Jak ODS (ne)vystrašila Bohuslava Sobotku

Jak ODS (ne)vystrašila Bohuslava Sobotku

Tak jako vždy, zazněly na kongresu ODS sebeujišťovací projevy, jak to teď dělá ódéeska dobře a jak je připravena vládnout. Předsedovi Fialovi ale uniklo, že se sedmi procenty hlasů ve volbách na vládnutí nemá šanci.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že ho vyděsilo, když předseda ODS Petr Fiala ve svém projevu na kongresu strany prohlásil, že ODS je připravena opět vládnout. Tak jsem si kongresové projevy pustil…. Jediné, co mne zaujalo, bylo pravdivé a navíc vtipné, bylo vystoupení senátora Kubery. Ale i ten ve svém projevu vynechal podstatný fakt. To, co totiž dnes on a jeho spolustraníci na kongresu kritizují, zahájila ODS při svém vládnutí sama. Výmluvy, že k tomu byla „donucena“ koaličními partnery jsou trapné. Politika ODS je praktickou ukázkou toho, co kdysi řekla Margaret Tatcherová: „Strana, která se zpronevěří svým ideím, strana, která ustoupí ze svého programu a zradí tak své voliče, je odsouzena k záhubě.“

Jako spoluzakládající člen ODS naprosto nesouhlasím s jásáním nad kongresem ODS a vychvalováním Fialy. V ODS jsem skončil v roce 1997 právě proto, že se začala chovat jak se chovala. Od té doby neustále slyším plky předsedů, jak to budou dělat lépe. Kecy, kecy, kecy a skutek utek. Dokud budou v ODS lidé, jako Němcová, Bém, Zahradil, Bendl, Blažek, Benda a další, nic se nezmění. Tato strana nemá ve svém čele žádnou osobnost, zpronevěřila se původním cílům a programu. Lidé ji volí ze zoufalství ze socanů, TOPky a komunistů. ODS skončila jako pravicová strana odchodem Václava Klause. Pak ji zničili karieristé, bojující mezi sebou a živení kmotry. Nešlo jim o program, nešlo jim o lidi, šlo jim o moc.

Předseda ODS, Petr Fiala (MAFRA)
Předseda ODS, Petr Fiala (MAFRA)

Dnes ODS kmotry nemá ne proto, že by se jich sama zbavila, ale protože od ní, jako od bezvýznamné strany bez jakéhokoli vlivu kmotři odešli sami a přesunuli se do současné koalice, aby mohli dál rozkrádat. To sebeujišťování jak to „děláme dobře“ bylo od Fialy trapné a ubohé a voličské hlasy to nepřinese. Ta jejich „rekonstrukce“, ten jejich „restart“ má stejný smysl, jako kdybyste na PC z roku 1996 nainstalovali nejnovější SW.

ODS by prý ráda v příštích prezidentských volbách docílila nahrazení Miloše Zemana. Nepochopila, že Miloši Zemanovi dnes důvěřuje 55% lidí právě proto, že koná stejně, jak většina této země cítí. Že se této země zastává na rozdíl od ostatních politiků, ODS nevyjímaje.

 

 

Michal Malý

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Jak ODS (ne)vystrašila Bohuslava Sobotku

  • Nic víc než pokus podojit mršinu ještě o tu trochu o kterou už velcí hráči nestojí.

  • Fiala: „Jsme jediná strana s neměnnými názory …. Změnili jsme ODS, změníme společnost“ Tak nějak se vyjádřil během jediné minuty ve svém projevu. Moc tomu nerozumím. Změnila se ODS nebo ne? Pan Fiala káže torzu ODS. V Plzni býval také jeden „kazatel“, který ustavičně křičel z okna a bylo ho zábavné poslouchat. Bohužel již zemřel.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*