Jak to máme všechno chápat?

Jak to máme všechno chápat?

Vím, v dnešní době plné podvodů, zlodějen, přetvářky a lží je opravdu těžké komukoli věřit. Natožpak věřit  politikovi. Jsme jaksi přejezeni fakty, argumenty a hlavně sliby. Je o to těžší si jako politik získat důvěru lidí, pokud se hlásíte k myšlenkám komunismu. A to, kupodivu získat i u takových, kteří se měli (nebo by se měli) za socialismu, na oné pouhé cestě ke komunismu, daleko lépe než dnes. Očekávat od dnešních zbohatlíků (lidí, kteří zbohatli na podvodech) nebo takových, kdo se mají lépe, než by se patrně měli za socialismu, podporu komunistickým myšlenkám, by bylo absurdní. Ale proč ti všichni ostatní, lidé pracující tak dlouho, tak těžce a za tak málo se více nezajímají o myšlenky komunismu? Mezi občanem a politikem komunistou ční jakási další překážka.

Kryptokomunistická KSČM udělala za dobu své existence v tomto směru opravdu hodně práce. Naprosto zprofanovala obecný pojem o komunistech a u občanů myšlenky komunistů téměř dokonale zdiskreditovala. Politikou ideologického “namílerozkročení”, které asi nejlépe vidno u “soudruhů” typu Dolejš či pan předseda Filip, ale také politikou vlezdoprdelismu vůči stranám napříč polit. spektrem, vytvořila o komunistovi obraz v mnohých ohledech snad daleko děsivější, než o jaký se o něm už léta v médiích celkem úspěšně snaží vytvořit pravdoláskaři. Osobně se domnívám, že s cílem zlikvidovat komunistické hnutí v tomto česky mluvícím zbytku Československa už byla KSČM založena. Na Slovensku tuto úlohu likvidace komunistického hnutí velmi dobře plní KSS. U lidí dosud žijících v nějaké naději lepších zítřků, KSS a KSČM ty poslední naděje v lepší zítřky a v sebe samé svou politikou založenou na lhaní o tom, že jsou komunistické, úspěšně utloukly. A utloukly naději lidí v komunisty.

O tom, jak se nám dnes mnohým žije, psát není třeba. Ti, co tak žijí, vědí moc dobře a ti druzí našim argumentům nevěří a pohrdají námi méně úspěšnými. Stěžujeme-li si na výši platu či na podmínky v zaměstnání, nebo na to, že práci nemůžeme najít, mají nás za líné lemply, co se nechtějí učit ničemu novému. A o lidech žijících na ulicích soudí, že by měli raději umřít, aby ulice nehyzdili a neotravovali je.jak-to-mame-chapat-2

Nejostudnější na tom všem ale stejně je ona lidská lhostejnost, jež některým dovoluje si v klidu žít, vozit si zadky ve vozech za miliony, bavit se hojně, jezdit na drahé dovolené, přežírat a ožírat se a utrácet za nesmysly při vědomí, že vedle jsou lidé, kteří nemají kde bydlet a (s odpuštěním) co žrát. Doslova do očí bijící jsou v této souvislosti ony početné každoroční dýchánky našich takzvaných komunistů z KSČM, “urputných bijců třídních rozdílů”, jejich dýchánky plné bohatých tombol, tučných klobás a dobře chlazeného piva, ale hlavně sladkých řečí o tom, jak “oni, komunisté” pomáhají lidem. Podnapilí, přežraní tučnými uzeninami při tanci totiž jistě usilovně přemýšlí, jak lidem žijícím na ulici pomoci. Nebo při kocovině poté.

Rád bych se pokusil o jakýsi návod pro vás, milí spoluobčané, unavení často zdlouhavou a ne moc dobře placenou prací, smutní z toho, kam tu naši vlast, kdysi tak šťastné, krásné, bezpečné a prosperující Československo kdosi dovedl. A kam dovedl nás všechny. Návod na to, chápat to základní, co už dávno minimálně tušíte to, že je naše společnost (ať si to přejeme nebo ne) rozdělena na dva nesmiřitelné tábory, na kapitalisty a na ty ostatní. Rozdělena na bohaté a chudé, na lidi s nárokem a lidi bez nároku na důstojný život. Návod na to, chápat co znamenají termíny “proletariát”, “prekariát”, “vykořisťování člověka člověkem”, “třídní boj”, “stávka” či pojem skutečná “lidská lhostejnost”.

jak-to-mame-chapat-3

Kdo jiný by měl občany kdysi prosperujícího a šťastného Československa zbavit tohoto bordelu nad bordel, když ne (opět) nějaký komunista diktátor? Domnívám se a vím, že se nedomnívám zdaleka sám, že téhle pseudodemokracie, ve které se nechávají lidé psychicky decimovat či dokonce hůř jak zvířata chcípat na ulici a věšet se a skákat pod vlak v zoufalství z blízké budoucnosti, už bylo dost. Myslím, že je na čase, aby přišel někdo, kdo řekne… ne, kdo zařve: “Tak dost! Toto bude tak, toto tak a toto tak”. A že budou asi muset padat nějaké halvy(sám bych mnohem raději, kdyby padat už nemusely žádné!)? Ke smůle tunelářům, podvodníkům a sériovým vrahům tahajícím za nitky této kryptodemokracie, to pak už patrně nebudou hlavy lidí dřoucích za minimální mzdu a žijících na zablešené ubytovně po pěti na pokoji vkategorii “pracující chudoba“, nebo hlavy matek dětí zavřených v dětských domovech žijících pod příměstskými mosty, nebo hlavy důchodců-našich rodičů, kteří celý život pracovali a do státní kasy sypali-v ulicích měst tak, jak je tomu doposud.

(foto: e-mostecko.cz, investicniweb.cz a senicanahlas.estranky.sk)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jak to máme všechno chápat?

  • Co to je tam na fotografii za nestydatou divozenku, ktera se drzi toho vodniho lyzare jako Kaca certa?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*