Japonsko potvrdilo svou politiku minimální migrace k obraně kultury a pracovních míst

Japonsko potvrdilo svou politiku minimální migrace k obraně kultury a pracovních míst

Japonský předseda vlády Shinzo Abe sdělil svému parlamentu, že nemá vůbec žádný úmysl přijmout více migrantů a to navzdory tlaku agentury OSN pro uprchlíky.          

Během debaty v japonském parlamentu, Abe argumentoval, že přijímání zahraničních pracovníků by mělo být odůvodněno pouze tam, kde existují skutečné potřeby k udržitelnosti japonské ekonomiky a infrastruktury.

63letý předseda vlády je potvrzený nacionalista a obdivovatel amerického prezidenta Donalda Trumpa a usiluje o ekonomickou politiku „Japonsko na prvním místě“, která by se dala srovnávat s politikou Donalda Trumpa.

Obdiv se zdá být vzájemný a oba vůdci spolu strávili spoustu času během Trumpovy cesty do Asie na začátku měsíce. „Náš vztah je opravdu výjimečný,“ řekl Trump. „Máme se rádi a naše země se mají také rády. A nemyslím si, že jsme k Japonsku byli někdy blíže, než jsme teď.“

Japonsko je etnicky homogenní národ s méně než 2% obyvateli cizího původu a jeho imigrační politika je zaměřena na ochranu kulturní identity a k zajištění národní bezpečnosti. Japonsko se rovněž zaměřuje na ochranu místního trhu práce, aby udrželo svou nezaměstnanost na minimu.Tokio tvrdí, že mnoho lidí hledá v Japonsku azyl, aby našli práci, protože lidé, kteří žádají o status uprchlíka dostanou obnovitelné pracovní povolení.

Podle japonské přistěhovalecké politiky je nekvalifikovaným migrujícím pracovníkům odepřen přístup. Před pěti lety Japonsko zavedlo imigrační systém založený na bodech, „které podporují vstup vysoce kvalifikovaných zahraničních odborníků,“ aby se tím zajistilo, že migranti budou pro tuto zemi přínosem.

Začátkem tohoto měsíce požádala Agentura OSN pro uprchlíky (UNHCR) Japonsko, aby přijalo více uprchlíků, když se dozvěděla, že země přijala pouze tři uprchlíky během celé první poloviny roku 2017. V roce 2016 Japonsko přijalo z 10 901 žadatelů o azyl celkem 18 azylantů.

Na tiskové konferenci v Tokiu si Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi stěžoval, že Japonsko nedělá svou úlohu, aby vítalo migranty a uprchlíky.

Navzdory neochotě přijmout více přistěhovalců, Tokio slíbilo 18,6 miliónů dolarů v humanitární pomoci na pomoc při Rohingjské krizi, kterou úředníci OSN odsoudili jako „klasický příklad etnických čistek“. Japonsko je v současné době čtvrtým největším dárcem UNHCR.

Podle globálního mírového indexu pro rok 2017 se Japonsko řadí k desáté nejbezpečnější zemi na světě.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Tokio Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*