Jak básníci přicházejí o iluze??? No přeci stejně tak jako jim chutná život, načež pak přijde konec básníků!!

Jak básníci přicházejí o iluze??? No přeci stejně tak jako jim chutná život, načež pak přijde konec básníků!!

Ne nebojte se, nebudu se v tomto příspěvku zabývat filmem. Na to skutečně nejsem odborník. Jen jsem si vypůjčil názvy filmů pro ukázku toho jak nám film ukazuje postupný vývoj člověka ve společnosti,společnosti jako takové a jak se s časem mění i hodnotové žebříčky s poukazem na ekonomický a politický vývoj. Tedy opět píši o politice.

I já jsem býval takzvaným básníkem a žil jsem tak trochu v iluzích. Ona iluze se týkala mého vstupu do KSČM, kde jsem byl přesvědčen, že je to právě ta strana, která je nejblíže lidem a to pro svůj ideologický základ. Čas ubíhal a já postupem času začal o iluze přicházet. Proč??? Na vojenské škole jsme měli jako jeden ze základních předmětů Marxismus-Leninismus. Šel mi na výbornou a po čase i v civilu jsem se vrátil k takzvanému samostudiu této materie. Byl jsem poněkud zaskočen, když jsem zjistil, že Marxismus byl v KSČM odsunut na vedlejší kolej a přestalo se z něho vycházet jako ze základu komunistického hnutí a jeho politiky. Místo toho byla a je politická činnost KSČM řízena oportunistickými kádry a celkově získala stranická politika oportunistický rámec s prvky reálného liberalismu a dnes už dokonce se dá říci, že se jedná o vypočítavou kolaboraci. Samozřejmě, že každý tuto situaci vnímá po svém a ze svého úhlu pohledu s ohledem na svou vlastní zainteresovanost.Já osobně jsem o iluze přišel, neb si nechci něco jen namlouvat a lidem okolo sebe lhát. Ze strany jsem odešel a tak je jasné, že nejsem na politickém směřování strany nijak zainteresován. To platí i přesto, že komunistou jsem stále a že razím cestu Marx-Leninských postupů. Nicméně musím podotknout, že do strany jsem nevstupoval ze zištných důvodů nebo pro budování kariéry jako někteří. To nebylo nikdy mým cílem a myslím, že všichni ze ZO kam jsem patřil to vědí, ač jsem kandidoval na předsedu OV a do sněmovny. Nějaký profit z čehosi mě nikdy nezajímal, ba naopak. Investoval jsem do politiky strany i své osobní prostředky a ač nemusím, dělám to někdy i dnes.

Po oproštění se od politických povinností mi skutečně začal chutnat život. Bylo více volného času pro sebe i pro rodinu a hlavně-čistší hlava. Tedy o nic jsem nepřišel. Politika mě však zajímá nadále. Občas něco napíšu, okomentuji, někam zajedu na nějakou akci. Vůbec netrpím pocity jakékoliv zhrzenosti a neuznání jak o mé osobě rád píše prof. Josef Heller nebo Alois Drdák. K mému štěstí jsou to jen jejich domněnky a fantasmagorie, které vymýšlejí, když už argumentačně nestačí a nevědí kudy kam. Pan Drdák mě dokonce zablokoval na Fb. Je to jen jeho volba a svobodné rozhodnutí, ale nelíbí se mi, když ho opřádá nesmysly a domněnkami které vydává za fakta. Považuji to za ubohost, ale také za neznalost jednoho ze základů znalostí komunisty- DIALEKTIKY. Tímto fenoménem je bohužel strana prošpikována.

Pan Drdák má pravdu v tom, že jsem někdy vulgární. Ano, občas použiji hrubší výrazivo a dost možná je to proto, že jsem zastánce hesla-Na hrubý pytel hrubá záplata. Navíc nejsem protřelým politikem, který má naučeno jak má mluvit a nejsem ani novinářem, který má za sebou korektora. Nebudu však dělat ze sebe něco, co nejsem. Nebudu se přetvařovat a dělat ze sebe slušňáka jenom proto, že si to někdo přeje. Jsem zcela obyčejný chlap z vesnice a žiji v přesvědčení, že všichni máme do prdele díru stejnou-nebo vy jste něco více pane Drdáku??? Já zapomněl-vy jste to PhD.

