost jednání Rychetského, který jistě, jako správný liberál chce Babiše zlikvidovat, jej  může posílit.

Vytvoří-li Andrej Babiš novou vládu, bylo by morálně poněkud složité, aby ji po roce opouštěl a premiérství přenechával někomu jinému.

Navíc Babiš má pravdu, že mu mnohem více sluší rychlé a často operativní  manažerské řízení. Jako prezident by se asi určitě nudil.

Ale ještě jedna věc. V době, kdy by Andrej Babiš chtěl kandidovat na prezidenta, se může vzedmout taková míra odporu, protože už dlouho bude v čele země jako premiér, že by fakt mohlo být rozumnější pro ANO, ponechat si Babiše coby premiéra a podporovat Jágra coby nezávislého prezidenta. Ten by minimálně v druhém kole byl jistě podpořen i dalšími stranami a často i voliči z opozice. Prostě Jágr je Jágr…

Tak o tom přemýšlejte…Máme na to ještě tři roky času.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jaromír Jágr by byl skvělým prezidentem…

  • Jo jo, pane doktore, není nad selský rozum.
    Ale máte pravdu, lidi by za ním šli, zvláště když by se o to opřely ve druhém kole (kam by pravděpodobně postoupil) některé partaje.
    Otázkou je, jestli by to pan Jágr chtěl dělat….

    Ale nepolitický prezident by určitě byl přínos!

    Zdravím Vás

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*