Výmluvné je, že francouzský prezident Hollande ihned blahopřál vítězné Syrize k vítězství a nabídl ruku ke spolupráci při hospodářské politice zaměřené na rozvoj a nikoliv na politiku úspor, které jen drží většinu zemí eurozóny a tím i nepřímo celé EU v začarovaném kruhu stagnace a mnohaleté recese. Mimochodem, už ho také štvou sankce proti Rusku. Je dobré, že se konečně Hollande pochlapil správným směrem a možná již nehoní inkognito na motorce své milenky, ale udělá něco pro Evropu, aby se zbavila berlínského dirigismu.

syriza

Na této keynesiánské vlně (a o nic jiného vlastně nejde) je připravena jet Itálie, zuby si na Merkelovou brousí španělští Podemos, a připravují se další.

Nejde ale jenom o ekonomiku : Německo, potažmo Merkelová ohrožuje stabilitu Evropy svým nezdůvodnitelným lákáním stovek tisíc syrských uprchlíků. To je doslova nestoudné. Namísto toho, aby Evropa v minulosti v rámci racionálního uvažování podpořila režim prezidenta Asada, který přirozeně musí vládnout autokraticky, neboť to v zemích s tisíci džihádistů není ani jinak možné, jako poskok USA podporovala džihádisty označované za bojovníky za svobodu a demokracii, kteří se náhle, takřka ze dne na den změnili v napřátele islámského státu.

Tam byla, paní Merkelová Vaše odpovědnost. Tam jste se měla obrátit proti destabilizaci regiónu.  Tam byla prapříčina 3 miliónů uprchlíků.

Samostatnou kapitolou, která je zásadní chybou, že tato EU, která kdysi u vědomí faktu, že v Evopě vypukly  dvě světové války, jako prostředek ekonomické  spolupráce mezi evropskými státy na obranu míru, svou neomluvitelnou podporou majdanu, vyvolala ukrajinskou krizi, která zatáhla EU do sebevražedného střetu s Ruskem, který Evropa, pokud nenastane zmírnění, nemusí také přežít.

Že Rusko muselo jednat tak, jak by na jeho místě a mnohem agresivněji jednaly např USA, kdyby se např v Mexiku  dostala k moci militantně nepřátelská protiamerická vláda, je každému normálnímu člověku jasné.

Že sankce přirozeně jen postavení Ruska upevnily a semknuly kolem jeho vlády, je také jasné.

Že hnutí jako Pegida, paní Merkelová, kromě odporu proti islamismu vyjadřuje dle analytiků celkovou nespokojennost s Vaší politikou, je také známo.

Díky Řekům, že zahájili tuto revoluci.

Na jejím konci by měla vzejít Evropa moudřejší a poučenější a Německo ne jako znovuzrozená Velkoněmecká říše, ale týmový, byť ekonomicky nejsilnější  hráč, jak jsme jej znali před vládou této dámy.

Judr. Jiří Vyvadil