Japonsko chce přeměnit měsíc na masivní elektrárnu

Japonsko chce přeměnit měsíc na masivní elektrárnu

luna

Člověk nebyl na měsíci od roku 1972, ale to nezastavilo tým japonských inženýrů v plánu přeměnit našeho nebeského souseda ne masivní elektrárnu. Katastrofa ve Fukušimské elektrárně přiměla Japonce přemýšlet více o alternativních zdrojích elektřiny a jako výsledek Shimizu Korporace přišla se šíleným plánem. Chtějí vybudovat masivní 11.000 km dlouhý  a 20 km široký tzv. “Luna Ring” ze solárních panelů, vybudovaný na měsíčním povrchu. Solární pás by čerpal energii přímo ze slunce a posílal na zem prostřednictvím mikrovln a laserů.

Plán Shimizu Korporace by dodával 13.000 terawatů nepřetržité energie přijímacím stanicím po Zemi, kde by byl dál rozesílán populaci celé planety.Když plány NASA vrátit se na měsíc jsou momentálně zastaveny, tak Shimizu plánuje  vybudovat masivní měsíční project za pomocí robotů. Lidé by se angažovali pouze jako dohled.

luna

V pohlášení firma uvedla,“ Posun z ekonomického užívání omezených zdrojů na nekonečné užívání čisté energie je odjakživa sen celého lidstva. Luna Ring, náš koncept solární elektrárny, tento sen překládá do reality díky důmyslným nápadům spojených s vyspělou kosmickou technologii.“

zdroj : inhabitat.com   překlad :svobodnenoviny.eu   foto : inhabitat.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*