Jan Korál: Z konference Kremlin Watch: Je třeba znepříjemnit pro-kremelským webům život!

Jan Korál: Z konference Kremlin Watch: Je třeba znepříjemnit pro-kremelským webům život!

Dnes se Poslanecké sněmovně konala konference think-tanku Evropské hodnoty a projektu Kremlin Watch o tom, jak bránit údajné pro-ruské propagandě, která se šíří českým, resp. evropským internetem. „Nečekaně“ se objevila zpráva o konání této akce i ve vysílání ČRo a ČT. Hlavní výsledek? Požadavek na zkomplikování života pro-kremelským webům.

Hlavní „osobnosti“ na této konferenci byli dle pozvánky poslanci Ivo Gabal (KDU-ČSL) a Helena Langšádlová (TOP09). Sekundovali pornoherec Jakub Janda – Evropské hodnoty a Jakub Kalenský – Stratcom, což je instituce Evropského parlamentu zaměřená mj. na boj s tzv. ruskou propagandou.

cenzura medii

Na této konferenci jsem nebyl a ani jsem zatím nenašel nikoho, kdo tam přímo byl a předpokládám, že se tam dostaly je s pořadateli přátelské osoby. Že se časem objeví záznam je sice možné, ale odhaduji, že spíše nepravděpodobné. Avšak ono zatím stačí to, co Ivo Gabal pronesl v ČT.

Za hlavního nepřítele byly u nás označeny tzv pro-kremelské weby a internetem koluje seznam 42 stránek sestavených slovenským demagogem Jurajem Smatanou, na kterém je mj. i náš web nwoo.org. Dříve byly tytéž weby označeny jako nebezpečné kvůli šíření konspiračních teorií.

Už v minulém roce prohlašovali někteří čeští poslanci (např. M. Němcová), převážně z ODS, TOP09 a KDU-ČSL po tom, že jsou tyto weby nebezpečné a volali po jejich zablokování. Zatím se nedělo kromě řečí v médiích prakticky nic. Avšak nyní prohlásil Ivo Gabal, že „konečně se tomuto problému věnuje potřebná pozornost“.

Rusko prý věnuje úsilí pomocí médií rozložit „západní svět“ a jeho hodnoty a získat podporu pro své aktivity ve světě.

To hlavní, co Ivo Gabal prohlásil, bylo to, že by se policie a výzvědné služby měly na weby šířící pro-kremelské postoje zaměřit, zjistit, kdo za nimi stojí, kdo je podporuje, jak jsou financované a začít jim „legálními nástroji“ znepříjemňovat život.

Jak to bude v praxi vypadat, se teprve ukáže, ale už nyní je jasné, že jsme zase o krok blíže totalitnímu systému, jenž se podobá se minulému režimu, který různými a často tvrdými způsoby potíral projevy nesouhlasu s fungováním státu a projevoval tak svou zločinnost a pokrytectví. Tenkrát se bojovalo proti imperialistické propagandě, dnes proti té „pro-kremelské“.

Ona proti-ruská propaganda je ve své podstatě stále stejná a omílá stále tytéž fráze, které jste mohli slyšet např. od Kalouska a Koláře v posledním vydání pořadu Máte slovo minulý týden ve čtvrtek. Je to úplně stejné i v dalších amerických a evropských mainstreamových médiích.

Zdá se, že informační válka, ve které se nacházíme, u nás vstoupila do další fáze. Kdo se stane obětí? Kdo přežije? Kdo zvítězí? Bude to Pravda?

Víte dobře, že je to i na vás.

Fčil, hrrrrrr na NĚ!

 

Jan Korál

http://www.nwoo.org

Loading...

Podobné články

Oč jde v ČSSD?

Oč jde v ČSSD?

Naše ČSSD není svěží stranou pracujících, ale starou babiznou vařící lektvary pro omámení důvěřivých kolemjdoucích.…

4 Komentáře “Jan Korál: Z konference Kremlin Watch: Je třeba znepříjemnit pro-kremelským webům život!

  • Kdo pamatuje Perestrojku dle Gorbačova ví, o čem to je. Zoufalý pokus reformovat socialismus. Stejné zoufalé kroky nyní provádí EU. Stejně jako tehdy, je i nyní evropský socialismus nereformovatelný. Otázka je, za jak dlouho si to papaláši připustí a kolik škod ještě nadělají, než to pochopí.

  • Že by za chvíli nastala doba samizdatů? : )
    Je mi „zatím“ celkem k smíchu, jak se (nejen naši) politici snaží těžce porušovat svobodu slova a každého, kdo má jiný názor označují za xenofoby, rasisty nebo krvavé rudé krysy a rusofily, a nyní už i separatisty a nácky. Věřím, že až to k smíchu nebude, tak se nebudeme spoléhat na znovuobživení Blanických rytířů, ale přestaneme doma nadávat u zpráv, u netu a v hospodách a třískat do stolu.
    Přiznám se ale, že je to dost těžké. Podle svého okolí vím, že každý sice nadává, ale také převážná většina hned také říká – no a co já s tím, to si musí vybojovat naše děti. Blbé, ale pravdivé. To pak jen pokrčím rameny a nejen, že si o tom myslím své, ale řeknu to i nahlas. Tak se angažuj v politice, říkají mi. A já odpovídám, ano, klidně, jdeš se mnou? Odpovědí je – no víš, já mám rodinu a hypotéku, tobě se to mluví. Ano, mě se to mluví. Jednu dceru a manželova syna z jeho prvního manželství už mám zabezpečené, zůstala mi doma 15-letá puberťačka, který jde v září na střední a nemám ani korunu dluhu. Nejsem žádný podnikatel, ani vzdáleně nepatřím do okruhu vyvolených. Ale mám čest, střízlivý mozek, chuť něco dělat a elán. Bohužel, sama nezmůžu nic.

  • Už aby Babiš odešel z vládní koalice, nastala tím parlamentní krize. Za dveřmi budou pak předčasné volby a tak jim lidé nakopají prdel. Nevolit ty křiváky, všiváky, jidáše, zloděje a tuneláře co nám jen nakazují a zakazují! A pak to udělat jak v polsku k médiím, všechny ty demegogy a lháře podlézající bruselu a washingtonu vyházet!!!

  • Udělejme pápá svobodě slova. Beztak to hlupáci nezastaví. Je mnoho lidí co prostě nebude číst výblitky IDnes a podobných pseudomédií a vždycky si najde to, co jim vyhovuje.
    Jeden z důvodů proč tyto snahy selžou je, že tito poskoci to dělají beztak jen proto, aby se zavděčili EU zkorumpovaným elitám, které jim pak snad hodí nějakou tu kost. Nedělají to z přesvědčení, jen aby dobře vypadali.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*