Jaafari : Teroristé v Sýrii se připravují na další chemický útok

Jaafari : Teroristé v Sýrii se připravují na další chemický útok

Ozbrojené gangy v Sýrii se připravují na chemický útok pod falešnou vlajkou na předměstí Damašku, aby jej později mohly svést na vládu Bashara Assada, prohlásil syrský  velvyslanec Bashar Jaafari, který o těchto plánech varoval OSN.

„Kompetentní syrští představitelé zachytili bezdrátovou komunikaci mezi dvěma teroristy v Damašku,“ uvedl Jaafari v dopise, který byl adresován generálnímu tajemníkovi OSN Ban Ki-moonovi. Dopis byl v úterý zveřejněn na webu.

Ze zachycené komunikace je zřejmé, že terorista jménem Abu Nadir tajně distribuoval plynové masky.

Syrské bezpečnostní složky také zachytily další komunikaci mezi teroristy, kde jeden z nich se jmenoval Abu Jihad. Z konverzace je zřejmé, že se dokonce hovoří o využití masek proti jedovatému plynu.

Jaafari již informoval OSN v březnu, že člověk jménem Haytham Salahuddin Qassab „ transportoval chemické látky z Turecka v zastoupení teroristické organizace známé jako Ahrar al-Sham.“ Také údajně nakoupil chemikálie od firem Turkey´s Dharwa Import a Export Company.


Látky údajně obsahovaly bílý fosfor a isopropyl hydroxylamine. Dle Jaafariho měli teroristi v plánu použít je k produkci bílého kouře na určitých místech a později obvinit vládu z bombových útoků.

„Nicméně, primární důvod pro vyžádání těchto substancí bylo, použit je jako chemické zbraně,“ varoval syrský diplomat.

Informace v předešlém dopise včetně nových detailů obdržených z komunikace potvrzuje že „ozbrojené teroristické skupiny se připravují k použití toxického plynu a chtějí z něj obvinit Syrskou vládu,“ potvrdil Jaafari.

zdroj : almanar.com.lb

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*