Jak dlouho bude ještě Moravec oblbovat národ. Navždy?

Jak dlouho bude ještě Moravec oblbovat národ. Navždy?

Nevadí mi odlišené názory, to by k dialogu mělo patřit. Nicméně, zásadním principem České televize a Václava Moravce zvlášť je, že legitimné zásadně odlišné názory, které často hýbají Evropou i světem nepřipouští. Ten svět je pak naprosto sterilní a trvale nepojednává o pravdě.

Že svět se poté vyvíjí po zcela jiných trajektologiích, už Moravec  ignoruje a vytěsňuje. Přitom byl měl minimálně na to diváky ČT připravit.

Moravec, stejně jako Havel, Schwarzenberg apod. jenodznačně podporoval gruzínského prezidenta Saakashvilliho. Několikrát s tímto paranoikem, který s oblibou žvýkal svou kravatu a miloval jak sochu J.V.Stalina tak i Bushe staršího, uspořádal přímé komentáře. Popíral jasná fakta, že Gruzie započala agresivní válku proti Rusku.

Proč s ním dnes  nedělá rozhovor, když v Gruzii samé je stíhán jako uprchlý kriminálník, veškerý  jeho  majetek je zkonfiskován a i v USA mu odmítla trvalý pobyt. Nikdy Moravec nepřipustil, aby u rozhovoru byl přítomen někdo, kdo by řekl, že je Saakashvilly zločinec a diktátor.

Přitom připomínám, že i dnešní Gruzie se tlačí do ANO i EU, takže je to podlézavá země, která se jinak snaží.

A nebo ještě jinak : Vzpomeňme si kolik přímých pořadů OVM přímo z bojišť z Afgnistánu s našimi politiky  pořádal. V maskáčích a s pevným bolševicko havlistickým přesvědčením boje za svobodu a demokracii proti teroristům. Kdo si tehdy odvážil říci, že je to nesmysl, že válku v Afganistánu nelze vyhrát a že Taliban dříve či později zem znovu ovládne, byl ztracen.

Ať tam dneska vyrazí, ať tam pořádá televizní míting a přál bych mu aby se soustředila na něho palba místních Talibanců. To už ne. Afganistán přestal pro něj existovat.

Jen matně si vzpomínám, jak svého času navrhl, že by se Izrael měl stát členem NATO. No geniální, To bychom bojovali se všemi arabskými státy.

Nestále šíří jedu lež za druhou. To, že jako kovaný havlista jí věří, nic nemění na tom, že obelhává národ, protože národ opět na konci sezná, že jeho kluci, kteří tak byli vysláni asi a bezdůvodně zahoří.

V Afganistánu všechny intervenční mocnosti utrpěli debakl a to  od 19. století, 3x Británie, 1x Sovětský svaz a teď budou v lepším případě  vyhnány USA, ale i  ti naši chlapci. V horším případě budou všichni pozabíjeni.

A důvod pro to neexistuje, protže každý ví, že Taliban má čas, není ohraničen žádným volebním obdobím a již i malá děcka jsou připravována pro ozbrojený odboj proti vetřelcům s variantou krásné a povznášející mučednické smrti ve jménu Alláha.

To, co dnes předvedl Václav Moravec ohledně debaty nad smyslem dalších kroků této země bylo nestoudné : Sešli se čtyři neochvějní havlisté : Moravec, Halík,Švejnar a Hampl.

V prvé části vcelku správně zkonstatovali, že v České republice lidé přestali věřit v budoucnost a proto Česko zaostává. A pak se vrhli na Rusko, a zkonstatovali, že problém je v tom, že politici nespojují vizi této země s EU a spojenectvím s USA, a proto je tak zle.

V tom okamžiku jsem televizor vypnul.

Mně by fakt nevadilo, ať si tam ten Moravec naháže tři havlisty, ale ať alespoň někdo může poukázat, že celá naše koncepce po roce 1989 se dnes ukazuje jako chybná a Česká repblika musí nahodit výhybku.

Za čtvrt století máme mnoho obchodních center, mnoho čerpacích stanic, miliónové měsíční platy generálních ředitelů státních organizací, ale  hrůzné je, že v roce 1989 jsme na to byli se životní úrovní na čele všech tzv.východních zemí. Dnes z celé Evropské unie jsme z hlediska kupní síly obyvatelstva na katastrogickém 26. místě z 28. zemí. Jsme na ocase.

Ale – a to je nejhorší – nikdo v nic nevěří, nikdo nevidí perspektivu a budoucnost.

Poláci si vsadili na to, že po boku Německa budou rozhodující silou na východě EU. Z jejich úhlu pohledu to je i docela racionální, protože Merkelová se musí za každou cenu o někoho opřít. A není fanatičtějšího proamerického a prounijního velkého národa než jsou oni.

Nikdy bych nechtěl být Polákem. Vadí mi jejich bigotní katolicismus, vadí mi jejich primitivní jednostrannost. A vadí mi jejich hamižnost. I ta jejich spoluúčast na mučení vězňů, které jim dodávala CIA  za kterou si nechali zaplatit milióny dolarů, je odporná. My nevěříci Češi bychom toho nebyli schopni. Jim to nevadí. Jistě se vždy druhý den pomodlili a šli dál lhát.

Orbán první pochopil, že Západ jde ke dnu.  Byl první z východoevopských zemí, jehož busta byla od počátku 90 let v americkém Kongresu a  je prvním  jehož Američané opět sejmuli pro neamerickou činnost a šoupli tam Havla.

Moravec je  manipulátor. Nepozval někoho, kdo by mu řekl, že vše je špatně a chce to změnu od podlahy. To on nepřipustí.

Je jako ti bolševici před rokem 1989. Systém je správný, ale za chyby může subjektivní činitel.


Jedno je ovšem pozitivní. I já se díval na ten pořad jaksi omylem. Venku mžilo a bylo sychravo.

Bohudík, Moravec, stejně jako deníky či týdeníky už jen málo mohou ovlivnit.

A všichni máme svůj internet.

Jediné, co mě štve je, že za ty lži Halíka, Švejnara, Moravce či Hampla musím platit ještě koncesionářské poplatky.

To je fakt zrůdnost.

 

Judr. Jiří Vyvadil

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články