Sdělil jste na Fb pane Drdáku, že máte titul z VŠp. To je chvályhodné a je pravda, že takových vzdělaných lidí má strana velmi málo. Znám také jednoho takového a bývali jsme i přáteli, ale dnes již to neplatí. Já sice nemám VŠp-mám jen střední vzdělání, ale co to dokazuje??? On vysokoškolák nemůže být vůl??? Ona je VŠ patentem na rozum, či zárukou kvalit člověka??? Já myslím že ne a znám spousty velmi inteligentních dělníků kteří jsou třeba jen vyučeni a strčí do kapsy kdejakého inženýra. Důležité však je, že když máte titul z VŠp, tak byste měl velmi dobře vědět, že politika KSČM je vedena špatným směrem. Měl byste vědět, že závěry ÚV nejsou nedotknutelné a že není důvodu o nich nediskutovat na Fb. Proto nechápu vaše výroky, že o závěrech ÚV se nediskutuje a už vůbec ne na Fb. Máte v tom nějaký zmatek. Někdy se chováte jako oportunista, jindy zase jako dogmatik. Dovolím si konstatovat, že v tom máte zmatek, ale to bude asi věkem takže je to omluvitelné.

Onen oportunismus, ač je vhodný k diskusím je spolu s reálným liberalismem a kolaborací hlavní příčinou ztráty voličů KSČM. Inteligentní člověk vnímá a chápe protichůdnost programu KSČM s politikou vlády. Tedy protichůdnost programová, ale také i myšlenková. Nebudu psát ideová, protože KSČM už nepostupuje dle žádné ideologie krom jakéhosi prospěchu a slušného bakšiše. Samozřejmě je nutné zmínit, že i momentálně dobrý ekonomický vývoj odvádí voliče od komunistických témat. Ekonomická prosperita však nebude trvat věčně, neb se ekonomika pohybuje v sinusoidních relacích a je více než jisté, že po letech růstu přijde stagnace a pak sešup směrem dolů který bude samozřejmě přímo navazovat na růst nezaměstnanosti. Dnes se dá říci, že ekonomika je přehřátá a že šlape na 2OO %. Po sešupu se vrátíme na obvyklých 1OO % s nezaměstnaností okolo 1O %. Nedej bože, že by přišla nová ekonomická krize. To bychom byli rázem v depresi a nezaměstnanost by raketově rostla. Byla by bída a hlad. Nechci být zlým prorokem, ale čeká nás to a to v horizontu cca 3-5 let. Zde pak bude v celé své nahotě odkryt problém toho, že vlády nevytvářejí finanční polštář na překlenutí takových ekonomických výkyvů. Za socialismu tento polštář existoval a byl stále doplňován. Proto je také stále ještě co po komunistech rozkrádat i dnes. Počítám tedy, že za 3-5 let si lidé velmi rádi vzpomenou na komunisty a jejich politika bude opět středem zájmu. Bude totiž opravdu moc zle.

Otázkou na závěr je to, co s tím Vojtěch Filip udělá. Zatím dělá pravý opak toho, co by měl a já mám skutečně reálnou obavu, že komunistická strana zanikne. Bude starou garniturou Filipů, Dolejšů, Kováčiků, ale i Drdáků zničena dříve, než přijde čas na její nový rozkvět a navrácení se k prostým lidem. Sice máme ve straně mladé, schopné a dravé lidi, ale ti pokud nepřikyvují Filipovu klanu, tak se jim házejí cíleně klacky pod nohy a jsou umlčováni. Je to jen proto, že mladí by místo komerční politiky rádi dělali skutečnou komunistickou politiku.

A to je konec básníků-pardon komunistů v Čechách.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*