Jak společnost manžela britské premiérky profitovala z útoku na Sýrii

Jak společnost manžela britské premiérky profitovala z útoku na Sýrii

Manžel britské premiérky Theresy Mayové pracuje pro společnost, která je největším akcionářem výrobce zbraní, společnost BAE Systems, jejíž cena akcií vyletěla nahoru po nedávných leteckých útocích v Sýrii.        

Philip May působí jako manažer pro investiční vztahy pro společnost Capital Group.

Capital Group je také druhým největším akcionářem společnosti Lockheed Martin – americké vojenské firmy, která také dodává zbrojní systémy, letadla a logistickou podporu. Její akcie také od útoku na Sýrii raketově vzrostly.

Kanál RT napsal: Tento fakt nezůstal na Twitteru nepovšimnutý, někteří souhlasí, že společnost BAE Systems se velmi dobře postarala o spojenecký (Británie, USA a Francie) letecký útok na Sýrii, který byl schválen Theresou Mayovou. Bylo hlášeno, že příspěvek Spojeného království k vojenskému úderu byl odpálit osm střel Storm-Shadow na údajné zařízení pro chemické zbraně, z nichž každý činil 790 000 liber (asi 22 944 760.000 Kč) – což je celkem asi 183 558 080.000 Kč. Rakety byly vyrobeny společností BAE Systems.Manžel Theresy Mayové pracuje jako vztahový manažer pro investiční společnost Capital Group od roku 2005. Toryho spojení je však ještě hlubší. Bývalý kancléř státní pokladny a současný šéfredaktor Evening Standard, George Osbornův jiný zaměstnavatel Black Rock je pátým největším akcionářem společnosti BAE Systems.

Čísla odhalená k 31. březnu 2018 odhalují, že Capital Group shromáždila více než 360 000 akcií ve společnosti, což představuje více než 11 procent v předchozím čtvrtletí, což může přispět k silnému nárůstu cen akcií společnosti BAE, která v současné době činí kolem 600p.

Capital Group Philipa Maye byla spojena se skandálem Paradise Papers v roce 2017. Časopis Private Eye v té době naznačil, že Philip May používal zaoceánskou advokátní kancelář Appleby, aby pomohla s investicemi do daňových rájů.

Na otázku v době skandálu o roli svého manžela, mluvčí britské premiérky řekl novinářům: „Pan May se podílí na kapitálových řešeních společnosti Capital Group. Nejde o investora, ale konzultuje s dalšími společníky oblast kapitálových produktů a řešení pro klienty.“

Nejnovější zprávy pocházení z nedávné dohody, na základě které se BAE Systems a saúdská vláda dohodly na prozatímním prodeji 48 tryskových letounů Typhoon. Dohodu uvítali příslušní vládní úředníci z Velké Británie a Saúdské Arábie, kteří tvrdí, že to pomůže ochránit pracovní místa. Nicméně, byli kritizováni kvůli probíhající válce v Jemenu.

Společnosti profitující z války – není nový koncept, ale mnozí se mohou ptát, jak to všechno sedí s Philipem Mayem, premiérčiným údajným „nejbližším politickým spojencem“.

(Theresa Mayová a Philip May Foto: hil Noble / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Jak společnost manžela britské premiérky profitovala z útoku na Sýrii

  • Krvava Madeleine Allbrightova a Mutter humanitarniho bombardovani Tereza May. Opak matky Terezy a jejiho hlubokeho humanizmu.
    Tyhle zidovske Jezibaby maji na svedomi zlociny proti lidskosti, ktere pak oslavuji a prohlasuji za spravne!!!!

  • Mayova je vyzila bezdetna skeble, ktera jak vidime podporuje agrese a zlociny na kterych vydelava. Kdy uz tohle skonci, to uz jde proti zdravemu rozumu, tohle vecne lhani a pokrytectvi? GB a Francie nas uz jednou o Mnichovu zradili. Udelaji to kdykoliv jindy, kdyz to bude pro ne vyhodne!!! USA koncem valky znicily nas prumysl a bombardovaly Prahu (700 mrtvych a znicene Emauzy a spousta jinych budov!). Nejak nasi historici o tom nepisou, protoze upravuji vzdy dejiny podle pana, ktery nam vladne.

  • Hysterka Mayová si s balkánskou řeznicí může podat ruce a asi by si ohromně rozuměly. Obě když se jim něco nelíbí tak shodí svou masku a jejich pravá zlá tvář se ukáže ještě umocněna příšernými grimasami.Jsou to obě dvě staré válečné baby, které jsou ochotné klidně pohřbít další generace.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*