Jak dlouho ještě bude fejsbuk stačit?

Jak dlouho ještě bude fejsbuk stačit?

Myslím, že ještě když pan Marek Hromada Cukru (Mark Zuckerberg) vypouštěl jeho projekt Knihu Obličejů (Facebook) mimo Boston, stále netušil, co vlastně s kamarády ve škole vymysleli.

Ne, nepřeceňujme americké studenty. Nedomnívám se, že facebook tehdy spouštěli už s vědomím toho, co z něj za 12 let vlastně bude. Dost možná si tenkrát současnost svého “dítěte”, sladké to hromady PHP kódu, nepředstavovali ani ve snu.

Jako debilové se zmůžeme jen na nadávání na fejsbuku a na sdílení článků o tom, jak je s námi neustále a stále hrubším a hrubším koštětem vymetáno. Na fejsbuku se prostě vyvztekáme, a veškerá bojovnost a chuť vzít sekery a vidle a jít do Prahy na návštěvu za těmi prašivými kolaboranty, co nás jak laciné děvky prodávají snad ještě větším grázlům, než jsou oni sami, grázlům v Bruselu či u nás doma, nás zavčasu a v pohodlí obýváku za monitorem přejde.

Aby té geniality fejsbuku nebylo málo, fejsbuk taky výtečně využívá naší “zdravé soutěživosti”. Oné zasraně užitečné vlastnosti, kterou v nás začaly pěstovat už za socíku americké filmy a ona vymoženost dnešní doby, volná ruka trhu, v tomto výcviku úspěšně pokračuje. Dokážeme se jak dementi na fejsbuku pohádat o kdejaké pitomosti, protože “já to přece vím nejlépe!”. A výsledek? Nikdy se patrně nedomluví dva lidé, natož pak skupina schopna zatočit s těmito grázly, co nás nechají pomalu a nenápadně, avšak jistě, hlady a v mrazu pozdechat na ulici.

Ne, nebudu křivdit fejsbuku. Je jen nástrojem, programem, a pouze pracuje s tím, co je mu dáno a bylo už před tím, než se vůbec zrodil v hlavách studentů harvardské střední školy. Ale i tak je prostě geniální.

Facebook is a cool thing, don’t you think?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jak dlouho ještě bude fejsbuk stačit?

  • · Edit

    Opravdu si myslíte, a opravdu věříte tomu, že Cukry vymyslel FB?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*