Jak by vypadala skutečná válka proti terorismu a proč proti němu USA nebojují

Jak by vypadala skutečná válka proti terorismu a proč proti němu USA nebojují

Od roku 2001, kdy tehdejší americký prezident George Bush vyhlásil „válku proti terorismu“, prezidenti a politici a to jak ve Spojených státech tak i mezi  americkými spojenci, opakovali tuto frázi a snažili se přesvědčit veřejnost, že opravdu, Západ bojuje „válku proti terorismu“.

Přesto je tu něco znepokojivě nejednoznačné v tom, z čeho se „válka proti terorismu“ skládá, kdo ji vede a jak by se mohla třeba dovést k úspěšnému konci.

Tento termín je také často označován jako „Dlouhá válka“, a to z dobrého důvodu. Americká pokračující okupace Afghánistánu je nejdelší ozbrojený konflikt v dějinách USA. Navíc, američtí vojáci jsou nadále v Iráku, asi 14 let od počáteční invaze a okupace země v roce 2003.

Vzhledem k nejasné povaze této „války proti terorismu“, politici dostali velký prostor k manévrování své rétoriky, k vysvětlování, proč je stále více válek, které musí probíhat, více omezování svobody a více bohatství směřovaného do méně a méně rukou.

Co opravdu stojí za terorismem?      

Fanatici, zbraně, zásoby, vozidla a finance, které mažou kola globálního teroru, se nezjevují jen ze stránek koránu, na čemž trvají představitelé napříč Západem.

Stejně jako každá národní armáda, armáda založená a ovládaná ve jménu terorismu má několik základních komponentů. Při zkoumání těchto složek se odhalí velmi nepříjemná, ale poněkud špatná pravda.

Ve skutečnosti, fanatici musí být naočkováni. A oni jsou, v Saúdy financovaných madrasech a v sítích mešit objevujících se po celém světě. Ve Spojených státech a v celé Evropě tyto madrasy a mešity často slouží jako indoktrinační centra a stanice pro rekruty. Ony operují s tak významnými znalostmi, a dokonce spolupracují s americkými a evropskými bezpečnostními a zpravodajskými agenturami.

Jedno takové centrum lze nalézt v Dánsku v mešitě Grimhøjvej v Aarhusu, která otevřeně slouží jako stanice pro rekrutování radikálů, kteří chtějí jít bojovat do zahraničí v Amerikou a Evropou podporovaných válkách v Libyi, Sýrii, Iráku a Jemenu. Dánská vláda otevřeně spolupracuje s mešitou kvůli začlenění těchto jedinců zpět do dánské společnosti, když se vrátí.

Mešita v Aarhusu není ojedinělý případ. Takové mešity podporované a chráněné penězi ze Saúdské Arábie, Evropy a USA a s politickým vlivem se objevují po celé zeměkouli, vychovávají rekruty na globální žoldnéřskou armádu, která provádí zastupitelskou válku a organizuje teroristické útoky kdykoli a kdekoli je to politicky výhodné.

Server WikiLeaks a dokonce i vlastní americká agentura Defense Intelligence Agency zveřejnili dokumenty, ve kterých odhalují roli Západu a států Perského zálivu, jako je Saúdská Arábie a Katar, které hrály klíčovou roli ve vyzbrojování a financování skutečných militantů, jakmile se dostanou na bojiště.

Navíc, radikálové, kteří byli naočkováni, kvalifikováni, vyzbrojeni a financováni Západem a státy Perského zálivu, se vrací zpět do svých zemí, kde se pak chystají na domácí operace. Teroristické útoky, jako ty v Paříži, Bruselu, Berlíně i jinde, jsou prováděny téměř výhradně ze strany militantů, o kterých americko-evropské bezpečností a zpravodajské služby věděly a dokonce je i v některých případech zatkly, ale nevysvětlitelně propustily, což jim umožnilo provést jejich útoky.

Co skutečná válka proti terorismu vyžaduje
   

Často se říká, že státy jako Rusko, Sýrie a Írán existují jako přirození spojenci Spojených států a Evropy v boji proti terorismu. A byla by to pravda, kdyby ve skutečnosti nebyl terorismus úmyslným produktem americko-evropské zahraniční politiky. Pokud by Západ skutečně vedl válku proti terorismu, hluboce by již spolupracoval s těmito národy v první linii proti skupinám, jako je al-Kájda a samozvaný Islámský stát.

Nicméně, terorismus je veden jako prostředek boje pro zástupné války Západu v zahraničí a k vytvoření rozdělující, paralyzující nenávisti a k vyvolání strachu a hysterie.

Zákazy cestování jsou vytvořeny tak, aby záměrně rozdmýchávaly spor a odváděly veřejnost od pozornosti výše uvedené reality pohánějící terorismus. Jak je patrné prakticky ve všech teroristických útocích provedených po celém Západě, podezřelé již bezpečností a zpravodajské agentury předem znají. Tyto agentury je jednoduše musí zastavit. Místo toho útoky dovolí, a tím zajistí svým vládám politický kapitál, který dává více moci do centralizovaných rukou.

Zatímco USA a Evropa používají terorismus jako funkci jejich zahraniční politiky, nemohly by tak činit bez zprostředkovatelů v Perském zálivu. Aniž by Saúdové a Katar sloužili jako „manipulátoři“ za teroristickou legii Západu, je nepravděpodobné, že by tyto legie mohly vůbec vzniknout.

Cílení, ne podporování, a dokonce i ochraňování těchto státních sponzorů terorismu, od indoktrinace a verbování, přes výcvik, vyzbrojení a financování terorismu na bojišti, by bylo dalším nezbytným krokem ve skutečné „válce proti terorismu“.

Přesto, od prezidenta Bushe po prezidenta Obamu a nyní v průběhu administrativy Donalda Trumpa, USA a jejich evropští spojenci i nadále rozmazlují režimy v Saúdské Arábii a Kataru, spíše, než by přijali taková opatření, která by naprosto přerušila toto teroristické potrubí.

Zatímco USA zůstávají v Afghánistánu, údajně proto, aby „bojovaly proti terorismu“, odmítají přijmout alespoň ty nejzákladnější kroky k demontování ideologických, politických a finančních struktur v Perském zálivu, které financují terorismus.

A konečným prostředkem v boji proti terorismu je vzdělávat veřejnost o tom, jak malá menšina je do něj ve skutečnosti zapojena a izolovat ty skupiny, které využívají a maří ideologii převážné většiny.

Skutečná „válka proti terorismu“ se zjevně nekoná.

 

(Journal-neo/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jak by vypadala skutečná válka proti terorismu a proč proti němu USA nebojují

  • Jak mohou USA bojovat proti terorizmu, kdyz ho samy zrodily? Slouzi k zaseti chaosu ve svete, aby mohl byt nastolen NWO podle jejich planu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*