James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

Americké války v Afghánistánu a Iráku vyhnaly z domovů miliony lidí, zničily jejich životy a zbavily je jejich normálního a bezpečného života. Oběti těchto válek měly dvě možnosti: buď bojovat, nebo utíkat.

Miliony se rozhodly pro útěk na západ, hnány myšlenkou, že země NATO nebudou přece bombardovat své vlastní země. Další miliony se uchýlily do sousedních zemí Středního východu, kde však byli buď persekvování, nebo našli útočiště v oblastech příliš zaostalých na to, aby v nich našly práci či možnosti k přežití. Někteří Afghánci zamířili do Pakistánu či na Střední východ, ale západní války je později dohnaly i zde.

Iráčané, zbídačelí západními sankcemi, americkou invazí a okupací, utíkali do Evropy, do USA, do zemí Perského zálivu a do Iránu.Libye púvodně uprchlíky přijímala a poskytovala jim zaměstnání i slušné bydlení. Poté ovšem, co USA společně s EU zaútočily z moře i ze vzduchu i na Libyi a zafinancovaly a vyzbrojily zde proti libyjské vládě teroristické bandy, nezbyla subsaharským imigrantům jiná možnost, než prchat k břehům Evropy. Přes Středozemní moře se dostali do Itálie a Španělska a odtud putovali dál do bohatých evropských zemí, které je předtím v Libyi masakrovaly.

USA a země EU zafinancovaly a vyzbrojily samozřejmě námezdní armády i v Sýrii, jež rozpoutaly boj proti syrské vládě a přinutily miliony Syřanů prchat do Libanonu či Turecka, a přes jeho území pak do Evropy. Což vytvořilo hlavní součást tzv. uprchlické krize, jejímž důsledkem se stal nárůst pravicových a protiimigrantských stran v Evropě i dělení etablovaných stran sociálnědemokratických a konzervativních, jelikož významná část jejích členů zaujala stanovisko protiimigrantské..

Tak Evropa sklízí důsledky svého spojenectví s americkým militaristickým imperializmem, a za přiliv imigrantů ze svých společných válek s ním utrácí dnes zcela zbytečně miliardy eur.

Bohužel, mnoho lidí v západních zemích obrací svůj hněv proti těm dole – to je proti imigrantům – a nikoliv proti imperialistům, kteří jediní vedli války, jež imigrantský problém vytvořily.

 

Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

 • V Jihoafricke republice ted probiha genocida bilych obyvatel jejich vrazdami se strany africkeho obyvatelstva. Vse bez publicity a bez zajmu svetovych medii, ktera tim prokazuji svou nedemokraticnost, nesvobodu.
  Byly by to zpravy o likvidavi celych bilych rodin farmaru, o znasilnovani a jejich masakrech. O vyvlastnovani jejich majetku. To by ovsem nebyly zpravy priznive pro paseraky lidi do Evropy, pro manipulovana media v Evrope, ktera multikulti podporuji a vsechny negativni zpravy k migraci potlacuji. V jizni Africe se dnes odehrava scenar o osudu belochu, ktery nas ceka i v Evrope, nebudeme-li se branit migraci. Uz predtim se odehraval podobny scenar v Rhodesii, pozdejsi Simbabwe. Bili kolonisatori byli nasilim ze zeme vytlaceni, jejich majetky zabaveni. Uloha se obratila, z bilych dobyvatelu a kolonizatoru se stali stvanci. Pouceni z toho je zabranit smesovani ras, zabraneni imigrace rozdilnych etnik, ktere se stanou pozdeji nebezpecim a zkazou pro starousedliky.
  Jak to resili drive domorodci v Australii, kdyz k nim pripluli po mori cizi skupiny lidi, chtejici se tam usadit? Vnimali je jako nepratele a najezdniky, ktere musi znicit a podle toho s nimi jednali. Dodnes tam existuje Zatoka smrti, kde se podobne udalosti odehraly. Ovsem kdyz pripluli Anglani na korabech, vyzbrojeni strelnymi zbranemi, domorodci jim podlehli a stala se z nich lovna zver pro Anglany. Domorode obyvatelstvo zijici tam predtim po desetitisice let bylo likvidovano z velke casti a kolonizovano. Jejich zeme jim byla ukradena, dodnes jsou psanci, bojujici o sva prava a uzemi, ktera jim patrila.
  15 000 farmaru z JAR chce pozadat o usazeni a najem pudy v Rusku. Kdyz tomu dojde, bude to win win pro obe strany.
  To vse nuti k zamysleni…

 • Co je pricinou stavu bezbrannosti Evropy proti invazi hlavne ekonomickych parazitu?
  Je to podrizenost USA, kterou Evropu dovedla tam, kde je. Jsou to nicive a zlocinne agrese USA a NATO v Libyi, Iraku, Syrii, ktere rozpoutaly utek lidi do Evropy. Kadhafi zabranoval za penize EU exodusu Africanu do Evropy. Proto musel byt odstranen, ackoliv toto nebyl jediny duvod, proc zapad znicil Libyi.
  Druhy duvod si musi Evropa pricist na sve konto. Je to zvani nejenom uprchliku pred valkou, ale i ekonomickych migrantu, kterym otevrela EU bez kontrol hranice Schengenu i jednotlivych statu EU. Stotisice migrantu zmizela pak bez kontroly a identifikace nekde v Evrope. Nejsou registrovani, identifikovani a je mezi nimi spousta dzihadistu a nasilniku pripravenych zabijet Evropany, protoze tito nevyznavaji Islam. Tak, jak jsou vychovani a jak jim prikazuje Koran. EU zatim tuto nasilnickou ideologii Islam dosud nezakazala, ackoliv ma zakon proti rasismu, trestajicim i za slovni utoky. Hranice Schengenskeho prostoru neni chranena, staty na hranicich Schengenu se musi samy chranit pred nekontrolovanou ilegalni migraci ploty na hranicich, ktere EU dosud odmita. Nebo umoznuji migrantum transit do zaslibenych zemi EU, ktere jim plati ty nejvyssi socialni davky. Ochrana hranic EU proti migraci, neexistuje, nefunguje, byla zamerne zanedbana. Nejsme pripraveni ani odhodlani se branit invazi milionu z Afriky a jinych zemi nutnym nasilim.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*