Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

Jaromír Nohavica si v neděli v Kremlu převzal z rukou ruského prezidenta Putina Puškinovu medaili za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráci mezi národy. Český písničkář za ocenění rusky poděkoval i zazpíval.„Je to pro mě velká čest“, řekl na pódiu.“Vzpomínám, jak jsem před 35 lety jako mladý bard s kytarou zpíval v Ostravě píseň Bulata Okudžavy. Puškin je tu dnes se mnou jako všichni ruští básníci a bardi, které jsem četl, zpíval či překládal…Když zpíváš něčí píseň, staneš se jeho duší a nejsi jeho nepřítelem“, dodal Nohavica

Redakce Seznamu.cz uspořádala na internetu pohotově anketu čtenářů, kteří se k ocenění českého pisníčkáře v Moskvě měli vyjádřit. Otázka zněla, zda čtenáři s Nohavicovým přijetím medaile z rukou ruského prezidenta souhlasí, či nikoliv, a nejspíš se zde počítalo s tím, že čtenáři Seznamu.cz Nohavicovo ocenění většinově odmítnou, stejně jako jej už od momentu, kdy se o Nohavicově ocenění v Moskvě začalo psát, odmítala jak pražská kavárna, tak téměř všechna naše média. Počítalo se, ale přepočítalo se. Protože hned nejčasnější výsledky ankety Seznamu,cz v neděli ve 22hod. 1l minut prokázaly, že 60,6 % hlasujících s Nohavicovým přijetím Puškinovy medaile v Moskvě souhlasí a jen zbytek hlasujícících vyjádřil názor opačný. A těsně před 24 hodinou se procento souhlasících s Nohavicovým přijetím medaile dále zvýšilo na 60,9% hlasujících.

Stejná anketa probíhala současně i na Novinkách.cz, kde se lidí souhlasících s Nohavicovým přijetím ruské pocty sešlo ještě mnohem víc, než na seznamu.cz, protože těsně před 24 hodinou nedělní, kdy na seznamu.cz vyslovovalo svůj souhlas s Nohavicovým přijetím medaile 60,9% hlasujících, bylo to na Novinkách.cz už dokonce 80,3% stejně hlasujících.

Slušný to počet i důkaz, že naši lidé si i přes dlouholetou a masivní duševní masáž ze strany členů poražské kavárny a mainstreamových médií dokázali podržet zdravý rozum.

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

  • · Edit

    ..aneb jak jedním krátkým, leč všeříkajícím článkem, dokáže jeden člověk (autor) zlepšit náladu druhému člověku (mě) 🙂
    Díky

  • Rusofobové tvrdí, že má Putin „na rukou krev“. USA vraždí po celém světě, využívají k tomu hlupáky, jako je ČR. Má tedy na rukou krev Zeman, když souhlasí s posíláním okupačních vojáků na smrt za USA?
    Zpravodajské hry byly a budou špinavé. Proč musí být špinavá i veřejná média? Buďme soudní a posuzujme dle vlastních názorů. Nenechme se ovlivňovat hlupáky, kteří jen přejímají informace o tom, jak je Rusko špatné.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*