Japonští rybáři dokončili každoroční masakr delfínů v zátoce Taiji

Japonští rybáři dokončili každoroční masakr delfínů v zátoce Taiji

Japonští rybáři zakončili v úterý jejich sezónu vraždění delfínů v zátoce Taiji. Informovala Reuters.

Dle magazínu The History of Taiji vydaném v roce 1979, začalo první masakrování delfínů již v roce 1933. Následně v roce 1936 a 1944. Nepokračovaly až do roku 1969, kdy byly lovy delfínů prováděny v masovém měřítku.

I přes mezinárodní tlak pro ukončení tohoto masakru se japonská vláda vymlouvá, že lovy delfínů jsou po staletí stará kulturní tradice. Během těchto „lovů“ jsou delfíni obklíčeni a zahnáni do zátoky, kde jsou obehnáni sítěmi a pastmi a jsou brutálně zmasakrováni.

„Kovové tyče jim zabodávají do míchy a jsou ponecháni aby vykrváceli, udusili se a zemřeli. Po čtyřech děsivých dnech co jsou uvězněni v zátoce smrti, jsou následně oddělováni od svých rodin a dodatečně přeživší zabiti,“ uvedla pro Reuters aktivistka hnutí Sea Shepherd Conservation Society Melissa Sehgal.

delfin2

„Lov velryb a delfínů je prováděn již velmi dlouhou dobu a slouží zejména pro vědecké účely,“ řekl reportérům starosta Taiji Kazutaka Pangen. Nevysvětlil však jak vraždění tisíců delfínů trvající několik desetiletí vědě přispívá.

Pravda je bohužel ale taková, že masakrování delfínu nemá s kulturní tradicí a vědeckým přínosem nic společného, ale jde jen o peníze. Dle článku v britském deníku Intepedent je maso delfínů vzácné a jeho cena se všude pohybuje okolo 9$ – 17$ za půl kila. Dle reportu National Geographic jsou delfíni, kteří v zátoce přežijí prodáváni do ciziny za 150.000 dolarů za každého a od místních akvárií dostanou něco mezi 40.000$ – 80,000$.

Každoroční zabíjení delfínů je zdrojem velkých rozporů a kritik vůči Japonsku, především po odvysílání dokumentu zvaném The Cove, který v roce 2009 vydal bývalý trenér delfínů Ric O’Barry, který se také podílel na tom, aby se tento problém dostal na veřejnost.

Delfíni jsou extrémně inteligentní stvoření a v roce 2013 Vláda Indie uznala jejich status jako „ ne-lidská bytost,“ která musí mít svá specifická práva.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*