Jak jeden islamistický migrant stál německé daňové poplatníky více než 5 milionů EUR a nadále to pokračuje

Jak jeden islamistický migrant stál německé daňové poplatníky více než 5 milionů EUR a nadále to pokračuje

Německo utratilo přes 5 milionů EUR na hlídání pouze jednoho syrského migranta v malé německé vesnici Bitterfeld, přičemž se tento muž považuje za tak závažnou teroristickou hrozbu, že za poslední tři roky vyžadoval nepřetržitou přítomnost policie.

Jeho přítomnost ve vesnici, která se nachází v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko, téměř každý den zanechává obyvatelům bizarní pohled. Když chce 19letý Syřan Ayman N. nakupovat ve městě, musí ho následovat čtyři policisté v civilu s dvěma vozidly vzdálenými několik metrů.Není mu dovoleno opustit ubytování dále než do supermarketu a všechny jeho pohyby jsou sledovány elektronickou manžetou na jeho kotníku.

Podle údajů získaných německým zpravodajským portálem Magdeburg Volksstimme, důstojníci již strávili na jeho střežení 95 000 hodin. Při hodinové sazbě 52 EUR na státního úředníka činí každý den 5 000 EUR a celkem přes 5 milionů EUR. Tento šokující údaj nezahrnuje ani náklady na vozidla ani jiné materiální zdroje, protože tato data ještě nejsou zahrnuta v celkovém rozpočtu.

Masivní policejní zdroje pouze pro jednoho muže

V současné době jsou na střežení vyžadováni čtyři důstojníci za směnu, což činí 12 důstojníků denně, přičemž většina z nich pochází z německého Magdeburgu.

Tato bizarní situace probíhá od roku 2017 a kritici na ní poukazují jako na další náklady za rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové pustit do země více než milionu migrantů ze Středního východu a Afriky v letech 2015 a 2016. Tato skutečnost rozčiluje i německé odbory.

Zástupce policejní unie Uwe Bachmann hovoří o „extrémně nešťastné situaci“ ohledně Aymana N.

„Nemůžeme ho sledovat navždy. Toto trvalé sledování spojuje síly, které jsou naléhavě potřeba jinde,“ zopakoval Peter Meißner, který slouží jako vedoucí Asociace německých policistů (BDK).

Uvedeným důvodem extrémního sledování je označení mladého muže jako aktivní islamistickou teroristickou hrozbu. V současné době čeká na pokračování soudu před berlínským Nejvyšším soudem.

V srpnu 2017 zahájil okresní soud v Halle dohled nad Aymanem N. na základě přesvědčení, že se „připravuje na závažný, stát ohrožující čin“.

Sympatizant ISIS, který na podzim 2015 vstoupil do země jako uprchlík uvedený jako nezletilá osoba bez doprovodu, žil v zemi do ledna 2017 a navázal kontakty s podobně smýšlejícími lidmi na internetu.

Podle obžaloby získal pokyny k výrobě útočné pušky AK 47 (Kalašnikov) a také se v chatu ptal, kde získat zbraně a jak vyrobit výbušný sebevražedný pás. Syřan se navíc přiznal, že plánuje „něco většího“, včetně útoku v Berlíně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jak jeden islamistický migrant stál německé daňové poplatníky více než 5 milionů EUR a nadále to pokračuje

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*