Jak nevládní organizace podporují nelegální migraci?

Jak nevládní organizace podporují nelegální migraci?

Jak nevládní organizace podporují nelegální migraci? Zde jsou nějaké příklady.  

Maďarská vláda nedávno předložila legislativní balíček – přezdívaný zákon „Stop Soros“ – který má zavést nová pravidla pro organizace, které pomáhají nelegální migraci. Nový zákon podle ministra vnitra Sándora Pintéra „bude vyžadovat, aby příznivci nelegální migrace zveřejňovali údaje a ukládá 25% daň na financování, které dostávají ze zahraničí, a kromě toho ukládá občanům, kteří organizují imigraci, podřídit se nově zavedeným imigračním příkazům .“

Jak nevládní organizace podporují nelegální migraci? Zde jsou nějaké příklady.

Organizace Med a W2EU (zkráceně „Vítejte v Evropě“) podporované německou nevládní organizací Pro Asyl financovanou Sorosem, spustily webové stránky, které pomáhají nelegálním migrantům získat status uprchlíka v EU tím, že jim radí lhát. Webové stránky nejen poskytují podrobné pokyny pro migranty, kteří se touží vydat do Evropy, ale instruují je, co mají říkat příslušníkům pohraniční stráže, aby zlepšili své šance získat status uprchlíka, i když to znamená utajovat pravdu.Další služba, kterou nabízí organizace Watch the Med, je jejich horká linka pro uprchlíky, neboli „alarmphone“, jak ji nazývají, pro migranty, kteří mají problémy na moři nebo se obávají, že budou vráceni zpět. Když přijmou hovor, Watch the Med se zaváže ke svědectví k dokumentaci problému, a pokud je to nutné, „informuje média a politiky, aby vyvíjeli tlak,“ za každou cenu.

Úplně stejné organizace jsou známé svou „příručkou“ pro migranty v EU, odhalenou deníkem Sky News v roce 2015. Kapesní průvodce je vybaven tipy, mapami, telefonními čísly a radami, jak se dostat přes Evropu.

Motto stánky W2EU  zároveň uvádí: „Vítáme všechny cestující na jejich náročné trase a přejeme všem šťastnou cestu – protože svoboda pohybu je právo každého!“ Nicméně, svoboda pohybu do EU a uvnitř EU je právem všech občanů EU! Vstup do EU však není právem – v rozporu se sloganem W2EU – těch, kteří nejsou občany EU!

Loni v červnu se na internetu objevil dvouminutový klip, který využíval otevřené zdroje informací o námořní dopravě, aby ukázal, jak lodě nevládních organizací pro migraci přepravují nelegální migranty z pobřeží Libye do Itálie. To bylo doprovázeno zprávou hraniční agentury Frontex, v níž bylo napsáno, že zatímco v roce 2015 byly plavidla nevládních organizací zapojeny do méně než 5% pátracích a záchranných operací ve Středomoří, toto číslo se v roce 2016 výrazně zvýšilo na 40%. Takový pozoruhodný nárůst určitě nebude náhoda.

Tyto organizace, některé z nich financované miliardářem Georgem Sorosem, prosazují ideologii otevřených hranic. Tím, že otevřeně podporují nelegální migraci, představují národní bezpečnostní hrozbu. A právě o tom je zákon „Stop Soros“.

 

(Abouthungary/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jak nevládní organizace podporují nelegální migraci?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*