Jaký je evropský superstát?  Takový jaký je, nikdo už nepotřebuje!

Jaký je evropský superstát? Takový jaký je, nikdo už nepotřebuje!

Dramatické situace, které začaly pádem zdi mezi východem a západem a měly přinést svěží vítr do mezinárodních vztahů, pokračovaly vznikem evropského superstátu jménem EU s jednotnou měnou eura a velikášská vize nezodpovědných politiků nám ve finále přinesla jen diktaturu trhu a rostoucí nezaměstnanost ve většině členských zemí.

Neustále se zvyšující hrozba teroru ani stav nejvyššího ohrožení stále ještě nepřimělo vůdce 28 členských států EU, aby pohnulo s justicí, policií a armádou v případě nutnosti rychle a účinně reagovat.

Nejednotnost, nejen v řešení uprchlické krize, ale i přetrvávající a neřešená finanční krize mnoha eurostátů, se již zcela vymkla kontrole a v chaosu rychle se valících událostí spojených s uprchlickou krizí si žije vlastním životem.

eu domino

Ideologičtí lídři EU si musí konečně uvědomit, že i když si Evropa 21. století si dál ponese zavazadlo bolesti a hrůzy 2. světové války, nesmí to být už více jejich ideologickým základem.

Musí si uvědomit, že pojem „uni“, který měl charakterizovat nový sjednocený super stát, se neosvědčil. Jinak je pojímaná demokracie, životní styl, zachování tradic např. ve Švédsku a jinak v Maďarsku.

To, co má společně růst, musí k sobě patřit.

Musí nazývat věci pravými jmény. Např. potíže s Řeckem jsou potíže s výše jmenovaným a ne potíže celé unie.

Evropský kontinent bojuje s děsivou masou uprchlíků a nemá žádné definované hranice jednotlivých států ani plán obrany občanů

Sociální propast mezi super bohatými a privilegovanými a zvyšujícím se počtem chudých se prohlubuje a nahrává radikalizaci společnosti. Příkladem je vzestup ultra pravicových stran v Německu, Francii, skandinávských zemích, Belgii, Holandsku. Spouštěčem jejich vzniku je bezesporu dlouhodobý problém s přistěhovalci.

Ultra liberální globalizační ideologie přikládá pod kotel a nebezpečně koketuje s přijetím nevěrohodného Turecka do EU. Bez ohledu na to, že např. na jihu země probíhá občanská válka mezi vládnoucí garniturou a Kurdy.

Úmorné přetřásání otřepaných úvah a frází v médiích, bezvýsledná bruselská grémia a frenetický pohyb evropských premiérů probraných předčasně ze zimního spánku, jen nahrává radikalizaci populistů.

Je jen jediná možnost. Nový začátek!

Původní kapitoly Evropského společenství už nikdy válka, povstat z ruin, hospodářský zázrak, pád zdi mezi východem a západem a silná Evropská unie skončila celkovou erozí. A jak známo, co zrezaví se zákonitě rozpadne. Nedá se zachránit ani novým nátěrem, ani novými tvářemi.

Aby mohla chránit všech 28 svých členů, je zapotřebí věcnosti a rychlost. Žádné iluze!

Nová kapitola, která by se mohla jmenovat BUDOUCNOST, by mohla začít „vysvětlením“ německé kancléřce Merkelové, že EU nebyla žádná romanticko-idealistická“ představa nové Evropy, ale vize o super nacionálního ekonomického projektu s cílem sjednotit evropské země a převést poslušnou masu do globálního světa.

Učit se z dějin – to znamená mít správného učitele.

To platí především pro oblíbenou politickou disciplínu – stavbu zdi. Profíci ve její stavbě jsou Číňané a už kdysi dávno chránila říši před loupeživými nájezdníky.

Tak to bylo i za časů vůdce NDR Waltera Ulbrichta. Tento velký učitel říkal, že berlínská zeď je pro lidi varováním: pro ty, co chtějí ven nebo dovnitř.

Jeho žačka Angela však kupodivu říká, že nechce v žádném případě zeď (zavřené hranice). Už za zdí žila. A proto zvolila počáteční taktiku „vítáme vás“. Pak prošla fázemi – redukovat počty, kvótovat, přeposlat, selektovat. Bez zdi. Asi tenkrát chyběla ve škole.

Kdo si nechce nechat vzít vítr z plachet, musí mít pádné argumenty. Pro Merkelovou to platí dvojnásobně. Má těžkou protihráčku, ultra pravicovou paní Franke Petry, šéfku Alternativy pro Německo.

Mají mnoho společného. Petry strávila dětství v NDR, její otec se nevrátil ze služební cesty ze západu a bylo jí čtrnáct let, když dostala rodina povolení vycestovat za otcem.

Petry, jako správná Ulbrichtova žákyně právě chytře využila chyb a slabosti soupeře.

Tak to chodí v každé válce.

I v té politické.

 

 

Tamara Dřevikovská

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Jaký je evropský superstát? Takový jaký je, nikdo už nepotřebuje!

  • V Bruselu prostě sedí vlastizrádci, oni nejsou hloupí. Ctějí odstranit národní státy a migranti jsou přihodný nástroj. Pravý nepřitel nesedí někde v Turecku nebo na východě, ale ve vrcholných orgánech EU. Aneb vzhůru k Evropskému Chalifátu, ten kdo ho prosadí nebude ISIS, ale elitáři v EU.

  • Tento uprchlický kotel v EU brzy bouchne, není totiž nafukovací. Bude to v Německu a bude to rána, která otřese nejen Evropou ale i světem. I ozbrojení amíci v německu budou útíkat přes blbý ostrovy domů. Všechny revoluce a války v Evropě se zůčastnili nebo začali Němci. My jsme hned vedle, nás smete tato tlaková vlna jako první. Když o tom tak uvažiji, budto dnešní politici v EU to tak chtějí, anebo jsou úplně vygumovaný.
    Takže jak se říká-ČÍM DŘÍV TÍM LÍP!!!!

  • Pokud EU nepřestane dělat USA užitečného idiota, musí zákonitě zkrachovat. USA nařídily EU sankce proti Rusku, aby evropské země uvolnily trh pro americké firmy. Nechali jsme se napálit a doplatíme na to. Kolaps evropského trhu je nevyhnutelný a řízený. EU se nedá léčit, dokud jí budou vládnout stejní lidé.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*